Skocz do zawartości
chris_45

ustawienie klimatronika zimą

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już się nagrzał, to u mnie przy -2 się włączyła. Oczywiscie zaraz po odpaleniu niHu... HU.... nie dała się włączyć. Nie wiem czemu u ciebie nie startuje.

No to nie wiem Danek co jest u Ciebie ale climatronic bierze temperaturę z czujnika a nie z sufitu. A u mnie nawet jak z trasy przyjade i stoję np. w korku to temperatura na termo. i na panelu climatronika ani drgnie więc sprężarka nie powinna się załączyć. Czyli u mnie jest tak jak u kolegi Jericho no chyba że w b5 climatronik ma inną zasadę załączania sprężarki w co wątpię.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w B5 temperatura chyba nie jest brana z czujnika temperatury zewnętrznej, która jest pokazywana na wyswietlaczu. Bo z rana owszem - klimy nie włącze - ale jak już wcześniej mówiłem - gdy się zagrzeje silnik to klima startuje w końcu. Na świeta jak pojadę do chaty to sprawdzę ten przypadek, przy bardziej extremalnych temperaturach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem dyskusję do odpowiedniego wątku.

 

Danio, a Ty masz manualna klimę czy climatronik?

Bo do tej pory nie spotkałem climatronika, w którym klima załącza się poniżej 4 st. C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pisałem, ze na klimie mi wyswietla -2 a klima się po pewnym czasie jazdy - włącza - tzn, że mam chyba climatronic :D

I po raz kolejny napiszę - przu uruchomieniu zimnego silnika - nie włącza sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

ja w temacie klimatronika mam pytanie jestem od niedawna posiadaczem passata 1.9 TDI rok 2000 przed liftem ( kombi )

jak używać klimatronika w zimie i w lecia chodzi o funkcje auto i econ ?

 

pozdo

 

DEYNA 72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobudka Kolego!

Twój post nr 34 w tym wątku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nie śpię ale w dalszym ciągu nie mam info o tym czym jest funkcja ECON i AUTO i jak jej używać latem a jak zimą.:D:638::638:

 

pozdro moderator

 

DEYNA 72 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wsio o co pytasz już jest opisane na forum. Wystarczy się rozejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECON oznacza że sprężarka klimatyzacji nie pracuje. Wtedy sterowanie nawiewami i temperatura odbywa się jak w normalnym aucie bez klimy. A gdy masz na wyswietlaczu AUTO lub żadnego napisu nie ma z prawej strony - to wówczas włączona jest klimatyzacja. O to ci chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Danek 75 :D

 

ale znaczy to iż w zimę trzeba jeździć na auto czy econ :rolleyes:

jeżdżę głównie po mieście ok 30-50 km dziennie auto garażowane temp w garażu 18 - 20 stopni.;)

 

deyna 72 :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeździć na AUTO - poniżej 4 st. C sprężarka i tak się nie załączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z latem też na auto :638:

i jaki to ma wpływ na spalanie :P:confused:

 

pozdro :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysil się trochę i poczytaj wątki o klimatyzacji.

Wyszukiwarkę masz u góry strony.

 

Nie będziemy specjalnie dla Ciebie powielać informacji już na forum zawartych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

miałeś czas upominać czy nie śpię ale trochę informacji to już problem:p

a wątek dotyczy klimatronika więc :638::confused:

 

pozdro deyna 72

 

niech mikołaj o tobie pamięta w ten sam sposób ?????:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałeś czas upominać czy nie śpię ale trochę informacji to już problem

Dla Twojego dobra to robię - im szybciej zaczniesz korzystać z wyszukiwarki, tym łatwiej będzie Ci się później poruszać na forum bez irytowania forumowiczów powielaniem omawianych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł - polatałem troche po mieście - tak z pól godziny. Samochód był ciepły, temperatura -6, no i się nie włączyła :kwasny: Ale sądzę, ze jakbym dłuzej gdzies pośmigał, to by się na tyle nagrzało, ze by zaskoczyła :) Bo już tak parę razy miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moment Danek, o tym czy się sprężarka włączy decyduje odczyt temperatury z czujnika. To co jedziesz masz -6 a pobutujesz i nagle na wyświetlaczu robi ci się +4 i się sprężarka załącza ?? To chyba przy zdrowym czujniku jest a wykonalne. Co ma do tego rozgrzany silnik ??

 

Pisałeś wcześniej że auto rozgrzane postało na parkingu, na wyświetlaczy miałeś -2 i się włączyła. Napisz mi jakim cudem skoro z tego czujnika idzie info o temp otoczenia która w tym wypadku wynosiła poniżej zera.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No moment Danek, o tym czy się sprężarka włączy decyduje odczyt temperatury z czujnika. To co jedziesz masz -6 a pobutujesz i nagle na wyświetlaczu robi ci się +4 i się sprężarka załącza ?? To chyba przy zdrowym czujniku jest a wykonalne. Co ma do tego rozgrzany silnik ??

 

Pisałeś wcześniej że auto rozgrzane postało na parkingu, na wyświetlaczy miałeś -2 i się włączyła. Napisz mi jakim cudem skoro z tego czujnika idzie info o temp otoczenia która w tym wypadku wynosiła poniżej zera.

O tym samym pisałem Łysolku parę postów wyżej ale Danek swoje. Chyba jak on się nagrzeje to mu się sprężarka włącza. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak bo sam sobie zaprzecza pisząc że czujnik decyduje podając temp kiedy się sprężarka włącza. Ma -2 i mu się załącza :D

 

Nie zwróciłem Andrzeju uwagi na posty wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o tym czy się sprężarka włączy decyduje odczyt temperatury z czujnika. To co jedziesz masz -6 a pobutujesz i nagle na wyświetlaczu robi ci się +4 i się sprężarka załącza ??

Nie. Nawet jak samochód stoi to czujnik temperatury zewnętrznej pokazuje cały czas to co pokazywał, czyli na przykład -2.

 

Pisałeś wcześniej że auto rozgrzane postało na parkingu, na wyświetlaczy miałeś -2 i się włączyła. Napisz mi jakim cudem skoro z tego czujnika idzie info o temp otoczenia która w tym wypadku wynosiła poniżej zera.

Tak. Pojeździłem troche i się włączyła. A jakim cudem? Ano takim, ze zabezpieczeniem klimatyzacji jest nie czujnik G17 - temperatury zewnętrznej a czujnik G153 tempaeratury parownika kolego :hyhy:

Parę fotek z teorią :D Popatrzcie - poczytajcie :ok:

Pokaż mi - gdzie tu jest G17 na schemacie elektrycznym

 

schematelektrklimy.jpg

 

czujnikparownikag153.jpg

 

g17funkcje.jpg

 

 

Łysy - czy jest ci teraz.......... łyso? :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności