Skocz do zawartości
Gość thomas.bham

Trwalosc sprzegla?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość thomas.bham

Na wstepie witam wszystkich!!

 

Wiecie jaka jest srednia trwalosc sprzegla w B5 1.9TDI 130KM??

Pytam bo wlasnie kupilem Passata z przebiegiem 128tys.km i wydaje mi sie ze sprzeglo jest juz na wykaczeniu. Sprzeglo lapie bardzio wysoko, ruszajac i dodawajac tylko troche gazu rusza szarpiac (drgajac) poza tym kiedy np. jade na 3 biegu przy 2000 obrotach gwaltownie depne w gas jest usliz dopiero potem ciagnie, jak w automacie.

 

chetnie poczytam wasze informacje sugestie i uwagi! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka jest srednia trwalosc sprzegla w B5 1.9TDI 130KM??

 

Dziwne pytanie. Zależy jak było eksploatowane :) Daj mi samochód to je wykończę w 50 km....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thomas.bham

nie chodzi mi o ekstremalne przypadki. Chyba moze wyciagnac jakas srednia z posrod pojazdow "normalnie" urzytkowanych. Poprostu ciekawi mnie opinia czy w samochoddzie urzywanym przez rozsadnego kierowce sprzeglo moze wysasc przy 130tys.km czy raczej jest moalo prawdopodobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thomas.bham, Przy tym przebiegu powinno być jeszcze w dobrej kondycji a ile wytrzymuje to nie wiem, poczekaj na odpowiedzi innych forumowiczów :)

 

bo wlasnie kupilem Passata z przebiegiem 128tys.km

 

A skąd wiesz jak ktoś wcześniej jeździł :?: Niektórzy kierowcy mają tendencję do trzymania nogi na sprzegle co może je "przypalić" , kopanie sprzęgła itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thomas.bham
A skąd wiesz jak ktoś wcześniej jeździł Niektórzy kierowcy mają tendencję do trzymania nogi na sprzegle co może je "przypalić" , kopanie sprzęgła itd.....

 

Wlasnie podejrzewam ze ten kierowca nie mial za ciekawej techniki jazdy:(

oglnie musze z tym sprzeglem przejechac dystans 1700km. Ciekawe czy dojade:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700km to sie powinienieś dokulać bez problemu jeśli bedziesz jechał stylem PSJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thomas.bham
1700km to sie powinienieś dokulać bez problemu jeśli bedziesz jechał stylem PSJ

 

prosze o rozszyfrowanie??? PSJ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem sprzęgło przy 160tys km. Przede mną jeździła babka która cały czas trzymała nogę na sprzęgle. Jak kupowałem swojego passka to było już na wykończeniu, ale dzięki temu urwałem trochę z ceny (tyle, że wystarczyło na sprzęgło i na opicie passka).

Spróbuj powoli puszczać sprzęgło na zaciągniętym ręcznym, powinieneś poczuć czy się ślizga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze o rozszyfrowanie??? PSJ??

 

Pizd**** Styl Jazdy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

twoje oraz moje auto to te same egzemplarze powolutku dobijam do 200 tkm i sprzęgło w stanie dobrym żeby nie powiedzieć b,dobrym a autem jeździ także moja :wpale: żona która niema pojęcia jak to się robi i mnie KREW zalewa jak widzę i słyszę wycie auta i ono dalej nie jedzie,rusza no sam nie wiem w tym momencie staję się bardzo nerwowy doprowadza mnie tym do stanu przedzawałowego no ale do sedna sprzęgło ma się dobrze :ok:

POZDRAWIAM :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Jeśli kolega pisze że czuje poślizgi na 3 biegu a przy ruszaniu coś szarpie to wiadomo że zaglądnąć na to trzeba ,czasami poślizg może być spowodowany zaolejeniem sprzęgła ze skrzyni lub silnika ,ale wyciek byłby pewno widoczny .o ile poślizg wskazuje na tarczę to szarpanie i drgania podpiął bym pod inne elementy sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

seryjne sprzeglo przy normalnym uzytkowaniu średnio wytrzymuje 170tys. Niektorzy faktycznie koncza je duzo szybciej ale taka jest norma. Wszytsko zalezy od stylu jazdy, czy wolek ciagnol przyczepe czy ogolnie jezdzil po gorach czy byl obladowany itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja coś dorzuce :P Moje sprzęgło wytrzymało z 2 masem 176 tys. a Paska kupiłem od pierwszego właściciela z przebiegiem 168 tys. i było kiepskie szczególnie 2 masa klepała metalicznie jak dostał Pasko ostro w palnik :evil:

 

Sprzeglo lapie bardzio wysoko, ruszajac i dodawajac tylko troche gazu rusza szarpiac (drgajac) poza tym kiedy np. jade na 3 biegu przy 2000 obrotach gwaltownie depne w gas jest usliz dopiero potem ciagnie, jak w automacie.

 

No cóż kłania sie wymiana sprzęgła i 2 masy na bank i lepiej to zrobić za jednym zamachem, a sprzęgło można zabić bardzo szybko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thomas.bham

Z tym szarpaniem to jest wtedy kiedy ruszam prawie bez gazu, ale jesli przygazuje bardziej, innymi slowa rusze energicznie to rozpedza sie plynnie. Musze do mojego mechanika z tym sprzeglem jakos dojechac a to az 1700km, bo tu gdzie jestem ceny ca wymiane sprzegla z czesciami zaczynaja sie od 2000zl. bez 2masy. :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thomas.bham, spokojnie dojedziesz ale lekki stresik na pewno będzie :] tak jak pisałem wymień też 2 mase, ja wymieniłem sprzęgło tj. tarcza docisk i łożysko a po 4 tys. rozleciała sie 2 masa :kwasny: straciłem 2 razy na robociźnie nie mówiąc o tym że słaba 2 masa niszczy tarcze sprzęgła bo ma wżery na powierzchni a nowa tarcza nie - coś jak tarcza hamulcowa i klocki :P

szerokiej i bezpiecznej drogi :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p_ozim

Przy najspokojniejszej jeżdzie po mieście i w trasie wytrzmuje 200-250 tys. a potem trzeba wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhmmh a mam pytanie jestes pewny tego przegiebu auta? bo wiesz jak to z tymi licznikami prawie wszystkie krecone....wiec autko moze miec spokojnie przejechane ponad 200 000km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thomas.bham

hmmm.. :| piersze kilka serwisow bylo robione w serwisie VW, nastepne z innym serwisie. poza wpisami w ksiazke serwisowa mam wszystkie rachunki. Wiem ze wszystkie te papiery mozna zalatwic w Polsce bez problemu ale Passka kupilem w Anglii skad tez pisze do was. Ludzie tutaj troszke mniej umieja kombinowac. Do tego mam ostatnie 3 wydruki z MOT (przeglad poazdu) i na nich widnieje przebieg jaki mialo auto w czasie przegladu ( te dane sa w systemie wiec sie nie da oszukac, poza tym krecenie licznikow w UK jest karane). Bylem tez sprawdzic ten serwis i spytac sie czy przy wymianie rozrzadu bylo wymieniane wszystko. Wiec wymienili wszystko oprocz oczywiscie pompy wodnej :dobani: bede musial ja wymienic.

Oprocz tego zgodnie z pierwszym przykazaniem rzeczoznawcy amatowa :luka: , wszystkie elementy jak kierownica,drazej zmiany biegow, gumy na pedalach, klamki i inne pierdoby sugeruja ze poprzedni kierowca, albo jezdzil w rekawiczkach, badz wymienil te elementy na nowe, lub poprostu naprawde byly malo ekspluatowane :padam:

Wszystko wyglada na autentyczne wiec ludze sie ze ten przebieg jest realny.

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. ja mam 164tkm i zdecydowanie nie jezdze PSJ. nie bylo wymieniane i przebieg jest oryginalny.

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności