Skocz do zawartości
Jotes

Pobór prądu z akumulatora w czasie spoczynku

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie bez kluczyka zadziałają długie i stop pobór mam 0,01 bez alarmu i 0,02 z alarmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów. Czytając wątki i posty na temat '' Pobór prądu z akumulatora w czasie spoczynku '' postanowiłem sprawdzić dzisiaj w swoim aucie i jestem zaskoczony. Miernik wpiełem zgodnie z instrukcją pomiędzy klemą- na aku. czarna końcówka i czerwona na przewód- od aku.. Miernik pokazał 1.50 A ,wyciągam bezpiecznik do radia nr.22 i miernik pokazuje 0.70A , wyciągam kolejny bezpiecznik nr.21 oświetlenie sufitowe,bagażnika, zegar, zapalniczka, centralny zamek i miernik pokazuje 0.00A. i tak zostawiłem na noc. Teraz mam pytanie , od czego zacząć poszukiwania tak dużego poboru prądu ? Chcę zaznaczyć , że nie jestem elektrykiem/elektronikiem tylko budowlańcem i bardzo proszę o cenne porady . Dziękuję i pozdrawiam Józek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pierwsze co to zobacz czy Ci sie lampka w bagazniku nie swieci ...

 

Masz pobor 1.5 A i nie miales nigdy problemow z rozruchem rano ?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Marcin. Żarówka mi się nie świeci w bagażniku. Po za tym 2 tygodnie temu wymieniałem łożyska w altku i przy okazji wykręciłem rozrusznik i rozebrałem ,umyłem ,poczyściłem,wymieniłem tulejki i hula aż miło. Ładowanie 14,45v i 14 ,23v pod obciążeniem. Jeżdżę co dziennie i z rozruchem nie mam problemów aku 90ah. pozdrawiam- Józek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i to banalne ale czy miałeś w czasie testu lampke w pozycji off czy noże miałeś ustawione na zapalanie przy otwarciu drzwi ? czujnik od maski wcisneleś podczas pomiaru ? i czy kluczyk był wyjęty ? bo z tym radiem to dziwne chyba że nie masz + za stacyjką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miernik pokazał 1.50 A ,wyciągam bezpiecznik do radia nr.22

Coś się dzieje na tym obowdzie.

miernik pokazuje 0.70A , wyciągam kolejny bezpiecznik nr.21 oświetlenie sufitowe,bagażnika, zegar, zapalniczka, centralny zamek i miernik pokazuje 0.00A.

Tutaj będzie pobór prądu ze względu na zegarek, wartość jednak trochę za duża max może być 0.10A.

Co do obwodu radia, to może sie już kończyć samo radio i tak fiksuje, ja sie nie wypowiem w tym temacie, bo u mnie jak były takie cuda to zrobiłem nowe zasilanie radia i nie bawiłem sie w szukanie przyczyn, przez brak czasu.

Co do drugiego obwodu, to postaraj się odpiąć odbiorniki i obserwować spadek prądu. Jakiś prąd musi być zawsze pobierany ale powinien się zamknąć w granicy 0.10A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności