Skocz do zawartości
Gość szychoski

TipTronic-zmiana jakby miał półbiegi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maslog
Witam wszystkich stałem sie posiadaczem Passata 1.9 115km ze skrzynią tiptronic.Auto mam od trzech dni ma przejechane 200 000 km i jest z roku 2000 testujac przed kupnem jeździłem po mieście wszystko chodziło ok lecz gdy wyjechałem w trase to sie okazuje że cos nie gra jadąc na 4-5 biegu ok 80 km/h chcąc wyprzedzić auto to przy zmianie na niższy bieg auto szarpnie.teraz prośba do urzytkowników lub znawców od czego zacząć co złego tam sie może dziać i czy wymiana oleju zmieni coś.Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi

Pozdrawiam

U mnie jestpodobnie z tym że szarpie jeszcze na innych. Ale tak się zaczynało.W poniedziałek jadę na serwis i póżniej (jak się dowiem) coś napiszę.U mnie diagnoza: skrzynia na stół i remont.

Na początek polecam zmianę oleju. To czasami pomaga.Jeszcze podepnij się vagiem i zerknij czy są jakieś błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo111

Dzięki za szybką odpowiedź. Już rozkladam ręce, to chyba wtopiłem, pojade do ASO zobacze co mi powiedzą ale z tego co piszesz to chyba nic dobrego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Dzięki za szybką odpowiedź. Już rozkladam ręce, to chyba wtopiłem, pojade do ASO zobacze co mi powiedzą ale z tego co piszesz to chyba nic dobrego nie będzie.

W takiej sytuacji ASO to raczej ostatnie miejsce do którego powinieneś pojechać. Na kompa podlączy Cię każdy mechanik żeby zobaczyć co i jak. VW skasuje Cię za to jak za woly. A jeżeli coś ze skrzynią do roboty będzie (oprócz czujników) to tylko wyspecjalizowany serwis ASB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo111

Dzięki za info pojade do jakiegoś mechanika a co do speców od skrzyni biegów to chyba najbliżej mam Wrocław.Ale najpierw Vag potem chyba olej a dalej się okaże.Jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Już jestem po naprawie.

Mianowicie: kosztowało 1000zł. Na przeciw remontu skrzyni za 4tyś to jednak jest dobra kwota.

Ze skrzynią jest wszystko w jak najlepszym porządku. Padło sterowanie tej skrzyni. Czyli kawałek metalowego szpeja z jakimiś zaworami (podejżewam że są to silnikczki krokowe) chyba z 8szt. Po wymianie auto jeżdzi jak dawniej. Tutaj ukłony dla fachowca który wiedział co w trawie piszczy.(skrzyni)

Niestety przy tym wszystkim, wielki pan SENTYRZ PSEUDO SPEC(przynajmniej w krakowie) od razu po wymianie oleju chce robić remont skrzyni. Mogę śmiało powiedzieć że kasa za remont poszłaby w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo111

Witam i ciesze sie że wszystko ok.Szkoda tylko że tak daleko ten fachowiec do Krakowa mam 500 km.Ale jak możesz podać namiary na niego to jak nie będzie innego wyjścia to odwiedze Kraków.Ja dzisiaj byłem na Vagu i wszystko cacy pojechałem do servisu i pan z servisu mówił że te starsze skrzynie tak mają że zrywają na biegach.Na jutro jestem umówiony na sprawdzenie oleju.Dobrze wiedzieć co jest grane jeśli mam te same objawy co ty.Dzięki za odpowieź Pozdrawiam.

PS. Jak możęsz to napisz jak długo to robił bo niewiem czy mi 1 dzień starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
jak długo to robił bo niewiem czy mi 1 dzień starczy
Całość to były 3 godziny.
mówił że te starsze skrzynie tak mają że zrywają na biegach
Nieprawda. Oczywiście zmianę biegu czuć ale nic nie ma prawa zrywać. telefon do tego ludka: 501 193 428. Zeby nie było w wielu wątkach pełne dane bedą w dziale polecam.

Piszesz że do krakowa masz daleko. A do poznania??? ponoć tam też jest zajebisty gość od skrzyń.Znajomy mechanik wlaśnie gdzieś do poznania wysyła skrzynię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo111

Piszesz że do krakowa masz daleko. A do poznania??? ponoć tam też jest zajebisty gość od skrzyń.Znajomy mechanik wlaśnie gdzieś do poznania wysyła skrzynię

 

fakt Poznań bliżej poszukam w internecie napewno coś będzie dzięki za info

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie wypowiem bo posiadam automata z tiptronikiem i z tego co tu piszecie u mnie ten 3 bieg tak samo sie zachowuje ale uwaga tylko jak zmieniam płynnie czyli ok 2-2.5 tys obrotów.nie wiem czy to awaria czy tak ma byc tzn półbieg nie znam sie na automatach nie wypowiem sie ale ogólnie to mój automat jest w dobfrym stanie nie ma zadnych szarpniec itd zmienia płynne biegi tylko ta 3 dzieli swoja prace na dwa przełozenia.dzieje sie tylko tak na TIPTRONIC na drive jest ok juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co w końcu z tym 1/2 biegiem na trójce w tiptronicu?

jest na to jakies lekarstowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
jest na to jakies lekarstowo?
Na co ? Co ty chcesz leczyć, bo tu nic chorego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz stan oleju czy nie jest zbyt niski nim go zmienisz bezsensownie. Najpierw popros ktoregos kolegow z forum aby ci VAG-a podpial lub sam podjedz na jakas dobra diagnostyke. Nie jestem przeciwnikiem wymiany oleju w tiptronicu ale coraz wiecej sie dowiaduje o tych skrzyniach i mam wrazenie ze same wymiany oleju nie sa lekiem na cale zlo w tej materii gdy juz cos zaczyna sie dziac niedobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę swoje 3 grosze. Zauwazyłem, że ten "Lock-Up" jest niezależny od biegów ale od prędkości. U mnie to równo 40km/h. Z racji prędkości to jest 2-gi lub 3-ci bieg, zwykle 3-ci. Ale jak się przygazyje to na 2-gim przekroczy 40km/h to na trójce efektu ślizgania nie będzie bo Lock-Up już został załączony. A siła odczycia załączania Lock-Up jest zależna od poziomu oleju w skrzyni. Ja dolałem oleju "efekt" jest prawie niewidoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam objaw na "trójce"...ale doszło jeszcze coś...

Mam kłopot z moim tiptronickiem. Auto mi drży przy obrotach 1400-2000 i szarpie. W ciągu kilku tygodni pogorszyło się. Zależy mi na dobrym serwisie....

Poszukuje dobrego warsztatu w Trójmieście i okolicach który się specjalizuje w naprawach automatycznych skrzyń biegów. Jeśli będzie trzeba pojadę też na drugi koniec Polski do jakiegoś sprawdzonego czarodzieja.

Może ktoś jest w stanie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyczuwam jakby półbieg na 3-cim biegu ale mam tak już 2 lata (od zakupu auta) i nic więcej się nie dzieje, fura śmiga jak ta lala. Aha rok temu zmieniłem filtr w skrzyni uszczelkę i olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

W pozycji D przy rozpędzaniu się i załączeniu biegu 3 jest efekt "ślizgania sprzęgła" przez jakieś prawie 2 sekundy i zaczyna dalej ciągnąć normalnie. Wszystkie inne przełożenia w różnych kierunkach wydają się prawidłowe, tak samo wsteczny. Nie wiem tylko czy na tiptronicu jest też taki efekt, nie miałem okazji sprawdzić :) Pytanie zasadnicze- czy to jest ten słynny lock-up ? Czy działa prawidłowo ? Czy jest się czym martwić ? Nie sprawdzałem stanu oleju, nie dolewałem, nie wymieniałem jeszcze. Jakieś wskazówki ?

Edytowane przez KĘTman
Poprawa literówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności