Skocz do zawartości
Gość studio_w

Przeglądy gwarancyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj byłem na przeglądzie po 50 tys. :) - tak po 50 tys.

Samochód w Niemczech był na long life, ale po skonsultowaniu się z serwisem doszedłem do wniosku, że nie będę czekał do następnęgo przeglądu po 60 tys. tylko w polskich warunkach przy 50 tys. przejde na serwis co 15 tys.

Tzw. mały przegląd obejmował sprawdzenie głównych podzespołów, podpięcie VAGa, smarowanie drzwi, uzupełnienie powietrza w kołach :), wymianę oleju, filtra oleju, dodatkowo wymieniony został filtr klimatyzacji.

Zalany olej to Mobil 1 ESP Formula 50601 - bardziej polecany niż Castrol.

Za całą wizytę zapłaciłem 644 pln brutto w ASO Szewczyw w W-wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie mi sie zaswiecilo Serwis za 2900 kilometrow, pojezdze z 1000 i oddaje na wymiane oleju. Tu mam pytanie, jezdze na Motul Long Life, co sie stanie jak zmienie na Castrol Long Life? Moze lepiej pozostac przy Motulu?

Na przegladzie oprocz wymienionych filtrow i oleju, VAGa, co robia? Sprawdzaja zbierznosc, swiatla, hamulce i inne takie?

 

Tak wiec bylem na duzym przegladzie, Serwis RS Wrocław (autko ma 150 000 km):

Wymiana:

-Oleju Motul Specyfic

-Filtra przeciwpylkowego

-Filtra oleju

-Filtra powietrza

-Filtra paliwa

 

Do tego podpinali do VAGa, sprawdzali zawieszenie, hamulce, swiatla, cisnienie w oponach, poziom wszystkich plynow itp.

Zmienilem przeglady na co 15 000 km, i w sumie wyszlo mnie to 530 zl (Czesci mialem sprowadzane z niemiec, oryginalne Audi, znajomy sie tym zajmuje i dlatego taniej sprowadzil, np. za olej Motul Specific 5L zaplacilem 120 zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za olej Motul Specific 5L zaplacilem 120 zl)

 

Co to za olej - mineralny:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to za olej - mineralny

 

Nie, pelen syntetyk, jak sprzedawca bierze na siebie to ma znizki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze ceny sa bardzo przyzwoite...

 

Wczesniej jezdzilem Toyota Corolla 2002 rok. Nigdy nie zaplacilem za przeglad mniej niz 760zl. za duzy przeglad 30kkm, 60kkm, 90kkm, 120kkm itp... placilem 1200-1500zl!!!

Samochod o klase nizsza!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przebiegu 180 000km przegląd kosztował mnie następująco

 

- olej marki FUSCH 5W40 cena 44zł litr wlano 4,5litra 198zł

- filtr paliwa 80zł

- filtr kabinowy 60zł

- filtr powietrza 50zł

- jakiś filtr za 28zł ale nie pamietam jaki

- podłączenie pod VAG i sprawdzenie wszystich ciśnień na wtryskach, turbinie itp wraz z robocizna 220zł

 

RAZEM DAJE 636zł

 

Auto jest juz serwisowane poza ASO co sądzicie co do cen

oraz czy ten olej jest OK - mechaik mi taki polecił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oraz czy ten olej jest OK - mechaik mi taki polecił

 

Ja stosuje najlepszy olej do PD, Motul Specific 505.01 i innego nie wleje. Co do ceny za przeglad to jest to cena przystepna:)

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy przebiegu 180 000km przegląd kosztował mnie następująco

 

- olej marki FUSCH 5W40 cena 44zł litr wlano 4,5litra 198zł

- filtr paliwa 80zł

- filtr kabinowy 60zł

- filtr powietrza 50zł

- jakiś filtr za 28zł ale nie pamietam jaki

- podłączenie pod VAG i sprawdzenie wszystich ciśnień na wtryskach, turbinie itp wraz z robocizna 220zł

 

RAZEM DAJE 636zł

 

Auto jest juz serwisowane poza ASO co sądzicie co do cen

oraz czy ten olej jest OK - mechaik mi taki polecił

Dobrze mysle ze jestes z Poznania? I serwis na Naramowickiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jakiś filtr za 28zł ale nie pamietam jaki

 

filtr oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj byłem na przeglądzie po 50 tys. - tak po 50 tys.

Samochód w Niemczech był na long life, ale po skonsultowaniu się z serwisem doszedłem do wniosku, że nie będę czekał do następnęgo przeglądu po 60 tys. tylko w polskich warunkach przy 50 tys. przejde na serwis co 15 tys.

 

 

chyba miało być: po 50 tys. ??

i tak się zastanawiam co serwis ma na mysli: "w polskich warunkach" ? taka urban legend ?

czy jednak nie lepiej zostawić na

"Okres wymiany oleju QG1 = Flexible Okres wymiany oleju (Long-life)" ?

i niech "komputer" oceni kiedy wymienić olej na nie polegać na opinii serwismana ?

na jakiej podstawie wydaje takie opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie zostalem przy Long Life i tez nie rozumiem co znaczy,ze Long Life jest "BE" w polskich warunkach?Zrobilem przez 9 miesiecy 30.000km a komputer pokazuje serwis za 5.000km.Oczywiscie panowie "doradcy serwisowi" w ASO jak najbardziej namawiali mnie na przejscie na serwis co 15.000km i roztaczali rozne,czarne wizje co to moze być,jak zostane przy L-L ale odmowilem.Nie mam zamiaru robic tego samego 2 razy w roku i grubo za to płacić,jak moge zrobic raz.

Edytowane przez raver32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokos

ja to chyba do dziwnego serwisu jezdze bo ja jestem od nowosci na LL, auto ma 5 tygodni i przebieg juz 12tys, jak byl bym na przegladach co 15tys to chyba bym sie zagotowal! leje zwyklego diesla, no nie tankje tylko na dziwnych stacjach na trasie, ale to i tak nie zabezpiecza w 100% przed jakims g...nem.

z moja jazda to mam nadzieje ze przeglady bede mial przy okolo 40tys, nie obawiam sie o uszkodzenia bo to sa opowiesci dziwnej tresci, tym bardziej ze jak juz odpalam auto to jade prawie zawsze minimalnie 100km. ci co w miescie jezdza to niech sobie benzyniaka kupia a nie katuja diesla. te filtry czastek stalych sie nie dopala i pozniej auto zamulone jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to chyba do dziwnego serwisu jezdze bo ja jestem od nowosci na LL, auto ma 5 tygodni i przebieg juz 12tys, jak byl bym na przegladach co 15tys to chyba bym sie zagotowal! leje zwyklego diesla, no nie tankje tylko na dziwnych stacjach na trasie, ale to i tak nie zabezpiecza w 100% przed jakims g...nem.

z moja jazda to mam nadzieje ze przeglady bede mial przy okolo 40tys, nie obawiam sie o uszkodzenia bo to sa opowiesci dziwnej tresci, tym bardziej ze jak juz odpalam auto to jade prawie zawsze minimalnie 100km. ci co w miescie jezdza to niech sobie benzyniaka kupia a nie katuja diesla. te filtry czastek stalych sie nie dopala i pozniej auto zamulone jest.

 

LL jest na autostrady, a przeglady co 15k km na miasto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miasto jest rower,autobus albo tramwaj:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

A ja dziś dzwoniłem do MOTORPOL we Wrocławiu aby zapytać o koszty, komp pokazuje mi service za 1000km lub 414 dni :) , przebieg 143 tkm, i usłyszałem że koszt to niecałe 1200 zł, za " duży przegląd" ni jak się to ma do cen które podajecie?!!??, gdy zadeklarowałem iż sam przywiozę wszystkie filtry filtry i olej a wręcz sam zmienię cena spadła do 420zł ?? czy ktoś z kolegów wie co wchodzi w zakres dużego przeglądu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba miało być: po 50 tys. ??

Przeglady są co 15 lub 30tys km więc nie wiem jak wyliczyłeś te 50 - ani przez 15 ani 30 się to nie dzieli :).

 

Nie mam zamiaru robic tego samego 2 razy w roku i grubo za to płacić,jak moge zrobic raz.

Jeżeli jeździsz dużo w trasach to masz rację. Ja do pracy mam 14km więc w zimę silnik ledwo się zdąża rozgrzać. Rocznie robię 25-30tys. km więc dużo nie zbiednieję jak częściej wymienie olej, tym bardziej, że cena tzw. małego przegladu (wymiana oleju i filtra) w ASO to ok. 550pln.

 

czy ktoś z kolegów wie co wchodzi w zakres dużego przeglądu ??

Wymiana oleju, filtra oleju, filtra paliwa, filtra powietrza, filtra kabinowego, sprawdzenie el. zawieszenia, układu hamulcowego (raz na 2 lata - wymiana płynu w tym układzie), smarowanie zawiasów, podpięcie VAGa i to chyba wszystko. Mi dodatkowo przy 65tys. wymienili klocki hamulcowe z przodu oraz piórka wycieraczek. Za cały przegląd zapłaciłem niecałe 1300pln.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedzieli w ASO ceny przegladow ostatnio wzrosly.Pytalem o LL na jesieni po 30tys km powiedzieli mi ok 800zl teraz ten sam serwis mowi 1200zl.Warto podzwonic,jezeli ma sie w okolicy inna konkurencje.Ja serwis bede robil w Niemczech za 280 euro,tyle powiedzieli mi w jednym z serwisow.Niestety do naszych patalachow nie mam zaufania,zadnego.Balbym sie dac im zarowke wymienic po roznych niemilych wspomnieniach:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się, w samej Warszawie są duże rozbieżności. Zanim pojechałem do ASO Zasada trochę podzwoniłem. U Zasady powiedzieli mi, że orientacyjna cena to 1200pln bez żadnych zniżek, u Szewczyka gdzie do tej pory serwisowałem (ale już nie serwisuję i stanowczo odradzam - mają wysokie ceny i radzą sobie tylko z prostymi czynnościami, jak trzeba zrobić coś bardziej skomplikowanego, to nie maja pojęcia - opisałem to kiedyś w jakimś wątku o serwisach ASO) powiedzieli, że cena dla stałego klienta to jedyne 2000pln :eek:. W końcu pojechałem do Zasady i dostałem dodatkowo 15% zniżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał d7d

chyba miało być: po 50 tys. ??

 

Przeglady są co 15 lub 30tys km więc nie wiem jak wyliczyłeś te 50 - ani przez 15 ani 30 się to nie dzieli .

 

bo nie musi się dzielić, LongLife nie ma limitu 30.000km,

cytat:

" Przegląd okresowy

na podstawie zmiennego wskaźnika terminów przeglądu

(najpóźniej po 2 latach) "

 

a 50.000km nie wyliczyłem lecz cytowałem dane podane przez Castrol Polska:

http://www.castrol.com/castrol/genericarticle.do?categoryId=9028189&contentId=7051204

 

VOLKSWAGEN (VAG) Passat 2.0 TDI, -DSG, -Sport (QG1 - 125kW)

Edge 5W-30 (g) (Modele wyposażone w DPF (dieslowski filtr cząstek stałych)

Okres wymiany oleju QG1 = Flexible Okres wymiany oleju (Long-life).

 

Częstotliwość wymian oleju

Silnik

Mile max. 30000

Km max. 50000

Miesiące max. 24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto pierwszy przegląd miało przy 30 tys, więc następny nie wypadał przy 50 tylko teoretycznie przy 60 albo więcej :).

Generalnie nawet ASO VW nie polecają Castrola choć mają z nim umowę. To samo jest w Toyocie. Zarówno mi jak i koledze, który ma avensisa ASO polecało Mobil. Przeglady robiłem już w 3-ch różnych ASO VW i zawsze polecali Mobila :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności