Skocz do zawartości
Gość filiposlupsk

[ nadwozie] Czy skomplikowana jest wymiana przedniego praweg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość filiposlupsk

Witam. Czy bardzo skomplikowana jest wymiana reflektora przedniego w passacie B4 bo mam pękniety (prawy) i dziś kupiłem nowy no i wiadomo chcem to zrobic jak najszybciej:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz boczne blendy te obok reflektorów pod blendami przykręcona jest listwa podreflektorowa którą zdejmujesz razem z atrapą. reflektor jest przykręcony dwiema srubami na dole i dwiema na górze. Robota prosta tylko z plastikami trzeba uważać bo można łatwo coś ułamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest koledzy w B3 :?: Czeka mnie demontaż reflektorów w celu ich wyczyszczenie/polerowania itd....

Zapewne jak sie zabiorę za robotę to dojdę co i jak ale może jakieś wskazówki :?: W B4 jest trochę inaczej :)

Dodam że mam soczewki hella ale to chyba nie robi różnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wskazówkę - nie poleruj luster, bo zedrzesz sreberko :)

jeśli już jest wypalone to możesz zanieść do galwanizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec, o tym wiem :D lustro mam tylko na drogowych i one dobrze swiecą. Chodzi mi o umycie kloszy od wewnątrz bo są brudne przez co światło na soczewce jest rozproszone i nie świeci tak jak powinno. Poza tym są na 99% z tworzywa a więc bym je spolerował z zewnątrz :)

 

No tak jak z tym demontażem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chyba prościej jak w B4. Po otworzeniu maski odkręcasz 4 śruby trzymające od góry pas przedni. Potem go leciutko pociągasz do góry i do siebie i już zdjęty. Teraz są reflektory na wierzchu, 4 wkręty trzymające reflektor odkręcamy i wyciągamy reflektor do siebie. Faktycznie między demontażem soczewek, a zwkłych lamp nie może byc żadnych różnic bo obudowa lamp jest taka sama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Parę śrubek od góry na pasie przednim do odkręcenia!!! :rotfl: Podnieś maskownice delikatnie od spodu (gdzieś po środku są wsuwki) i powinna wyskoczyć...boki są wsuwane w błotniki,czyli z demontażem luzik!!!A tak w rzeczywistości sporo sie napociłem za nim pierwszy raz ja sciągnołem a przy zakładaniu to z lewej sie rozlezie z prawej wyskoczy to środek nie trzyma q...a mac!!! :wpale: Za drugim razem jak zdejmowałem poszło szybciej :cwaniak: A jak sciągniesz to wkręty do reflektorków są jak na dłoni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

two_pac, sl@wek, dzięki :)

 

Parę śrubek od góry na pasie przednim do odkręcenia!!! :rotfl:

 

Ty mi tu się nie nabijaj :D;) Jak pisałem wcześniej nawet jeszcze nie obadałem co i jak a więc wolałem zapytać :P

Jeszcze raz dziex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli już jest wypalone to możesz zanieść do galwanizacji

A dokłdnie to gdzie można coś takiego zrobić, bo jak czytałem w internecie to robią tylko odbłyśniki metalowe a w B4 są plastikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są plastikowe to mea culpa, galwanizacja odpada bo jest to rodzaj elektrolizy, a plastik nie przewodzi prądu ;) w takim wypadku lustra pokrywa się metodą metalizacji próżniowej - wpisz w google i poszukaj firm w twojej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtas432

Czy ktoś mógłby mi powiedziec jak wymienić przednie światło postojowe (P) w passacie B5 (typ 3B) (1996-2000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności