Skocz do zawartości
mario4000

Uchwyt / klapka schowka pasażera - jak naprawić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy ktoś z formułowiczów wie gdzie można kupić klapkę schowka pasażera ?

Nie mam tam zamka,jest wyłamany,ewentualnie sam zamek.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my raczej jesteśmy forumowiczami,a nie formułowiczami :rotfl: ,myślę że na allegro lub w serwisie możesz dokupić,bo w sklepach ciężko z takimi rzeczami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

mam problem z uchwytem otwierania schowka pasażera, chodzi o to, że z jendej strony jest on wyrwany i tylko patrzec jak ktoś go wyrwie cakowicie- i nie pójdzie wogóle otworzyć. Moje pytanie brzmi, czy ktoś z forumowiczów takie cos rozbierał i jak sie do tego zabrać????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Trzeba rozkleic klapke schowka i tam jest wtedy dostepniej dostac sie do zamka,klamki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkało mię to samo, nie rozklejałem schowka gdyż obawiałem się ,że już tego nie skleję. Zdaję sobie sprawę, że to była kompletna partyzantka, ale działa:) Do naprawy posłużył mi malutki ostry pilniczek, żyłka mocna wędkarska cieniutka, taśma klejąca. Rzecz polegała na tym, aby po pierwsze (pomijam całą kwestię wymontowania schowka i uchwytu) , na końcach obu szpil-tulejek pełniących zadanie zawiasów uchwytu naciąć pilnikiem bruzdy na których oprze sie żyłka. Następnie po założeniu żyłki (tak jak strzałę na cięciwę łuku) należy okleić taśmą szpile wraz z żyłką, co pozwoli na późniejsze zaciągnięcie tych szpil do otworów zawiasu w pokrywie. Wkładamy uchwyt w pokrywę , prowadząc żyłkę w taki sposób, aby nigdzie nam się nie przyblokowała, po czym , równo wszystko trzymając, ściągamy mocno żyłkami szpile, które powinny zostać wciśnięte w otwory zawiasów w obudowie. Jak rozbierzesz swój schowek, to może powyższy opis wyda ci się jaśniejszy, mając przed oczami wszystkie te części :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był wysunięty bolec blokady zamka, wystarczyło użyć cienkiego drucika ale sztywnego i odpowiednio go wcisnac. Kiedys naprawiałem kumplowi lecz u niego nawierciłem od strony schowka(Wewn) otwor ok 13mm przez ktory skleiłem zamek klapke od tyłu pozniej zaslepiłem otwor takaimi okragłymi spinkami jakie mozna kupic w sklepach motoryzacyjnych do tapicerek efekt jak orginal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super pomysł z tymi żyłkami ,pięć minut i po robocie.Dziwię się żę sam na to nie wpadłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na allegro jest gość co naprawia schowki, zamki i zawiasy .koszt naprawy to 60 zł .Trzeba tylko wyjać wysłac i na drugi dzień odsyłaja zrobiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czubson

Witam. Jestem tu nowy ale gdzies znalazłem na tym forum metode na naprawienie chowka.

Któregoś razuy klamka została mi w ręku (oba metalowe bolce puściły).

Więc zastosowałem się do rady z forum:

Przewiercić klamkę tak by zamiast dwóch bolców możnabyło przełożeć drut.

Ja zamiast fi3mm użełem drut fi2mm (szprycha rowerowa - dość wytzymała i sztywna).

Długośc o 1cm większa niż skrajny wymiar zawiasów w dzwiczkach schowka.

Druci na końcu powinien być lekko zagięty (na odc. ok 2mm).

Potem przyciskając mocno klamkę do drzwiczek przepychamy drucik przez 1. zawias prawy 2. zawias od klamki 3. zawias lewy.

Trzeba tylko uważać, żeby drucik z obu końców był dość gładki (oszlifowany) żeby nie zostawił znaków na zewnętrznym obiciu schowka.

Zrobiłem to w 20min razem z przygotowaniem "drucika".

Żadnych znaków na schowku, nic nie połamane, klamka się nie telepie i do tego jest na jednej wspólnej ośce (czyli już się nie zepsuje).

I do tego za free, bez wysyłania i płacenia.

Minus - nie dizała zamykanie schowka kluczykiem ale to drobiazg.

 

Ultra zadowolony - polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czubson

 

Naprawiłem to ustrojstwo wg Twojego opisu i .............. udało sie :).... Tylko mnie to zajeło ponad godzine :(

 

Dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. czy sama klapka od anglika ma taki sam profil co europejczyk? i czy da sie ja przełozyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie. czy sama klapka od anglika ma taki sam profil co europejczyk? i czy da sie ja przełozyc?

 

Nie pasuje od anglika,inny kszalt,sprawdzone u mnie w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Otóż mam taki problem, że podobnie jak na tym zdjęciu: http://i35.tinypic.com/wkfcjp.jpg wygląda klapka od mojego schowka. Schowek się nie zamyka, a bolce są cały czas schowane (jeden bardziej, drugi mniej, ale oba są schowane na tyle, że nie blokują klapy schowka). Klamka jest luźna i nie da się zamknąć schowka, nawet kluczem. Da się to jakoś naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bolce sa lekko schowane tak ze nie zamyka to moze trzeba bedzie rozkleic drzwiczki..a co do klamki..kiedys dalem pomysl wraz ze zdjeciami jak to naprawic:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/40041-Naprawa-schowka-ukryty-uchwyt-na-monety

 

POST 13

Edytowane przez bacaino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej_0109

spodobała mi się twoja metoda :) tylko powiedz mi czy rozklejałeś schowek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozklejalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności