Skocz do zawartości
Gość JANUS TOMASZ

Problem z ukladem chlodzenia w B51.8 20V ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JANUS TOMASZ

Czy ktoś spotkał sie z czymś takim. Auto zapala normalnie. Na wolnych obrotach temperatura dojdzie do 90C i stoi równiutko nawet w upalne dni silnik może pracować cały dzień. W naczyniu woda nie bombluje stoi sobie cichutko czy korek jest otwarty czy zamknięty. Gdy jadę spokojnie jest tak samo. Ale gdy mu trochę przycisnę to jest problem. Dwa razy dosłownie rozerwało mi plastikowy trójnik wychodzący z głowicy. A kilka razy wyrzuciło jak nie czujnik temperatury z tego trójnika to zaślepkę która jest obok. Musi sie robić doże ciśnienie w układzie. Wygląda na uszczelkę pod głowicą. Ale nie jestem pewien.Auto nie kopci, nie ma wody w oleju, dobrze zapala. Nie ma żadnych symptomów na to wskazujących. proszę o poradę :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze to tylko korek zbiorniczka. koszt niewielki, a moze rozwiazac problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JANUS TOMASZ

Też mi to przyszło na myśl ale nie bylem pewien. Dzięki kupię nowy korek. Mam nadzieje ze to to. Ale żeby rozrywało trójnik. Nie do wiary. :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może termostat. Zablokował się i jest częściowo zamknięty. Druga możliwość to ukręcona pompa wodna. W obydwu przypadkach przy małej prędkości ciepło jest jako-tako odprowadzane ale przy wzroście temp. silnika wzrasta ciśnienie i wywala Ci cośtam. Jak masz Vaga to sprawdź temp. w momencie jak pojawia się problem z płynem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% korek od zbiorniczka. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności