Skocz do zawartości
kazik1313

Byl dzwon, naprawa i pytanie po naprawie.

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zaliczylem dzwon tj nie wychamowalem i wjechalem w tyl Corroli:(. Skutki to pekniety zderzak polamane slizgi uchwyty lamp no i zgieta belka wzmacniajaca zderzak. Belka nie wbila sie w chlodnice ani w klime tylko zgiela sie z prawej strony. Jena rzecz mnie nie pokoi mianowicie odleglosc od wentylatora chlodni do kola alternatora czy tez do napinacza alternatora. Odleglosci te to pomiedzy wentylatorem a kolem alter. to okolo 2cm a do napinacza to 1cm. Mam wrazenie ze przed kraksa bylo tam wiecej miejsca co dziwne pas przedni nie jest pogiety, maska zamyka sie jak zamykala nie ogladalem jeszcze za dobrze podluznic ale jezeli by bylo przesuniecie na podluznicach do byly by wieksze badz mniejsze szczeliny przy dzwiach. Prawde mowiac po wymianie zderzaka slizgow i belki...uchwyty lam pokleilem;) z zewnatrz nie widac kompletnie nic ze samochod mial krakse. Bardzo prosze o lookniecie na foto ponizej i porownanie przez Kolegow z podobnymi silniczkami jak to wyglada. Z gory dziekuje slicznie i pozdrawiam.

 

Kolo alternat.

 

http://img220.imageshack.us/my.php?image=alternatorrz5.jpg

 

Naciag paska

http://img229.imageshack.us/my.php?image=napinaczod4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

Odleglosci te to pomiedzy wentylatorem a kolem alter. to okolo 2cm a do napinacza to 1cm.

 

Się specjalnie pofatygowałem i sprawdziłem ;) Między napinaczem a wiatrakiem odnoszę wrażenie, że jest jeszcze mniej niż 1 cm, a do koła alternatora tak jak piszesz w granicach 2 cm. Także wszystko w masz w porządku :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również jest ciasno w tym miejscu, że za przeproszeniem żeby nie baba w samochodzie to nie było by gdzie palca wsadzić :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie miedzy napinaczem bedzie nawet mniej niz 1cm. Dziekuje bardzo i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już po problemie

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik zgasl bylo slychac jakies stukniecie w nim ? zanim sprobujesz odpalic wejdz z latarka pod auto i dokladnie ogladnij co sie stalo jaki i z dolu tak z gory by przy probie odpalenia cos nie zmasakrowac tak na wszelki wypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr_Nobody, dołem idzie rura z dolotu (od IC). Studzienka ci ją przytrzasnęła. I zdusiło auto. Zobacz, czy nie popękała. Jak zacznie Ci autko bardzo mocno dymić i nie mieć odejścia na bank ta rura pękła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze edytowales post :) jak ci characterek pisze ogladnij rure ic bo pewnie jest jak kolega pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już po problemie

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IC to intercooler jak dodasz gazu i bedziesz slyszal syczenie to znaczy ze pekla i zrezta pewnie bedzie robic sie mokre od oleju w tym miejscu zobacz tez opaski mocujace od niej czy nie spadla gdzies jak nia ruszyles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak rura intercoolera czasami ma oblanie plastikiem wszystko co ci mowimy zebys sprawdzil jest tylko prewencyjnie bo jakby nie bylo udezyles w te miejsce i trzeba to sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już po problemie

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal silnik i szukaj skad chrobocze moze opaska intercoolera sie sunela i chrobocze bez paniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies tu na forum czytalem ze jest jakis czujnik uderzeniowy - auto gasnie po zderzeniu itp.... moze dlatego zgasl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bilans strat po oględzinach mechanika:

 

belka intercoolera

poduszka po silnik olejowa lewa

pasek spadł trzeba nowy kupić

rolka napinacza

 

+

 

robota ściągnięcie zderzaka i części które mogą być uszkodzone a ich nie widać

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jechales szybciej niz 10km/h no coz teraz wiesz ze tam juz nie mozesz jezdzic dobrze ze tylko tyle sie stalo bo ten pasek z tego co po forum czytalem mog ci sporo wiecej rozmarasic pod maska jak by sie pozawijal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedzie wyedytowales posta "juz po problemie" czyli winowajca odpowiedzialny za studzienke Ci zaplacil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem posty bo już samochód naprawiony.

 

Pozbyłem się 400 zł i tyle, nie mila przygoda:dolamam , a było by na wczasy

 

Rozmawiałem dzisiaj z agentem PZU i powiedział że gdybym wezwał policje i spisali by protokół z miejsca wypadku (lub coś innego) to była by szansa na zrobienie auta przez ich ubezpieczyciela. Następnym razem będę mądrzejszy ,

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin czlowiek cale zycie sie uczy ja kiedys wpadlem t4 do takiej zaje...... dziury kostka brukowa sie zapadla nie mialem prawka zadnych dokumentow na auto przyjechaly miski pokazalem papier ze mnie 2 tyg wczesniej okradli trafilem na fajnych gliniarzy z miasta pszczyna i udalo sie sciagnac z ubezpieczenia koledzy pomogli zostalem potraktowany jakbym mial wszystkie papiery pogadaj z policja nie zaszkodzi moze sie uda cos zalatwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności