Skocz do zawartości
lukas63

Mandat za wyprzedzanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mnie zdziwiło oglądając program na tvn turbo "Pirat", że gościu dostał za manewr wyprzedzania w niedozwolonym miejscu mandat pod 2 paragrafy - nie stosowanie się do znaku pionowego zakaz wyprzedzania i nie stosowanie się do znaku poziomego w postaci linii ciągłej - przecież logicznie rzecz biorąc nie można złamać zakazu wyprzedzania znaku poziomego bez znaku zakazu pionowego w postaci linii ciągłej - taki paradoks

 

Idąc tym tropem przekraczając prędkość powinniśmy dostawać mandat za nadmierną prędkość jak i stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mandat pod 2 paragrafy - nie stosowanie się do znaku pionowego zakaz wyprzedzania i nie stosowanie się do znaku poziomego w postaci linii ciągłej - przecież logicznie rzecz biorąc nie można złamać zakazu wyprzedzania znaku poziomego bez znaku zakazu pionowego w postaci linii ciągłej - taki paradoks

 

a co w tym dziwnego.....

znak pionowy obowiązuje do jego odwołania....

a znak poziomy może się zmienić na linię przerywaną za np 50-100m .....

 

co prawda nie oglądałem tego, ale z tego co opisujesz odbyło się wszystko ok.....

nie zastosował się do dwóch znaków - pionowego i poziomego, a one nie są ze sobą połączone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znak pionowy obowiązuje do jego odwołania....

a znak poziomy może się zmienić na linię przerywaną za np 50-100m .....

 

Nie zwróciłem uwagi na to jak wszystko wyglądało - jak będzie jakaś powtórka to dokładnie zobaczę

 

Ale jeżeli mamy przykładowo prostą drogę na długości 1km- żadnych skrzyżowań - znak zakaz wyprzedzania i od tego znaku linia ciągła - linia ta kończy się na znaku odwołanie wyprzedzania - wtedy to nie będzie logiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie w takich programach była śpiewka: Nie zastosował się Pan do zakazu wyprzedzania,przekracza pan podwójną ciągłą. Jednak nie dostawali ludzie mandatu za 2 wykroczenia lecz za 1.

Swoją drogą co w sytuacji gdy wyprzedzimy, ale nie przekroczymy linii ciągłej? Nie stosujemy się wtedy tyko do stojącego znaku. A mogliśmy nie zastosować się do 2 znaków... w tej sytuacji przekraczając jeszcze ciągłą logicznym by było trzaśnięcie mandatu za 2 wykroczenia.

A w sytuacji gdy jest ciągła i zakaz skrętu w lewo i my se w lewo pojedziemy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, ten program to takie dno, że szkoda słów.

Jedna wielka propaganda i zero tolerancji w nim zawartej.

Zero tolerancji -rozumiem, prawo jest prawem, ale tak naprawdę nie ma to odniesienia do rzeczywistości.

Brak mozliwości "negocjacji" wysokości kary, przymknięcia oka, jak ma to czasami miejsce w rzeczywistości.

To ironiczne pytanie: Dokad się pan/pani tak spieszy?.

A co za różnica, dokąd? Tak i tak kara. Mało kto łamie przepisy jadąc z ciężko chorym lub rodzącą?

 

A te komentarze lektora -żenada i prostactwo.

Jeśli oglądał ktoś ten program regularnie, to na pewno zauważył, że identyczne zdarzenia na drodze opatrzone były zgoła odwrotnym komentarzem. Jakby na zamówienie.

 

Aha

Niedawno któraś z TV poruszyła problem fotoradarów i karetek.

Do tej pory wydawało mi się, że służby spod 997, 998, 999, BOR, SG itp w określonych sytuacjach mogą poruszać się z prędkościami ponaddźwiękowymi, ale okazuje się, że NIEEEE!

Tylko 999 ma problemy z nieprzestrzeganiem prędkości. Pozostałe służby wzorowo. 50/90!

 

Kto obsługuje fotoradary?

........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko 999 ma problemy z nieprzestrzeganiem prędkości. Pozostałe służby wzorowo. 50/90!

 

nie rozumiem? nie moga przekroczyc 50km/h w miescie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech......

Tylko to jedno zdanie przeczytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez oglądałem materiał o tych fotoradarach. Kierowcy karetek pogotowia byli łapani na fotoradarze i policja chciała ich za to karać :!: co innego jak eRka ciśnie na sygnale a co innego jak zagina przez miasto bez sygnału. No jak kufa :!: można karać człowieka za przekroczenie prędkości, który jedzie do wypadku żeby ratować czyjeś życie, paranoja po prostu :!: A co do programu o tych piratach, oglądam go raczej z nudów, dla mnie jest jakby taki udawany, wymuszony, a komentarze lektora po prostu do bani :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było o dochodzeniu czy karetka złapana na fotoradar jechała na sygnale czy nie bo nie każda fota pozwalała sprawdzić czy miała włączoną sygnalizację świetlną. I potem problem, wzywanie kierowców, wysyłanie pism do dyspozytorów czy wtedy i wtedy było wezwanie, czy mógł tamtędy jechać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo mnie zdziwiło oglądając program na tvn turbo "Pirat", że gościu dostał za manewr wyprzedzania w niedozwolonym miejscu mandat pod 2 paragrafy - nie stosowanie się do znaku pionowego zakaz wyprzedzania i nie stosowanie się do znaku poziomego w postaci linii ciągłej - przecież logicznie rzecz biorąc nie można złamać zakazu wyprzedzania znaku poziomego bez znaku zakazu pionowego w postaci linii ciągłej - taki paradoks

 

A dla mnie to jest normalne. Czasami się zdarza że ulica jest szeroka i mieszczą się na jednym pasie dwa samochody i jest linia ciągła. Więc jak ktoś Ci zjedzie do prawej żebyś go wyprzedził to wyprzedzisz? Ja bym wyprzedził bo nie ma znaku pionowego o zakazie wyprzedzania, tylko trzeba uważać żeby nie przekroczyć tej nieszczęśliwej lini ciągłej.

 

 

 

 

W ogóle, ten program to takie dno, że szkoda słów.

Jedna wielka propaganda i zero tolerancji w nim zawartej.

Zero tolerancji -rozumiem, prawo jest prawem, ale tak naprawdę nie ma to odniesienia do rzeczywistości.

Brak mozliwości "negocjacji" wysokości kary, przymknięcia oka, jak ma to czasami miejsce w rzeczywistości.

To ironiczne pytanie: Dokad się pan/pani tak spieszy?.

A co za różnica, dokąd? Tak i tak kara. Mało kto łamie przepisy jadąc z ciężko chorym lub rodzącą?

 

A te komentarze lektora -żenada i prostactwo.

Jeśli oglądał ktoś ten program regularnie, to na pewno zauważył, że identyczne zdarzenia na drodze opatrzone były zgoła odwrotnym komentarzem. Jakby na zamówienie.

 

To całkowita prawda, pały chcą się wykazać przed telewizją. W wielu drobnych przekroczen mogli by dać upomnienie a nie odrazu wyciągają swoje magiczne bloczki i notują.

 

A ten narrator to też mnie strasznie denerwuje, najchętniej bym mu kilka pytań zadał czy on nigdy nie popełnia błędów i zawsze jeździ zgodnie z przepisami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkowita prawda, pały chcą się wykazać przed telewizją. W wielu drobnych przekroczen mogli by dać upomnienie a nie odrazu wyciągają swoje magiczne bloczki i notują.

 

:mur::mur::mur:

 

dorośnij chłopcze......

pały się nie wykazują przed telewizją.....

bo od wykroczeń to jest taryfikator a nie widzimisie i dobre serduszko policjanta...

czy ty masz prawo jazdy???

jeśli masz to i przepisy znasz....

a i taryfikator w necie jest ogólnodostępny.....co byś mógł poczytać.....

 

a później pisać takie pierdoły......

 

 

 

 

 

 

A ten narrator to też mnie strasznie denerwuje, najchętniej bym mu kilka pytań zadał czy on nigdy nie popełnia błędów i zawsze jeździ zgodnie z przepisami??

 

 

narrator zapewne nie ma zielonego pojęcia o wielu sprawach, a tylko prawo jazdy....

to też ludzie słuchają jak pieprzy głupoty i w to wierzą, albo za pewnik uważają.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dorośnij chłopcze......

pały się nie wykazują przed telewizją.....

bo od wykroczeń to jest taryfikator a nie widzimisie i dobre serduszko policjanta...

czy ty masz prawo jazdy???

jeśli masz to i przepisy znasz....

a i taryfikator w necie jest ogólnodostępny.....co byś mógł poczytać.....

 

a później pisać takie pierdoły......

 

hehe, piszesz tak jak to ty byś nie miał prawka :P

gdyby nie obecność kamery, wiele z pokazanych spraw skończyłoby się na pouczeniu i dobrze to wie każdy kto jeździ samochodem...

bez urazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że przed kamerą nie mogą pokazać że uda się skończyć sprawy na pouczeniu. Trzeba pokazać że za wykroczenie jest kara. A to czy Ty albo Ty albo ja się dogadamy jak będzie taka okoliczność (nikomu oczywiście nie życzę tego) to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, piszesz tak jak to ty byś nie miał prawka :P

gdyby nie obecność kamery, wiele z pokazanych spraw skończyłoby się na pouczeniu i dobrze to wie każdy kto jeździ samochodem...

bez urazy :)

 

hm.....

ciekawy jestem, czy jadąc za granicę.....ale na zachód, też każdy negocjuje i zostaje pouczany......

 

 

co ciekawe.....wielu kierowców chętnie chwali się tym, jak to coś tam sobie załatwili.....ale oczywiście oficjalnie nie chce o tym mówić......

a dlaczego?????

 

to po co wogóle o tym mówić???? jak się nie chce powiedzieć ......

 

 

ja wychodzę z prostego założenia......

przegiąłem....płacę......mandat....ale zawsze z uśmiechem.....

jestem ok lub mi się udało....to też jest ...ok.....i też się uśmiecham....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, piszesz tak jak to ty byś nie miał prawka :P

gdyby nie obecność kamery, wiele z pokazanych spraw skończyłoby się na pouczeniu i dobrze to wie każdy kto jeździ samochodem...

bez urazy :)

 

hm.....

ciekawy jestem, czy jadąc za granicę.....ale na zachód, też każdy negocjuje i zostaje pouczany......

 

 

co ciekawe.....wielu kierowców chętnie chwali się tym, jak to coś tam sobie załatwili.....ale oczywiście oficjalnie nie chce o tym mówić......

a dlaczego?????

 

 

 

 

to po co wogóle o tym mówić???? jak się nie chce powiedzieć ......

 

 

ja wychodzę z prostego założenia......

przegiąłem....płacę......mandat....ale zawsze z uśmiechem.....

jestem ok lub mi się udało....to też jest ...ok.....i też się uśmiecham....

 

Wiec ja moze tak troszke z innej beczki - od jakiegos czasu uwazam ze podwyzek nie powinno byc dla Sluzby zdrowia - czemu? a temu:

 

Godzina 21 jade do domu po pracy widze lezy starszy gosc twarza na ziemi zatrzymuje sie dzwonie pod alarmowy - pan ze strazy mnie przelacza na pogotowie mowie Pani dyspozytor co jest a ona na to zebym sie skontakotwal z Policja -przlacza mnie na Policje tam nikt nie odbiera - automat przelacza mnie do strazy - zenada!!!!!

 

A policji w swoim miescie nie lubie za :

 

cwaniatwo - dostalem mandat za jazde na halogenach - oni moga jezdzic czy to sluzbowymi czy prywatnymi w bialy dzien czy w wieczor

 

przyklad drugi - babka zmarla na zawal w cntrum miasta - karetka odjechala - nakryli ja tylko workiem - czekaja na koronera- co robi policja stoi obok jeden Pan siedzi w samochodzie drugi stoi obok - a nad babka przechodza ludzie tak samo jak i obok -to tak jakby jakis smiec lezal na ziemic a obok niego ludzie przechodza jakby nigdy nic - zadnej tasmy odgradzajacej - kompletnie nic - zenada

 

jesli chodzi o program Uwaga Pirat to kolega pracujacy od niedawna w drogowce dal jednemu z autorow mandat za predkosc - Pan powiedzial ze pracuje przy tym programie i nie bylo przepros - program jest nizej niz dno - a panowie Policjanci staraja sie byc zabawni ale im to nie wychodzi szczegolnie nie lubie Pana z kielc - do dzis pamietam jego komentarz: Takich kierowcow jak pan okreslam jako mistrz prostej - i teraz paradoks - odpowiedziec cos czy nie - jesli tak to pewnie mandacik bedzie a jesli nie to moze nie...

 

Zastanawia mnie tez fakt - po zatrzymaniu informuja kierowce ze glos zostanie zmieniony a rejestracje zamazane - jednak samochodu nie zamazuja - taki jak moj ma znaki szczegolne wiec mimo to ze balchy zakryte ci kotrzy go znaja rozpoznaja go bez problemu - ciekawi mnie jak ma to sie prawa - czy jest taki przepic ze moge sie nie zgodzic na filmowanie mojego samochodu i calej stuacji? Co jesli powiem ze nie wysiade i nie bede z nikim rozmawial dopoki nie przestana krecic? Co w takiej sytuacji? Wyciagna mnie z samochodu i skuja jako odmowe wykonania polecenia?

 

Druga rzecz to taka chcialbym sie dowiedziec czy jest jakis przepis regulujacy jazde w terenie zabudowanym z mala predkoscia - co jesli jade po miescie 20 km/h i zostane zatrzymany i dostane mandat za utrudnianie ruchu na drodze - a co jesli jezdzi tak Policja i blokuje ruch - u mnie w miescie na glowniejszych ulicach jest ciagla - i jesli jedzie sobie taki patrolik a za nim sznur samochodow i nikt ich nie wyprzedzi bo linia a w kabinie ujarani Panowie bo zabawna sytuacja jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toś się zdenerwował :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dorośnij chłopcze......

pały się nie wykazują przed telewizją.....

bo od wykroczeń to jest taryfikator a nie widzimisie i dobre serduszko policjanta...

czy ty masz prawo jazdy???

jeśli masz to i przepisy znasz....

a i taryfikator w necie jest ogólnodostępny.....co byś mógł poczytać.....

 

a później pisać takie pierdoły......

 

Już nie raz misiaki mnie zatrzymały za drobne wykroczenia typu: parkowanie w miejscu niedozwolonym, skręcanie z pasa na wprost w lewo, itp... , chyba były tylko cztery takie przypadki i przy każdym dostawałem pouczenia. Dzięki temu nie mam żadnych punktów.

Ale pewnie gdybym w którymś z tych przypadków trafił na kamere TVN TURBO pewnei bym dostał punkty! Bo nie chodziło mi w tym poście o każde wykroczenia bo większość wykroczeń jest powarzne gdzie mają racje że nie ma litości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie tyle co się wykazują, tylko po prostu nakładają mandaty wg. taryfikatora, bo nie moga inaczej. no bo jakby to wyglądało, ze w programie o "piratach" upomina się tylko kierowce. Poza kamerą rzeczywistość jest całkiem inna. ja wychodze z takiego założenia, ze wszystko zależy na jakiego trafi się policjanta. Pokazywałem już wam kiedyś mój mandat:

- wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

- wyprzedzanie na skrzyżowaniu

art. 97 KW

było jeszcze przekroczenie prędkośći lecz to nie zostało już ujęte. Zatrzymali mnie panowie z Tczewa, nieoznakowana Vectra B. No i biadolenie z mojej strony, że student, praca marnie płatna i wogóle cisną w pracy. Dostałem dwie propozycje:

1. 300 zl i 14 pkt karnych

2. 900 zł i jak dobrze pamiętam 6 pkt

Wybrałem opcje 1.

 

Druga historia przydażyla mi się w te wakacje. Akurat padło na mnie, że mam odstawić samochód do naprawy, Skoda Felicia. W skodzie pękła rura wydechowa tak gdzieś po środku, hałas straszny, samochód stał na trzech 14" zimówkach i jednej 13" letniej, z tyłu pęknięta lampa, gaśnica pamięta jeszcze wyjazd z salonu, była pordzewiała, trójkąta brak, ogólnie samochód padaka jedynie na żyletki. no i zatrzymał mnie na mieście policjant na motorku. Nie wiem czy po prostu miałem szczęście czy policjant miał dobry humor, dostałem mandat 50 zł za ogólny stan pojazdu Art 96 paragraf 1, dowód nie został zabrany.

 

Każdą kontrole policji przyjmuje z uśmiechem, nigdy nie pyskuje do nich i jestem miły. Zawsze można negocjować wysokość mandatu, ale wszystko zależy od tego na kogo trafimy i jakie wykroczenie popełniliśmy, bo są takie dla których nie powinnej być żadnej taryfy ulgowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu masz racje, kazde zatrzymanie przez olicje i mandat brać z uśmiechem, przytaknac im i okazać skruche. Nigdy nie kłucić się an nie pyskować. Taka jest moja metoda i jak narazie skuteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu masz racje, kazde zatrzymanie przez olicje i mandat brać z uśmiechem, przytaknac im i okazać skruche. Nigdy nie kłucić się an nie pyskować. Taka jest moja metoda i jak narazie skuteczna.

No i stało się mandacik : Jeb QRW.

Jadę sobie spokojnie ok 65 na 50tce 4 bieg i widzę astrę no to migawka i wyprzedzanko a kolo daje gazu chwila razem ..................zredukowałem i wyprzedziłem kolesi kończąc na początku ciągłej . Kolo wystawił koguta i widzę uśmiech tego przepitego jeb... ryja co wygląda jak 60 letni poławiacz pereł z oczami w kolorze denaturatu.

Wyłazi jeb... tłusta świnia szczerzy kły które wyglądają jak szczotka klozetowa i mówi to będzie mandacik 500zł i 5 pkt. Jak sprawdził stan moich pkt zrobiło mu się głupio i wystawił mandacik na 200 zł i 5pkt i jeszcze z uśmiechem klauna zapytał się czy nie mówilo na radio ( nie wiem co to za dialekt ) może jakiś Ormianin chociaż z pyska zwykły burak z nutką alBandii.

I jak tu szanować policję . Jeb... Qw... Banda Matołów i Tyle. Kolo specjalnie sam sprowokował zagrożenie , a ja muszę za to płacić.

Sorrrrki ale musiałem się wyżalić bo do teraz mam kastet zaciśnięty w ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności