Skocz do zawartości
Gość pawelh

karoseria ocynk?????

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonik

U mnie sporo odpryskow na masce, ale widac sam podklad i nic sie nie dzieje. Przy klapce od paliwa purchelek, nadkola tylne trzeba zrobic przed zimą...

Rocznik 95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat-radom

U mnie rudy pojawił się w okolicach wlewu paliwa. Samochód na 100% nie bity i przez 15 lat garażowany a tu taka historia :647: Z przodu oczywiście odpryski po kamieniach. Poza tym lakier w idelanym stanie. Wiele osób mi mówi, że był malowany. A nie był !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość salomon

Witam. To ja już niewiem ale mój to chyba jest cały ocynk bo też mam 220000 ty. przejechane i wygląd jak na 12 latka to igła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Patrick_

na przednich drzwiach pod plastikową listwą zabezpieczającą drzwi przed obijaniem pojawiła mi sie rdza :639:

zabieram sie za oczyszczenie tego miejsca, tylko pojawił sie problem.

odkręciłem 2 śruby mocujące tą listwę od wewnątrz,ale dalej trzyma.

czy gdzieś w środku jest jeszcze śruba, czy ta listwa jest dodatkowo klejona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Patrick_

jakby to komuś było potrzebne to listwa zewnętrzna jest na wcisk, tak wiec wystarczy mocniej pociągnąć.

A te dwie śruby od środka u dołu na krańcach drzwi to jest mocowanie belki (właściwie to dwóch rurek) umacniającej drzwi w czasie kolizji.

Tyle :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Patrick_, a nie lepiej edytowac posta a nie pisać jeden pod drugim :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Patrick_
_Patrick_, a nie lepiej edytowac posta a nie pisać jeden pod drugim :609:

 

nie,gdyż idiotycznie by wyglądało pytanie i odpowiedz w jednym.

w tym momencie można by w ogóle skasować posta.

bo po co to komu :644:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Patrick_, Robisz w jednym poście coś takiego :

 

na przednich drzwiach pod plastikową listwą zabezpieczającą drzwi przed obijaniem pojawiła mi sie rdza :639:

zabieram sie za oczyszczenie tego miejsca, tylko pojawił sie problem.

odkręciłem 2 śruby mocujące tą listwę od wewnątrz,ale dalej trzyma.

czy gdzieś w środku jest jeszcze śruba, czy ta listwa jest dodatkowo klejona?

 

 

EDIT:

jakby to komuś było potrzebne to listwa zewnętrzna jest na wcisk, tak wiec wystarczy mocniej pociągnąć.

A te dwie śruby od środka u dołu na krańcach drzwi to jest mocowanie belki (właściwie to dwóch rurek) umacniającej drzwi w czasie kolizji.

Tyle :643:

 

I wszystko gra i buczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam psska z 1990 roku i ani ślady rdzy :-) tylko mi klar (powłoka metaliczna ) odeszła z maski i jest taka plama 20 cm na 15 cm na środku maski - brzydko to wygląda :-( ale koszty malowania maski sa spore a narazie kaski ni ma heh -

dziko to wygląda bo kolor jest tylko w tym miejscu jest plama bo jest blady kolor bez powłoki błyszczącej - znacie moze jakiegoś taniego a dobrego alkiernika w okolocach wrocławia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mój passek 96r musiał mieć wcześniej robione błotniki z przodu, czeka mnie ich renowacja lub wymiana(zaawansowana korozja pod lakierem).Najlepszą opcją była by wymiana ich całych z pomalowaniem.Czy ktoś próbował wycinać część błotnika(tzw rant) i wspawać blachę,szpachla itd...?Jak to wygląda z kosztami i trwałością? Z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przednich błotników nie opłaca się sztukować, popatrz po ile są dobre używki, to bedzie duzo trwalsze i wiele tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego paska to rdzawy kolor występuje tylko na klapie bagażnika o wielkości...zapałki. Ktoś wcześniej wspomniał że wersje GT były cynkowane i muszę przyznać racje, na moim można znaleźć dużo rys (poprzedni właściciel:) i tam tylko świeci ocynkiem:) Boje się tylko zajrzeć pod plastyki na drzwiach ale starałem się im dogłębnie przyjrzeć od dołu i niby nic! Więc czytając wątek jestem pozytywnie nastawiony co do mojego =PASZTETA= :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WhiteLady

Panowie To nie są młode samochody mój we wrześniu będzie pełnoletni :) i mimo tego ze ma juz swoj wiek to rudy kolor sie go nie trzyma :D A niestety nasi Polscy Drogowcy:633: na ulice sypia tyle soli ze wisla jest bardziej slona niz oceany :634: a jak wiadomo nawet blacha ocynkowana po kapieli w solance rdzewieje :603:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passaty B4 miały ocynkowane: maskę, klapa, drzwi, oraz dach i elementy wnętrza więc jeżeli auto bezwypadkowe to rdzy na tych elementach nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek VW

A ja jestem zadowolony, bo mój pasek nie rdzewieje, ale myśle że to kwestia przeszłości samochodu. Nie chce tu nikogo oceniać ale rdzewieją chyba uderzone samochody naprawiane przez "fachowców" w stodołach.

Mój ma 385000 km więc trochę już przeżył, parkowany przed blokiem, a nie w garażu, no i był uderzony w tył jak go sprowadziłem i nic mu się nie dzieje.

Słyszałem też opinie że parkowanie w ogrzewany garażu ma zły wpływ zimą bo woda odparuje i sól powoli żre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio swojego też postanowiłem umyć i się przyjrzeć i zauważyłem, że fragment nadkola rdzewieje i na drzwiach taka ładna konkretna ryska, wygląda jakby ktoś przetarł go troche w tym miejscu(takiego kupiłem), to drzwi w tym miejscu nie rdzewieją jeszcze ale błotnik to niedługo zacznie znikać w oczach :-). A tak w ogóle te autka mają grubo ponad 10 lat, jak sobie pomyśle np o moim poldku 96 r, on już jest w stanie rozkładu :-))) więc w paskach nie jest źle :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zwracam sie do Panów:) ktorzy maja malowane listwy na zderzakach czyli całe zderzaki, tez pojawiaja sie wam bąble na tej czesci zderzaka gdzie konczy sie klapa bagażnika na tej płaskiej cześci równej z bagaznikiem po otwarciu klapy? mowa oczywiscie o kombi B4:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja zwracam sie do Panów ktorzy maja malowane listwy na zderzakach czyli całe zderzaki, tez pojawiaja sie wam bąble na tej czesci zderzaka gdzie konczy sie klapa bagażnika na tej płaskiej cześci równej z bagaznikiem po otwarciu klapy? mowa oczywiscie o kombi B4
Nie. Zderzak jest przecież plastikowy. Chyba że źle zrozumiałem. Może zrób fotkę jak to u Ciebie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam u siebie też rdzy nie widze, a ma "90 rok:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności