Skocz do zawartości
Gość Denek

Mycie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

A ja od siebie dodam, że po umyciu lepiej trochę pojeździć, żeby silnik się zagrzał i wtedy wszystka woda wyparuje.

Uszczelka pod kapą to chodzi o tą pod miską olejową czy pokrywą zaworów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, trza pojeździć tak aby silnik dobrze się rozgrzał żeby woda wyparowała. A o uszczelkę mi chodziło przy zaworach, w sumie tez wymieniłem uszczelkę pod miską olejową bo trudno było wyczaić którędy olej cieknie (zrobiłem to trochę profilaktycznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B5 AFNka. Poprzedni właściciel owszem dbał o stan techniczny, ale juz o wygląd silnika to nie bardzo. Wszystko jest bardzo zapuszczone. Wszelkie plastiki, korki, rurki itd. Co radzicie jak to najlepiej wyczyścić. Pokrywę silnika w sobote wyczyściłem wodą, denaturatem i czernidłem do zderzaków Znaczek VW na pokrywie wodnym papierkiem ściernym (1200 chyba za gruby bo ryski zostały troszkę;/ ) i pasta G3. Jak doprowadzić ten silnik do stanu wizualnego jak najlepszego? Mycie to przede wszystkich ale co z tymi plastikami itd. Dzięki za każdą odp.

1999752047_6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirost007

Nie mogę się zdecydować na wybór środka do mycia silnika. Jaki preparat i jakiej firmy polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiscie polecam srodek pod nazwą DIMER. Jest to co prawda piana aktywna ale rozrobiona w dobrych proporcjach daje rade przy silniku. Osobiscie rozrabialem 1/3 z wodą i efekt jak dla mnie jest bardziej niz zadowalający, z tym ze trzeba bardzo dokladnie wyplukac wszystkie zakamarki wodą gdyz zostaje pozniej taki bialy osad..

 

dokladnie o tym srodku mowie..

http://allegro.pl/dimer-2kg-aktywna-piana-i1222900315.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie znam ale jak myje Karcherowski RM-31 to reszta musi się schować łącznie z dimerem (ostatnio notorycznie podrabianym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<a href=fbaf61a4619f2aa3med.jpg' alt='fbaf61a461

 

NERTA TRUCK CLEANER 2000.

 

Tak mniej więcej wygląda nalepa. Wg mnie jeden z najlepszych do czyszczenia ciężkich osadów itp. Uzwałem go w poprzednim autku (rocznik 79) więc brudu było strasznie dużo( silnik rzucał paliwem, olejem itp na prawo i lewo) . Spokojnie sobie radzi z mieszanką smarów, paliwa, piachu i błota. Nie jestem w stanie powiedziec ile to kosztuje (ojciec to przywozi jak mu z firmy dają żeby dafa umył). Jest w bańkach po 5 i 20ltr. Najpierw mieszam to z wodą 05/1ltr, spryskam silnik,czekam ( 2-3 papierosy) a potem jeszcze raz tym ale juz z myjki, na koniec splukuje wodą i robie rundkę pod tesco i z powrotem dla osuszenia i wyparowania wody. Efekt mam więcej niż zadowalający:fajny. Trza tylko uważać na ręce bo dosyć mocno wysusza skóre, już sie pare razy przekonałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 31 skóra schodzi :)

 

NERTA TRUCK CLEANER 2000 jest zasadowym, silnie skoncentrowanym środkiem myjącym o wielofunkcyjnym działaniu. Przeznaczony jest do mycia samochodów ciężarowych. NERTA TRUCK CLEANER 2000 ma specjalne zastosowanie w myciu przedwstępnym oraz myjniach typu SELF-SERVCE (samoobsługowych) NERTA TRUCK CLEANER 2000 może być stosowany w myjących urządzeniach wysokociśnieniowych, systemach pieniących oraz do mycia ręcznego. NERTA TRUCK CLEANER 2000 usuwa bez problemów silne

zabrudzenia, insekty. NERTA TRUCK CLEANER 2000 podczas mycia metodą pianową daje obfitą oraz stabilną pianę.

 

mogę się pokusić że odpowiednikiem jest Karcher RM 806

 

i opis rm31

 

 

Karta charakterystyki RM 31 ASF (Rozpuszczalnik do olejów i tłuszczów, koncentrat)

 

 

Opis

Alkaliczny środek czyszczący, do stosowania z wysokociśnieniowymi urządzeniami myjącymi, w myciu zasadniczym. Przeznaczony do warsztatów i zakładów przemysłowych. Wysoka wydajność czyszczenia we wszystkich zakresach temperatur. Usuwa większość uporczywych zanieczyszczeń, jak np: olej, tłuszcz, sadza, żywica dymowa.

 

Używałem wielu płynów testowałem próbki i to co robi 31 mnie nawet szokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak tak szanowny kolega tak chwali ten rm31 to bede musiał sprobować, ale pewnie dopiero na wiosne, bo teraz juz silnika nie dotykam. Ale jeżeli on jest taki mocny ta aby przypadkiem nie uszkodzi jakiiś tam elementów powiedzmy gumowych, bądź innych delikatnych rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności