Skocz do zawartości
roofy_1

[ nadwozie] nieszczęsne zamki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!!

ma problem w miniony weekend chciałem "przygotować się do zimy" i zająłem się zamkami; wszystko pięknie ładnie wymontowałem wkładeczki wyczyściłem, zakonserwowałem WD i założyłem wszystko pięknie ładnie działa zameczek cyka jak ta lala; zamykam i... już nie mogę otworzyć zatrzasnęły się drzwi centralny domyka tzn porusza się cięgno ale nie otwiera zamka od środka wjacha od otwierania też ciągnie ale się nie otwiera od zewnątrz też ciągnie ale się nie otwiera; całe szczeście (szczęście w nieszczęściu) zdjąłem od wewnątrz całą tapicerkę i mam dostęp do drzwi i widzę jak poruszają się cięgła ale wkładka nie reaguje;

co mam zrobić macie jakieś porady sugestie??

będę wdzięczny za podpowiedzi

 

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiło Ci się ryglowanie zamków, czyli taki sposób na złodzieja :evil:

 

Po krótce: podczas "remontu" zamków musiałeś coś uszkodzić w microswitchu od centralnego i efekt jest taki, że centralka dostaje sygnał o zamknięciu drzwi i rozpoczyna doryglowywanie, natomiast podczas otwierania nie ma sygnału otwierania i centralka traktuje to jako próbę włamania i rozpoczyna ryglowanie.

Rada: sprawdź ten microswitch od centralnego w bębenku zamka czy podaje sygnały otwierania i zamykania :cwaniak:

 

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

ale wydaje mi się że problem tkwi w samej wkładce; ja patrząc od wnętrza samochodu widzę że wszystkie cięgna: z centralnego otwieranie od środka i zewnątrz klamką działają

nie wydaje mi się żeby tutaj zostało coś zablokowane centralnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że w Passatach B3 i B4 (nie wiem jak w innych) były 2 możliwości sterowania centralnym zamkiem: elektryczna i mechaniczna. Jeżeli był zamknięty mechanicznie (czyli np od środka, przy sprawnych wkładkach od zewnątrz to niemożliwe) to nie ma ryglowania, natomiast jeżeli był zamknięty elektrycznie (przy pomocy takiego styku we wkładce) to uruchamiało się ryglowanie i próba otwarcia mechanicznego kończyła się fiaskiem tak jak w Twoim przypadku. Otwieranie mechaniczne jest po to, żeby jak padnie Ci aku albo sam central lub np przerwie Ci się kabelek od wkładki to możesz otworzyć drzwi ale jest to otwarcie awaryjne.

Moim zdaniem w Twoim przypadku na 100% nie ma sygnału elektrycznego od wkładki do sterownika centralnego. Wymontuj jeszcze raz całą klamkę, wypnij ta 3 bolcową wtyczkę i posprawdzaj miernikiem czy zwierają Ci styki we wkładce (z tego co pamiętam to pomiędzy czerwonym a pozostałymi, jeden do otwierania, drugi do zamykania).

 

EDIT:

Dokładniej te kabelki to powinno być tak:

Czerwono - Biały z Zielonym lub Szarym (jeden dla zamykania drugi dla otwierania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale problem polega na tym że drzwi są zatrzaśnięte i nie mogę nic wymontować ani klamki ani wkładki; ale spróbuję od środka zobaczyć jak to wygląda i może tak coś zdziałam

 

dzięki serdeczne za informację :ok:

 

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roofy_1 - jak masz dostęp do środka auta, to odepnij akumulator, wtedy zostanie czysta mechanika i siłowniki nie będą utrudniały otwarcia drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz dostęp do środka auta, to odepnij akumulator, wtedy zostanie czysta mechanika i siłowniki nie będą utrudniały otwarcia drzwi.

 

no właśnie wyjąłem bezpiecznik od centralnego ale to nic nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roofy_1 a bagażnik możesz otworzyć :?: Jeżeli tak to odepnij wtyczkę od pompy centralnego i wyciągnij wężyk od podciśnienia i wtedy bez problemu otworzysz autko :cwaniak:

no właśnie wyjąłem bezpiecznik od centralnego ale to nic nie pomogło

Widać to nie ten bezpiecznik co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to któreś z tylnych drzwi to może być włączona blokada przed dziećmi i od środka nie otworzysz dżwignią, zobacz tez jak klamka naciska tym białym słupkiem na blaszkę w drzwiach, naciśnij tę blaszkę od środka ręką może tu jest problem że klamka żle się układa na tej blaszce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Ostrzegam, że strzelam w ciemno, bo nie przychodzi mi nic innego do głowy a jednocześnie nie widziałem siłownika w B4:

W B3 na siłowniku jest taka obrotowa nasadka. Jak się ją przekręci przy otwartym centralnym zamku, to nie idzie zamknąć - blokuje się dźwignia mechanicznie. Może u Ciebie się ta nasadka przekręciła jak centralny był w pozycji "zamknięte" i dźwignia się blokuje mechanicznie przy próbie otwierania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !!!

Długo nie odpowiadałem bo niestety nie miałem dostępu do netu;

odpiąłem akumulator i niestety nic się nie ruszyło ani nie odblokowało

 

Jeżeli to któreś z tylnych drzwi to może być włączona blokada przed dziećmi i od środka nie otworzysz dżwignią, zobacz tez jak klamka naciska tym białym słupkiem na blaszkę w drzwiach, naciśnij tę blaszkę od środka ręką może tu jest problem że klamka żle się układa na tej blaszce.

 

no właśnie od środka mam dostęp do tej blaszki i jak ją naciskam to nic się nie dzieje; to tak jakby wkładka funkcjonowała w opcji "zamknięte od środka" jak przesunę to drugie cięgno w pozycję "otwarte od środka" wówczas coś się zacina w tej blaszce i nie mogę jej ruszyć

 

Jeszcze sprawdzę te styki we wtyczce

 

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Sprawa rozwiązana niestety u "mechanika-magika"; niestety tak skrzętnie zasłaniał sobą to co robił że nie udało mi się podpatrzeć; wziął śrubokręt duży coś strzeliło i otwarte... niestety nie wiem jak to zrobił i też nie był zbyt gadatliwy ale najważniejsze odblokowane

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności