Skocz do zawartości
Gość Tooomik

Rozmiar opon zimowych: 205/16/profil 55 czy 60?

Rekomendowane odpowiedzi

czy można do vw passat b6 kombi założyć felgi stalowe 15 i opony zimowe 195/65/15 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie, minimum 16 cali

 

A dlaczego nie można?

Przecież wyskość koła jest podobna. Oryginalnie jest 205/55/16 a jakby założyć 15 ale z profilem 65 czy nie będzie to samo?

Może ktoś z użytkowników jeździ B6 w zimie na 15 - róznica w cenie jest godna zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego nie można?

Przecież wyskość koła jest podobna. Oryginalnie jest 205/55/16 a jakby założyć 15 ale z profilem 65 czy nie będzie to samo?

Może ktoś z użytkowników jeździ B6 w zimie na 15 - róznica w cenie jest godna zastanowienia.

 

Zobacz tutaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/39146-Opona-215-a-205.-Problem?p=1455735&viewfull=1#post1455735

 

Myślę, że w B6 jest podobnie - i raczej jest to związane z wewnętrzną średnicą felgi - tak, żeby zaciski hamulców się mieściły

Edytowane przez elmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego nie można?

Przecież wyskość koła jest podobna. Oryginalnie jest 205/55/16 a jakby założyć 15 ale z profilem 65 czy nie będzie to samo?

Może ktoś z użytkowników jeździ B6 w zimie na 15 - róznica w cenie jest godna zastanowienia.

 

bo ci się nei zmieści, nie załozysz nawet koła 15 calowego bo próbując dokrecić śruby będzie Ci przeszkadzał zacisk od hamulców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego nie można?

Przecież wyskość koła jest podobna. Oryginalnie jest 205/55/16 a jakby założyć 15 ale z profilem 65 czy nie będzie to samo?

Może ktoś z użytkowników jeździ B6 w zimie na 15 - róznica w cenie jest godna zastanowienia.

 

:wmorde

 

Nie wejdzie na przednie tarcze hamulcowe (zacisk).

Jak masz na krowę musisz mieć też na łańcuch...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki temat :

 

mam 235/45/17 letnie, człowiek w gumowni powiedział mi że jedynym zamiennikiem zgodnym to taka sama zimówka.

ew. wzmacniana '16 przy 2.0 dieslu np. nokian, ew. na moją odpowiedzialność może to być dębica, ale w przypadku stłuczki, czepliwego mundurowego mogę mieć pojazd jako nie zdatny do ruchu. :(

 

może ktoś potwierdzić / doradzić co brać ?

Edytowane przez hightower
edito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki temat mam 235/45/17 letnie, człowiek w gumowni powiedział mi że jedynym zamiennikiem zgodnym to taka sama zimówka.

ew. wzmacniana '16 przy 2.0 dieslu np. nokian, ew. na moją odpowiedzialność może to być dębica, ale w przypadku stłuczki, czepliwego

mundurowego mogę mieć pojazd jako nie zdatny do ruchu. :(

może ktoś potwierdzić ?

 

Zajrzyj do homologacji auta - tam jest wszystko dokładnie opisane do jakich rozmiarów felg i opon auto jest homologowane. Na pewno nie będzie tam jednej opcji 8J17 z 235/45/17.

Do pewnego stopnia jestem w stanie przyjąć, że w B6 są homologowane takie same kółka - tutaj masz wyciąg z 1.8 TSI kombi.

 

Może ktoś ma wyciąg z B6 2.0 TDI z 2006 roku i z takiego wykazu możesz dobierać do woli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx.

dzwoniłem do dealera vw, stwierdzili po numerze mojego nadwozia że jedynie: 235/45/R17 lub 215/55/R16,

z nastawieniem na '16. pozostaje zapasowe koło które mam '17, ale ponoć do najbliższego serwisu dałbym tak radę zajechać w razie 'w'.

czyli stal + nokian wzmacniany, chyba z dębicą nie będę ryzykował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zorientowałem w tym temacie i też o oponach mało wiem, ale czy dopisek XL oznacza, że opona jest jakoś wzmacniania, czy coś?

Czy do Passata Limousine lepiej kupić tą wzmacnianą, czy wystarczy zwykła? Ciężarów żadnych nie wożę. Może jeden wypad zimowy będzie, gdzie bagażnik będzie pełen pakunków i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XL - tak wzmacniana, z tego co mi mówił gość w salonie vw oraz gumiarz do B6 tdi 2.0

powinna być wzmacniana bo ze zwykłą to może być różnie przy okazji stłuczki czy policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam lżejszy silnik, bo 2.0 TFSI to może być bez XL? W jaki sposób ona jest wzmacniana? Jakiś stalowy oplot, większa warstwa gumy lub jej inny skład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no idea zadzwoń do dealera vw - zapytaj, jak podasz im swój numer nadwozia to się wszystkiego dowiesz. jako i ja .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XL to extra load

wzmacniana i chyba wszystkie B6 powinny takie mieć

Ja mam i lato i zimę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, sam chciałem montować frigo2, ale niestety nie nadają się....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, sam chciałem montować frigo2, ale niestety nie nadają się....

 

a w ogóle Dębica produkuje pasujący rozmiar na R16 do Passata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
XL to extra load

wzmacniana i chyba wszystkie B6 powinny takie mieć

Ja mam i lato i zimę...

 

No to kupiłem XL. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I prawidłowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista
a w ogóle Dębica produkuje pasujący rozmiar na R16 do Passata ?

widziałem w Tesco 205/55/ R16 chyba po ok. 280 zl

 

---------- Post added at 00:15 ---------- Previous post was at 00:12 ----------

 

a za Continentale 830 dłlem w serwisie 469/szt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności