Skocz do zawartości
Gość NOWY na forum

[ nadwozie] Urwana linka od klapy silnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NOWY na forum

Witam serdecznie wszystkich!

Piszę z nadzieją że znajdzie się na forum ktoś kto już miał okazję zmierzyć się z podobnymdo mego problemem. Zerwałem linkę od klapy silnika, prawdopodobnie gdzieś przy zamku . Czy istnieje jakiś bezinwazyjny sposób na otwarcie klapy?????

Pomocy!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_wyszukiwarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz problem... pozostają chyba tylko metody siłowe takie jak tu: http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/zerwana-linka-maski-b3-vt15600.htm

ewentualne gdybyś postanowił od dołu, to w jakiś sposób musisz zrzucić chłodnicę, ten plastik nad nią trzeba będzie usunąć brutalnie - bo śruby są od góry. potem zamek mocowany jest tak że mechanizm jest dostępny dopiero jak się go zdejmie... czyli musisz go odkręcić, siedzi na dwóch śrubach na klucz 10, żeby było trudniej to są fabrycznie klejone i giętką przedłużką np. do grzechotki raczej nie da rady

gdybyś postanowił łamać atrapę to ciągnij za dolną część do przodu (mocowana od góry chyba na 6 śrub), wtedy powinna się poddać.

Nie pamiętam jak są mocowane zawiasy, ale może je byłoby łatwiej odkręcić. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem napisac, ze od dolu, ale zapomnialem, ze fabrycznie jest tam plastik [i po co?]. jak mi sie nie chciala otworzyc to wlasnie otwieralem reka od dolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno mi przyszło na myśl, mianowicie wyciągnięcie samego znaczka. pod nim jest taki ryj do łapania powietrza, trzyma się on na plastikowych nitach - chyba dwóch. wyciągnąć nit i całość powinna dać się przesunąć w prawo - jest podłączone na wcisk do przewodu który dalej idzie do puszki z powietrzem - iteraz powinno dać się już dojść do zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWY na forum

Witam ponownie

Linkę już kupiłem (made in szrot =20 zł) ale za machę zabiorę się jutro - dziś w polowych warunkach (brak garażu) już nic nie zdziałam. Qrcze szkoda że nie mam w okolicy jakiegoś kanału... Myślałem jeszcze o takim wariancie: lewarek, odręcamy koło następnie plastikowe nadkole i może jeśli się dobrze wkomponować w powstały tym sposobem otwór... No nic, jutro potarzam się nieco w śniegu i sprawdzę Wasze propozycje. Póki co wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomala

Witam.

Jak zdejmiesz to nadkole to może uda ci się przy pomocy drutu sięgnąć do kołnierza linki i ją wyciągnąć. Jak będziesz miał szczęście to będzie tam linka którą wystarczy pociągnąć. Miałem podonie w Astrze tyle że tam wystarczyło rozwiązanie siłowe i atrapa wychodziła, ale po tym zajściu zamontowałem sobie dodatkowo siłownik elektryczny (taki z linką i uciągiem 30kg pełno tego na allegro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te siłowniki są silne inaczej :P i do otwierania klapy w passacie się nie nadają, pisałem już o tym gdzieś na forum w temacie o zabezpieczeniach przed złodzejami. Można sobie zostawić awaryjną linkę np. z prawej strony auta tak żeby była dostępna np. po wyciągnięciu obrysówki. Przypiąć ją w miejsce linki montowanej w anglikach (zamek jest przystosowany do tego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWY na forum

Uffff... Udało się! :ok:

Metoda: dwa rozpieracze- w tym przypadku listewki wlożone pod klapę po obu stronach zamka. Następnie w ruch poszedł masywny śrubokręt - trzeba było uwolnić sprężyne w zamku. Nie było to zbyt łatwe zważywszy że operację przeprowadzało się przez 1 cm szczelinę ale udało się!!!

 

Dziękuję wzystkim za pomoc!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności