Skocz do zawartości
Gość maluch22

Jakie żarówki w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów właśnie kupiłem halogeny jakie było moje zdziwienie nigdzie niebyło końcówki do minusa a do żarówki podhodzi jeden plusowy przewód gdzie podłączyć minus dziękuje za pomoc
1. używaj znaków interpunkcyjnych!!

2. H1 bierze minus z obręczy do której jest przytwierdzona żarówka. Tam powinna być wypustka do podpięcia minusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, też szukałem tej wypustki... :D ale udało się i wpięte jest! Elektrnik ze mnie nie najlepszy, więc zapytam bardziej doswiadczonych - mając dwa kabelki w tych halogenach - biały i czarny, to oczywiście czarny to masa -, a białym będzie + , tak? Biały podpinamy do złącza żarówki a czarny do złącza obudowy...

 

---------- Post added at 13:53 ---------- Previous post was at 13:50 ----------

 

P.S. może to nie nalezy do tematu, ale mam taki mały problem - nie świeci mi lampka w bagazniku w podsufitówce, choć żarówka jest ok....

Dwa razy od kupna auta mi się zaświeciła( to na przestrzeni 4 m-cy) ale nie znalazłem żadnej technologii ani sposobu aby zaświeciła się wtedy kiedy ja chce....:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie znalazłem żadnej technologii

albo szwankuje wlacznik w zamku w tylnej klapie, bo tam jest zamontowany ;) albo kable masz przełamane w gumowych wężach które są przy zawiasach z klapy u góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo szwankuje wlacznik w zamku w tylnej klapie, bo tam jest zamontowany albo kable masz przełamane w gumowych wężach które są przy zawiasach z klapy u góry

 

Dzięki Kolego za poradę, bo szukałem tego wyłącznika... Sprawdzę ten zamek i na niego stawiam, że tam włącznik się rozjechał...Sprawdzę jutro:)Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 W sa zabronione ??? olal bym to wazne ze swieca mocno a co do tego zeby ktos sie zorientowal to watpie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha, śmiało zakładaj. Oberwiesz dwa razy długimi w zakręcie i skończy się rumakowanie. Zresztą już przy 55W wszystko się niemiłosiernie grzeje więc przy 100W to będzie katorga dla instalacji. Przy odrobinie szczęścia zjarasz sobie przełączniki czy coś w instalacji i skończysz z udzielaniem głupich porad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100 W sa zabronione ??? olal bym to wazne ze swieca mocno a co do tego zeby ktos sie zorientowal to watpie ...

1500W sobie możesz założyć, tylko ciekawe po jakim czasie odbłyśniki będą powypalane i pogięte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakie wkoncu zarówki polecacie?? firma najlepiej poparte linkiem z allegro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jakie wkoncu zarówki polecacie?? firma najlepiej poparte linkiem z allegro
3-stronny wątek i nadal nie wiesz:?:

 

To powtórzę: używam Osram Night Breaker H1 i H4 i jestem bardzo zadowolony. A na allegro szukajka jest bardzo sprawna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wiem o tym:) ale jedni pisza osram drudzi philips:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo i jedni i drudzy są zadowoleni! Ja jeżdżę na Philipsach Viosion +, mimo przekaźników już ponad rok mi się nie przepaliły więc i na żywotność nie narzekam. Ale jeśli się któryś przepali to założę Tungsramy +90% bo o wiele tańsze a i również miałem z nimi do czynienia i bardzo polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w B4 te Osram Night Breaker i ładnie świeciły, ale jedna szybko padła :dolamam. założyłem 1 zwykła i 1 tego Osrama i widac różnice. Nie ma sensu kupować tych tanich w marketach, na których jest napisane że dają światło xenonowe, bo daja faktycznie białe( o ile nie bardziej niebieskie) światło ale jest go bardzo mało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w koncu kupilem osram night breaker i jestem zadowolony bo naprawde widac roznice... i poki co <nie zapeszajac> obie swieca i daja duzo troche bielszgo swiatla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę widać dopiero po zamontowaniu przekaźników.. Bez nich w 35i każda żarówka świeci jak kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnicę widać dopiero po zamontowaniu przekaźników.. Bez nich w 35i każda żarówka świeci jak kupa.

 

Monter to zależy w jakim stanie jest instalacja. U mnie spadek napięcia na żarówce względem napięcia na aku jest niewielki i światełka świecą ładnie. Ale i tak przekaźniki będę montował, skoro może być jeszcze delikatnie lepiej :)

 

 

Ja miałem w B4 te Osram Night Breaker i ładnie świeciły, ale jedna szybko padła . założyłem 1 zwykła i 1 tego Osrama i widac różnice.

 

U mnie Osram Night Breaker wytrzymały 5 miesięcy na światłach mijania - jakieś 20k km. Najpierw padła jedna, a za 3 dni druga. Teraz założę Tungsramy Megalight Ultra i zobaczę jak świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zarówki o których mowisz Tungsramy Megalight Ultra sa blisko 2 razy tańsze od Osramów:) ciekawe tylko jaka roznica naprawde :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

U mnie spadek napięcia na żarówce względem napięcia na aku jest niewielki i światełka świecą ładnie

...

A jaki masz ten spadek? U mnie było dokładnie 1V a mimo to uważam, że warto było założyć przekaźniki:fajny

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał shared Zobacz post

...

U mnie spadek napięcia na żarówce względem napięcia na aku jest niewielki i światełka świecą ładnie

...

A jaki masz ten spadek? U mnie było dokładnie 1V a mimo to uważam, że warto było założyć przekaźniki

PozdraVWiam

 

Jakieś 0,65V na mijania i 1V na drogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko troche z innej beczki. Cieżko jest zdemontowac światła w b4? Trzeba zdjąc zderzak żeby odkrecić uchwyty na dole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko troche z innej beczki. Cieżko jest zdemontowac światła w b4? Trzeba zdjąc zderzak żeby odkrecić uchwyty na dole?
Nie jest ciężko. Zderzaka nie trzeba demontować :) Robota na kwadrans ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności