Skocz do zawartości
Gość RossiQ

[silnik] Poduszka pod gaźnik w passat b3 89r. 1,6 benzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RossiQ

Witam. Dzisiaj podczas jazdy stało się coś dziwnego. Po odpaleniu auto zachowywało sie tak jakby ślizgało sie sprzęgło daje gazu a tu nic po chwili mocne uderzenie i jedzie po zmianie biegu na 2 podobnie. Przy 3 już to ustało. No to pewnie sprzęgło. Jak na nowo odpaliłem auto było podobnie nagle mocny stuk i auto zgasło. Po ponownym odpaleniu ( co było trudne) gaz pływał duże obroty po chwili małe i prawie gasnął. Po dodawaniu gazu nic sie nie działo po chwili wysokie obroty no to noga ze sprzęgła i do przodu. Oczywiście jak tylko popuściłem sprzęgło to były same szarpnięcia tak jakby silnik chciałbym wyskoczyć z auta. Musiałem to regulować sprzęgłem i jechać na 1 do domu. po dotarciu szukałem przyczyny i ją znalazłem w zdjęciach jest widoczne pękniecie ( rozerwanie ) tego czegoś miedzy gaźnikiem a głowicą silnika ( chyba to głowica bo nie do końca sie znam) Ja nazwałem to poduszka ale nie znam fachowej nazwy. Moje pytanie jest następujące.

 

Jak to sie nazywa i czy po wymianie tego trzeba jakoś regulować gaźnik czy wszystko powinno być OK.

 

Czy wymiana tego wiąże sie z jakimiś kłopotami ( coś mi może wypaść, mówimy tu o jakis malutkich częściach ) Czy możne to porównać do wymiany żarówki :) ??

 

Aha jeszcze jedno czy ze zdjęci można jednoznacznie powiedzieć czy to gaźniki czy mono wtrysk ?? Zaznaczam ze Silnik to 1,6 benzyna EZ rocznik 89r.

 

Nie jestem mechanikiem ale wymiana klocków i tarcz hamulcowych, wymiana chłodnicy, nie stanowiło dla mnie problemu. Czy z tym też powinienem sobie poradzić ??

 

Dzięki z góry

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Wedlug EDKA 1,6 EZ jest na gazniku 2E3 moze to byc ten Z tego co mniej wiecej widac i co opisujesz to gumowa-metalowa podstawa laczaca kolektor ssacy z gaznikiem w inter cars nazwa tego elementu jest podana jako kolnierz gaznika.Wymiana nie powinna sprawic trudnosci.Trzeba rozkrecic,porozpinac sciagnac gaznik,zalozyc podstawe i zamontowac wszystko odwrotnie jak rozkrecales :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sł@wku, te zdjęcia przedstawiają wtrysk a nie gaźnik :)

RossiQ - w sklepie poproś o uszczelkę gumową pod wtrysk, a nie pod gaźnik :hyhy:

Wystarczy rozkręcić, wymienić i po kłopocie. Nie potrzeba żadnej regulacji.

 

Silnik EZ, RF :

wtrysk2ax2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RossiQ

A jaka jest przybliżona cena tego kołnierza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Sł@wku, wszystko ok, tylko że te zdjęcia przedstawiają wtrysk a nie gaźnik :)
No tak to wyglada :cwaniak: Sugerowalem sie
Zaznaczam ze Silnik to 1,6 benzyna EZ rocznik 89r.

Wedlug "Edwarda" jest gaznik,czyzby swap???? :rotfl:

 

RossiQ Z cena bede strzelal ale...50-100zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyzby swap???? :rotfl:

 

Patrząc na wiązkę elektryczną do wtrysku, całkiem możliwe że to tuning :rotfl:

 

RossiQ - w ubiegłym roku zapłaciłem za to około 40zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RossiQ

No niestety po rozkręceniu okazało sie ze to mono wtrysk bynajmnie tak mi sie wydaje bo ten kołnierz jest na 4 śruby na przelot przez ten gaźnik. Ja juz kupiłem na 3 śruby sugerując sie waszymi opiniami. Oczywiście to nie wasza wina :) ja również byłem przekonany ze kupiłem dobrą cześć. Jutro musze ja wymienić na właściwą. Oto numer tej właściwej 050 129 761 H. A oto zdjeci pola walki :)

 

10.JPG

11.JPG

12.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widać mamy to samo. 1,6 na wtrysku :D Kumpel to ostatnio wymieniał, tą podstawe wtrysku i dał koło 40zł, ale widze że już wszystko wiesz. Tak w ogóle to sobie zobacz (skoro to silnik EZ, ale wtrysk) czy Ty aby masz ten wtrysk podpięty do kompa, elektryczną pompe paliwa i filtr paliwa koło baku, a nie pod maską (taki jak w maluchu)... :vw:

Dziwna sprawa. A skąd wiesz że to EZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności