Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

Rano po odpaleniu ''rzuca silnikiem''

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zetes

czujnik znajduje się z tyłu silnika ( stając z przodu auta) pod pompą paliwa. Miałem problem z rozpięciem kostki dlatego, że ma ona zabezpieczenie przed wysunięciem. Jak ją rozpiąć popatrzcie na inne połączenia znajdujące się na wierzchu.

Temat czujnika można znaleźć też na forum. W tygodniu wymienię czujnik to zdam relację czy jest poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

No i mój problem z rannym odpalaniem przy temp.ok 0 stopni i poniżej się rozwiązał.

 

Okazało sie że żadna z czterech świec nie grzała mimo to iz kontrolka grzania świec gasła dosłownie po chwili.

 

Zastanawiam sie jak on wogóle palił skoro wszystkie świece umarły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam podobne objawy u siebie co Pawulon 1973 przy identycznym silniku, dodam tylko tyle że swiece wymieniłem (miesiąc temu - 4 szt sztuki, nówki BERU) i nic to nie zmieniło, kolejny odpał i wszystko jest OKi a więc o co tu chodzi??

 

Sprawdź przekaźnik świec żarowych to też może być przyczyną.Raczej takie szarpanie to świece ale u Ciebie może być problem właśnie z przekaźnikiem ja miałem to samo świece OK a auto szarpało po odpaleniu i okazało się że przekaźnik.

 

No i mój problem z rannym odpalaniem przy temp.ok 0 stopni i poniżej się rozwiązał.

 

Okazało sie że żadna z czterech świec nie grzała mimo to iz kontrolka grzania świec gasła dosłownie po chwili.

 

Zastanawiam sie jak on wogóle palił skoro wszystkie świece umarły.

 

Nawet odpalał by przy -15st nowe diesle z wtryskiem nie mają z tym problemu oczywiście szarpie przy odpalaniu i kopci strasznie przy dużych minusowych temperaturach ale odpala.

 

// edytuj posty

// kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest takie zjawisko i ponoć w klekocie to normalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtuss

ja mam to samo w 1.8T, szarpie jak jest zimny jak cholera, ale tylko raz, zaraz po ruszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wiewiur

witam,

skoro temat sie już tak rozwija to może mi też ktoś podpowie czy te wszystkie wymiany, typu:

- czunik temp. cieczy

- przekaźnik świec żarowych

pomoże mojemu B% '98 110 km TDI na poranne drgawki przy pierwszym rozruchu, ogromnym kopceniem z rury podczas tej czynnośći oraz trudnością z uruchomieniem.

 

dodam że świece żarowe mam nowe :)

 

pozdrawiam i prosze o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,mam małe pytanko.

Kiedy odpalam silnik i go gasze to czuje lekke szarpanie silnika.

Czy by to były uszkodzone poduszki?a jak tak to jakie i jaki jest koszt naprawy??

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na Vagu sprawdzic czy czujknik temperatury mierzy prawidlowo?? jakie powiny byc wskazania i gdzie ich szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to może być,że

-jak rano odpalam silnik to- zapali od razu,ale po chwili zacznie nim ostro rzucać tak ze dwa,trzy razy i potem chodzi normalnie i równiutko.

 

 

Hmm...jaka może być tego przyczyna?

 

Dodam,że towarzyszy temu dodatkowo,lekki niebieski dymek z rury wydechowej,ale dosłownie jest on może przez pierwsze dziesięć sekund po odpaleniu,później jest już ok

 

ja mam tak samo tylko ze nie przez 10s tylko do momentu az silnik nie osiagnie 90 stopni ... za kazdym razem jak silnik jest zimny (ponizej 90stopni).

 

Mechanik powiedzial ze to wtryk ... no dwa leja mi po troszke ale wszystko w normie .. .EGR czyscilem .. jeszcze podmienie n18 z n75 ....

 

jak sprawdzic swiece zarowe ? tez na VAGu jakos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów,mam małe pytanko.

Kiedy odpalam silnik i go gasze to czuje lekke szarpanie silnika.

Czy by to były uszkodzone poduszki?a jak tak to jakie i jaki jest koszt naprawy??

Pozdrawiam!!!

Jeżeli Ci szarpie silnikiem przy gaszeniu to nie koniecznie są to poduszki. Sprawdź dławik przy EGRze, może być walnięty lub wężyk z nim połaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności