Skocz do zawartości
Gość gwath

Czujnik ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gwath

Witam!

Mam problem z ABS'em w Passacie '92 rok...Na 99% zepsuł się któryś z czujników ABS'u przy kołach-jak sprawdzić który?-tak zeby do wymiany kupić tek wlaściwy...

Z góry dzięki jeśli ktoś odpowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jeżeli układ ABS jest w jakiś sposób diagnozowalny to zapewne tylko kodami migowymi. A jeżeli nie to niestety trzeba przejrzeć wszystkie czujniki i ich okablowania i znajeźć ten felerny.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaflo25

mozna jak napisal kolega kuczlaw miernik i to pomierzyc ale male szanse zeby cos wykryc tylko podpiecie kompa. proponuje zrobic tak jak ja: kup sobie na allegro interfejs diagnostyczny VAG za 50 zł byle laptopa i bedziesz wiedzial przy okazji sprawdzisz sobie co nieco, a jak złapiesz wprawy to i powoli zarobisz nim ze ci sie zwroci i uwierz zaoszczędzisz dużo czasu pieniędzy i paliwa. jak pojedziesz do warsztatu to tez musza podlaczyc vaga bo tego innaczej nie zdjagnozują i skasuja cie 50 zeta. za informacje. ale sie dobrze najpierw przyjrzyj czujnikom i kabelkom nie raz jak sie łożysko poluzuje mocno to sie moze uszkodzic czujnik ale bedzie widac uszczerbek. vag pokaże gdzie ból w 5 minut, a przy okazji zapytam czy komuś się udalo wyjąć używany czujnik w całości :640:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kim

Witam

Moze mi ktos zajrzec jaki mam szukac nr czujnika ABS tyl do B4 TDi. (96r. wtyczka na koncu kabla prostokatna)

Moj wyciagniety trup ma numery jak na zdjeciu, ale za cholere nie moge znalezc o takich numerach. Moge kupic czujnik 1HO 927 807D, ale czy on bedzie pasowal ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja B4 ma z tylu czujniki o nr 3A0 927 807 wiec i ty pewnie masz taki.

Natomist czujnik ten co mozesz kupic to raczej ma numer 191 927 807 D i według ETKI oba te czujniki wystepowaly w tym modelu.

Mysle ze pod otwory moze podejsc natomist nie wiem czy nie bedzie jakiegos konfliktu ze sterownikiem ABS.

 

PS. Apropo zdjecia to poprawny format numerow masz z drugiej strony czujnika w tym miejscu co te dziwne widoczne na zdjeciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio miałem ten sam problem padł mi lewy tył i długo szukałem odpowiedniego a pasują 191 927 807 D lub 3AO 927 807 ja dostałem na giełdzie w pruszczu gdańskim za 80zl oczywiście używany ale sprawdziłem rezystancje i wszystko ok dodam ze nowy to wydatek jakiś 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kim

Dzieki wielkie, rzeczywiscie po drugiej stronie czujnika ukryl sie pod gruba warstwa brudu numer 3A0 927 807. Teraz wiem czego szukac, ale juz widze ze z dostepnoscia kiepsko. :644:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale juz widze ze z dostepnoscia kiepsko.

 

Ja tez juz od jakiegos czasu szukam jednej sztuki na tyl i nic nie znalazlem.

Kurcze chyba przed zima bedzie trzeba przebolec zakup w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andadmin

Kilkanascie postów do tyłu gosciu pytał się o czujnik ABS ze zdjęciem z aukcji na allegro.

Zakpuiłem dokładnie taki sam czujnik i po problemie. Przerobiłem tylko wtyczkę bo akurat była inna. Koszt 80 zł plus ewentualna wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kim
Kilkanascie postów do tyłu gosciu pytał się o czujnik ABS ze zdjęciem z aukcji na allegro.

Zakpuiłem dokładnie taki sam czujnik i po problemie. Przerobiłem tylko wtyczkę bo akurat była inna. Koszt 80 zł plus ewentualna wymiana.

 

Wiem ze mozna probawac, ale taka metoda prob i bledow moge wiecej stracic wydajac kase na czujniki ktore mi jednak nie zadzialaja. A poza tym moze byc konlikt z innym niz zelecanym sterownikem ABS, tak jak to Vax zaznaczyl. Wiem cos o tym, gdy kupowalem zaworek do turbiny, ktory roznil sie jedynie jedna literka... nie zadzialal, a w najgorszym razie moglem nawet uszkodzic komputer wkladajac ten element o niedokladnie odpowienim numerze czesci.

No chyba ze u Ciebie tez taki sam czujnik ma byc jak u mnie, to oczywiscie skorzystam z porady, choc widze ze masz 94r. Jak dobrze kojarze to masz okragla wtyczke, wiec bedzie to inny numer. A tylko specjalisci w stajni VW wiedza tak naprawde czym te czujniki sie roznia (jesli w ogole jest jakas roznica) :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andadmin

Wiem ze mozna probawac, ale taka metoda prob i bledow moge wiecej stracic wydajac kase na czujniki ktore mi jednak nie zadzialaja. A poza tym moze byc konlikt z innym niz zelecanym sterownikem ABS, tak jak to Vax zaznaczyl. Wiem cos o tym, gdy kupowalem zaworek do turbiny, ktory roznil sie jedynie jedna literka... nie zadzialal, a w najgorszym razie moglem nawet uszkodzic komputer wkladajac ten element o niedokladnie odpowienim numerze czesci.

No chyba ze u Ciebie tez taki sam czujnik ma byc jak u mnie, to oczywiscie skorzystam z porady, choc widze ze masz 94r. Jak dobrze kojarze to masz okragla wtyczke, wiec bedzie to inny numer. A tylko specjalisci w stajni VW wiedza tak naprawde czym te czujniki sie roznia (jesli w ogole jest jakas roznica) :643:

 

Mam znajomego który handluje tego typu rzeczami, poradziłem się go i stwierdzil że bedzie pasowalo tylko trzeba bedzie wtyczke przerobić. Mialem sprawdzic i zaplacic jak bedzie ok.

Tak tez zrobilem. Wymienilem sobie czujnik i podlaczylem do wtyczki na "krotko", kontrolka od ABS zamrugala i zgasla. co oznacza ze dobrze zdiagnozowal czujniki.

 

Z tego co wiem ABS nie zapisuje zadnych danych do komputera wiec tutaj nie powinno być problemu.

 

Ja chcialem powiedziec tylko ze spokojnie mozna kupic ten zamiennik i bedzie on dzialal, poniważ przetestowałem to na zywym organizmie :))

 

A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sh4d0w

Gdybys znalazl jakies zrodlo czujniczkow, podziel sie informacja, mnie wlasnie tez poszedl czujnik w prawym tylnym w Passaciku '96, ale na razie nie mam glowy do poszukiwan.

 

Pozdrawiam

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andadmin

Co tydzien jest w niedziele na gieldzie w poznaniu. Z tego co wiem nie zajmuje sie sprzedaza wysylkową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rezystancja 2.2 jednego czujnika ABS-u kwalifikuje go do wymiany? Jeśli na pozostałych jest 1,05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

witam

sprubuj wyczyścić ten czujnik a jak to niepomoże to trzeba go wymienić. - napewno to on jest uwalony.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak go wymień, bo max. powinno być do 1.2 :ok: POZDRO.... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wziąłeś tą wartosć :zdziwko: ? Bo mi to parametry podał kolega z serwisu VW :ok: - elektronik oczywiście :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

znalazłem w necie jakąś książke o absie w paskach b4 i pisało od 1.1 do 1.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności