Skocz do zawartości
Gość misku

"MFA" i "MFA Plus" - różnice

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wersje comfortline i moduł komfortu 3C0 959 433 H

GATEWAY: 3C0907530C

 

Ma ktoś komfort z końcówką H i może weść w setup?

Edytowane przez punktar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata z 2011 roku i kolorowy mfa plus, powiedzcie czy to normalne ze gdy jest ciemno, ekran czy wylaczony silnik czy odpalony, caly czas tak pulsuje.... Z lewej do prawej tak faluje. Nie przeszkadza to w niczym, ale jestem ciekaw czy tak jest od nowosci w tych wyswietlaczach ? Czy mam cos uwalonego ? Auto mam od niedawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pulsuje w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj założyć klemę na aku:

powoli z iskrzeniem lub szybko bez.

W czerwonych zegarach pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam serwis niebawem w nim, moze zglosze w aso.... W dzien nic nie widac, ale wieczorem no denerwuje mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy. Mam pytanko czy wszystkie liczniki z dużym FIS-em czyli MFA+ posiadają tzw ustawienia komfortu czyli data, godzina, język, opcje świateł itp, czy są też takie które mają tylko info dot spalania i ew. radio/cd?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie wszystkie, dokładane nie, w zależności od modułu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma się rozumieć że za wszystkie opcje komfortu pokazywane w liczniku odpowiada moduł komfortu. Według tego każdy licznik oryginalny powinien wyświetlać obsługę komfortu. Jeżeli nie ma multikiery tylko manetka to opcje kolmfortu i wyświetlanie radia mogą być nie aktywne na fisie?.

Mowa cały czas o dużym fisie czyli MFA+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli ma się rozumieć że za wszystkie opcje komfortu pokazywane w liczniku odpowiada moduł komfortu. Według tego każdy licznik oryginalny powinien wyświetlać obsługę komfortu. Jeżeli nie ma multikiery tylko manetka to opcje kolmfortu i wyświetlanie radia mogą być nie aktywne na fisie?.

Mowa cały czas o dużym fisie czyli MFA+

 

Masz rozumieć tak, ja masz od nowości MFA+ to masz wszystkie opcje komfortu, jak licznik z MFA+ dokładany np do auta który wogóle nie miał wyświetlacza lub 1/2 fiz to wszystko zależy od modułu komfortu, może być wszystko albo tylko podstawowe funkcje. Część menu siedzi też w bordentzu np menu light&convenience i wyświetlanie ich zależy od typu bordnetza. To czy masz mulitikierę czy manetkę nie ma nic do tego są zamienne.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po zmianie licznika na duży Fis. Obsługa menu działa z multikiery i manetki. Z niektórymi funkcjami jest problem bo jak sobie zaznaczę na FIS-ie na otwierane drzwi pojedyncze lub wszystkie to i tak nie zmienia i otwiera wszystkie, nie działa także zaznaczone blokowanie po ruszeniu itp. To samo np. przy lusterkach i zmniejszaniu natężenia światłą przestrzeni na nogi podczas jazy (bordnetz 30bit) Pytanko czy trzeba coś zaprogramować żeby ustawianie tych funkcji odbywało się za pomocą FIS-a bo przy pomocy kodowania z komputera wszystko daje się ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampki pod nogi w czasie jazdy tylko w bornetzu 3C8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampki pod nogi w czasie jazdy tylko w bornetzu 3C8.

 

 

Taki bordnetz właśnie mam i lampki działają podczas jazdy a zciemnianie ustawiam za pomocą pokrętła. Bardziej chodzi mi o pozostałe funkcje ustawiane z FIS-a czyli blokowanie drzwi po ruszeniu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy B6 ma podświetlanie przestrzeni na nogi ? Ja nie mam lub mam wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy cos jest nie tak jesli mi rano po odpaleniu lekko mrugaja lampki w nogach.... Wlacze np te do czytania i tez lekko mrygaja.... Moge miec jakies zwarcie ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki bordnetz właśnie mam i lampki działają podczas jazdy a zciemnianie ustawiam za pomocą pokrętła. Bardziej chodzi mi o pozostałe funkcje ustawiane z FIS-a czyli blokowanie drzwi po ruszeniu itp.

 

Problem rozwiązany. Pomogła zmiana kodowania komfortu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A czy cos jest nie tak jesli mi rano po odpaleniu lekko mrugaja lampki w nogach.... Wlacze np te do czytania i tez lekko mrygaja.... Moge miec jakies zwarcie ?

 

Sprawdź ładowanie bo może niedomagać alternator lub regulator napięcia - miałem tak w Toledo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzic ladowanie ? Pod komputerem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrugają i potem przestają czy cały czas mrugają? moim zdaniem jakby był problem z ładowaniem to nie w tych żarówkach by się objawiało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mrugają i potem przestają czy cały czas mrugają? moim zdaniem jakby był problem z ładowaniem to nie w tych żarówkach by się objawiało....

 

Być może i nie w ładowaniu tkwi problem ale od sprawdzenia ładowania właśnie bym zaczął żeby ewentualnie to wykluczyć lub potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to młody próbnik w rękę i pomiar prądu na aku............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności