Skocz do zawartości
Remek

[silnik] Aparat zapłonowy

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

Dwa miesiące temu kupiłem paska takiego jak w opisie. Jest to moje pierwsze auto, a więcej czasu spędza u mechanika niż wożąc mnie... :(

Dzisiaj mechanik zdiagnozował, że trzeba wymienić przewody oraz aparat zapłonowy. Przewody już zamówił, ale aparatu kazał mi szukać na własną rękę. Na alledrogo patrzyłem, ale nie znalazłem tej części do mojego silnika (chyba). Czy ktoś mi może doradzić gdzie tego szukać, i ile ewentualnie mogłoby to kosztować?

Będę dźwięczny za każdą podpowiedź.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Na aparacie zaplonowym jest wybijany nr.odpisz go i bedziesz wiedzial ze to ten!!!Na szrocie z dobraniem odpowiedniego nie powinno byc problemu!!!Oczywiscie dogadaj sie z sprzedawca odnosnie zwrotu-wymiany na inny gdyby okazalo sie ze ten "nowy" to wiekszy zlom niz ten co go aktualnie posiadasz!Co do ceny to obstawiam okolo 100-wy ale...kiedys kupilem aparat zaplonowy w dobrym stanie za..15zl. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa...

Tylko że u mnie w okolicy szroty już sprawdziłem, i nigdzie nie ma...:(

A w dalszą podróż się nie wybiorę sprawnym "inaczej" samochodem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonił ponownie majster... nie miał dobrych wieści... przewody może mi sprowadzić jedynie za 350 zł. A to lekka przesada. Potrzebuję więc teraz także przewodów.

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież przewody to koszt nie wiecej jak 200zł dobre. aparat zapłonowy pewnie da rade w sklepie dostać tylko spisz numer z częsci. nie załamuj się i tak dobrze że wiesz co zepsute bo czasami przez 2 miesiące nikt nie jest w stanie zdiagnozować usterki..

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewody na allegro wypatrzyłem tylko jedne - za 280 zł... :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Skad ten mechanik ma te ceny?Przerabialem ostatnio ten temat za aparat dalem 150zl z wymiana a przewody nowe silikon 100zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że mechanik ma rację...:(

Aparat jakiś załatwił, założył - jak się sprawdzi to będzie mnie kosztował 100 (plus robocizna)

A przewody znalazłem jak już pisałem tylko jedne - za 280 zł. :

http://www.allegro.pl/item270499383_przewody_zaplonowe_ngk_cordoba_ibiza_golf_passat.html

Te same przewody wg. cennika NGK kosztują 371,93, a w IC 362,46 (jak się uda to z 30% zniżką 253,40)

Niestety z tego co wiem, to do tego silnika inne się nie nadają... :dobani:

Gdybym nie władował już tylu pieniędzy, czasu i nerwów w to auto, to oddałbym je poprzedniemu właścicielowi, i zażądał zwrotu pieniędzy... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dzisiaj rano to samo...:(

Ja go odpalam, on chodzi nierównomiernie kilka sekund, a potem gaśnie... I tak kilkanaście (dziesiąt?) razy, aż złapie jakąś temperaturę i załapuje. Przez chwilę chodzi jeszcze nierównomiernie, a jak się zagrzeje to jest już wszystko w porządku. I teraz nie wiem, czy inwestować w przewody - czy to coś zmieni... :niepewny: ???

Na sobotę jestem umówiony z elektrykiem samochodowym, on ma jeszcze posprawdzać wszystkie czujniki. Może coś wypatrzy...

A może Wy Koledzy podsuniecie jakiś pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pslinek

BOSCH 0 237 521 046 to numer aparatu -pasuje również od wielu innych modeli np. 1.8 16V a co do przewodów:BOSCH0 986 356 300;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przewody po znajomości załatwić trochę taniej w Intercarsie.

Są dwa typy:

BERU - 226 zł.

NGK - 236 zł.

Różnica niewielka, a ja nie wiem które wybrać. Doradźcie które lepsze :niepewny: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczygiw

Ja się może podłącze, bo problem mam chyba również zapłonem, ale nie wiem czy tylko ustawienie aparatu nie załatwi sprawy. Objawy są takie że silnik wpada w dziwne wibracje i traci moc w pewnym zakresie obrotów (ok2-3tys). Jak sie dociśnie pedał mocniej, idzie równo, jak sie odpuści tez idzie równo, a w określonym przedziale obrotów, jest bardzo nie równa praca silnika... Czy może być to kwestia regulacji aparatu zapłonowego? A jeśli tak, to czy jest szansa zrobić to bez lampy? Jakoś na słuch czy coś... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolicie panowie, że podepnę się pod temat. Potrzebuję numeru katalogowego aparatu zapłonowego do paska z silnikiem jak w opisie (1.8 AAM). W poniedziałek po odpaleniu zrobił takie kuku, że nie palił na wszystkie cylindry; jakoś dowlokłem się do mechanika - zmienił kopułkę, palec i przewody, ale mówi że czujnik halla wygląda na umierający i nie wiadomo jak długo podziała, a w hurtowniach podobno nie ma i trzeba zamawiać. Niestety rzeczywiście długo nie podziałał... Do wtorku... Zapalił i zgasł i więcej nie zagadał. Zastanawiam się czy szukać samego czujnika (nowego) czy grzebać za urzywanym aparatem bo może się to okazać pozorną oszczędnością...

Na allegro znalazłem takie cóś, tylko czy to podpasuje?

http://www.allegro.pl/item267335238_czujnik_halla_bosch_audi_seat_skoda_vw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pslinek

Tak to to samo - ja zapłaciłem wiele mniej. NA PW moge ci powiedziec gdzie. P.S. Skąd wiesz że Hall a nie sterownik silnika? Miałem podobnie i Halla wymieniłem niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej - mechanior mówił,że rozbierał to ustrojstwo i próbował reanimować bo widział że cienko przędzie no i ostrzegał że dogorywa :) A jest to gość, kóry zna się na rzeczy a nie pierwszy lepszy do którego trafiłem. Leczy mojego paska (drugie z kolei auto) pojazd matki ojca i brata i przez lata współpracy nie mogę mu nic zarzucić także i tym razem przyjmuję że się nie myli ;) A jak masz info gdzie dorwać ten cud czujnik to badzo proszę pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności