Skocz do zawartości
wojo88

[ hamulce] Pedał hamulca bierze późno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam taki problem z hamulcami. Pedał hamulca bierze późno ze 3 cm od podłogi się zatrzymuje dopiero a jeździłem kumpla passatem to na dotyk biorą. Jaka może być przyczyna tego??? Dodam że regulator siły hamowania wymieniłem, cały układ odpowietrzony jest, a klocki z przodu z 2 miesiące temu były wymieniane. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

wymieniałeś tylko okładziny ? sprawdź grubość tarcz, wymień płyn ale zacznij od sprawdzenia serwa, dobry mechanik ma do tego sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze na wiosnę wymieniałem, szczęki też były wymieniane, płyn można powiedzieć że nowy jest. W poniedziałek poszukam mechanika co ma sprzęt do sprawdzania serva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze z tylu procz szczek trzeba tez do bebnow zajrzec. W b4 granica tolerancji to 230 + 2 mm. U mnie ostatnio wlasnie byly zmieniane bebny, bo sie zuzyly. Niestety koszt niemaly bo 300 zl (obie strony bebny) + lozyska jakos 80 zl. Ale jak jezdzilem na tych "wyjechanych" bebnach to pedal hamulca lapal dobrze, tylko czasami jakiesz szurniecie z tylu bylo slychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź hamulce z tyłu, grubość szczęk/okładzin ma na to wpływ, ewentualnie samoregulatory stoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba będą to bębny bo słychać jak czasami coś szura z tyłu jak się po mieście jeździ. Pedał idzie dalej bo bębny są wytarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że na zimnym silniku hamulec bierze wyżej, dopiero jak się nagrzeje to zaczyna niżej brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość traba

Witam

Mam podobny problem. Tylko że niezawsze. Czasem są dobre, czasem troche grosze a czasem pedał gełeboko wchodzi w podłoge. Tarcze i klocki są nowe i okładziny do bębnów tez wymieniłem i to właśnie po ich wymianie się problem zaczoł. Dodam też ze cylinderki też wymianiałem razem z oklazinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo, raz pedał szybko łapie raz poźno w sensie głęboko trzeba wcisnąć pedał, różnie to jest, nowy płyn, nowe klocki, i tarcze wszędzie. chyba serwo albo pompa abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności