Skocz do zawartości
marekg

Trzaski - akcja naprawcza ... prawie ustąpiły .....

Rekomendowane odpowiedzi

jakiej firmy kupilies ten silikon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też było to samo i 2 razy byłem z tym w serwisie na gwarancji. Trzaski ustępowały na chwilę, ale po pewnym czasie wracały. W końcu dałem spokój. Teraz jest zima, więc jest cicho, ale latem dają się czasem we znaki - trzeba po prostu pogłosić muzykę ;)

 

Problem był bardzo szeroko opisywany na amerykańskim vortexie. Ciekawe, czy B7 będzie wolny od tych przypadłości?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na jesień zeszłego roku wszystkie trzeszczące plastiki posmarowałem (od wewnątrz) silikonem - takim budowlanym, transparentalnym. Nie pisałem wcześniej bo chciałem zobaczyć jak sprawdzi się w zimie. Teraz już mogę się pochwalić, że TO DZIAŁA !!!!. Silikon tworzy cienką, gumową warstwę grubości szpary i nic nie trzeszczy. Trzeba tylko uważać aby nie "zaciapać" tapicerki a jak już do tego dojdzie to z plastików zmywałem płynem do spryskiwaczy (letnim ;)).

Uprzedzając pytania - plastiki są dalej demontowalne może z większym oporem ale demontowalne. Po zdemontowaniu nie trzeba powtórnie silikonować. Miejsca styków plastik-plastik zewnętrzne (widoczne) przetarłem silikonem w spray-u do uszczelek. Ta metda pomimo że również działa wymaga trzoszkę więcej zabawy - trzeba co jakiś czas przecierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie trzeszczy prawy środkowy słupek - więc nie wiem, czy coś z tym da się zrobić "na silikon"... :(

Podobno coś nie tak jest ze spojeniem słupka z dachem - w serwisie wstrzykiwali tam jakąś substancję, ale pomogło na krótko. Na szczęście trzeszczy głównie latem, więc chwiliowo mam problem z głowy. W każdym razie dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a posiadacie jakieś fotki albo jakiś skan książki jak po kolei rozbierać te plastiki od deski rozdzielczej? Wkurza mnie to skrzypienie i chciałbym wszystkie łączenia poobklejać taśmą i popsikać silikonem. Jak złapię mocno za dolną, beżową część deski rozdzielczej to mam wrażenie jakby delikatnie się ruszała. Chcę wszystko podokręcać odizolować od siebie i zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jak trzeszczała to w te szpary w pryskałem PLAKA i od roku cisza do dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem, że plak ro dobre lekarstwo na trzaski - znajomy używa w Jeepie Cherokke, który też niestety trzeszczy i podobno bardzo pomaga. Mój problem polega na tym, że chciałbym te plastiki usztywnić. Zachowują się u mnie tak jakby delikatnie się przemieszczały pomiędzy czarną górą a beżowym dołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności