Skocz do zawartości
zippo68

Podgrzewanie lusterek

Rekomendowane odpowiedzi

masz podgrzewane - złączają się z przyciskiem tylnej szyby, jeśli nie - to masz przepalone maty i trzeba maty wymienić.

 

na forum są i opisy jak mienić, jak zregenerować, wyjąć, założyć... itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić? Lepiej kupić samą matę grzewczą i wymienić? Czy całe szkło do lusterka od strony pasażera? Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę mat? Żebym jakiegoś SHITU nie kupił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co zrobić? Lepiej kupić samą matę grzewczą i wymienić? Czy całe szkło do lusterka od strony pasażera? Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę mat? Żebym jakiegoś SHITU nie kupił?
samą mate a gdzie to może kolegów sprzedawców popytaj czy mogli by to załatwić zawsze to sprawdzone firmy :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta...

u mnie sprawa wygląda tak:

maty sprawdzone OK;

niestety brak zasilania na przewodach do lusterek-bezpiecznik dobry(ten od grzania tylnej szyby) uprzedze odp pod pozycją nr9 pusto i nigdy tam nic nie było

jeszcze jedno zastanawiajace moze ma to wpływ-mianowicie nie mam podświetlenia panela regulacji szyb od kierowcy i podświetlenia reg. lusterek

podświetlenie tablicy działa też czytałem o takiej zależnośc :swirus

miał ktoś takie objawy??

 

 

P.S.taka ciekawostka moje poprzednie auto Honda Accord(01) miała grzanie lusterek na stałe lato czy zima zawsze ciepłe i nic się nie przepala:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz przewody pomiedzy buda a drzwiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiada ktoś może schemat grzanych luster wraz z tylną szybą ?? jeśli tak to poprosił bym na email [email protected] . Z góry dzięki :)

 

Coś więcej już wiem :

 

- Maty grzeją po podaniu 12V na styki

- do mat nie ociera zasilanie po włączeniu grzanej szyby

 

prośba do was , jakie kolory mają przewody wychodzące z włącznika grzanej szyby ewentualnie z jakiego pinu owego włącznika powinno wychodzić 12V na lustra ?? rozumiem że masa idzie gdzieś z drzwi ?? ( poprawcie jak się mylę ) a i jeszcze jedno czy o włącznika do luster po drodze jest jeszcze jakiś przekaźnik ??

Edytowane przez tomascor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat

Passat B5FL kombi 2001 rok model 2002

Nagle przestały grzać lusterka i tak samo tylna szyba mimo to że jak włączę podgrzewanie tylnej szyby to dalej nie grzeje .

Bezpieczniki sprawdzałem na kilka razy i są ok .

Pomożecie gdzie szukać przyczyny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Podepnę się pod temat

Passat B5FL kombi 2001 rok model 2002

Nagle przestały grzać lusterka i tak samo tylna szyba mimo to że jak włączę podgrzewanie tylnej szyby to dalej nie grzeje .

Bezpieczniki sprawdzałem na kilka razy i są ok .

Pomożecie gdzie szukać przyczyny ??

 

Może tak jak u mnie?

http://forum.vw-passat.pl/threads/15992-podgrzewane-lusterka?p=2169160&viewfull=1#post2169160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc . Będę działał w tygodniu z okablowaniem w drzwiach , bo właśnie jak otwieram drzwi kierowcy to tylko one się nie świecą przy otwartych , a reszta drzwi po otwarciu świeci . Lampkę sprawdzałem to w drzwiach mam dobrą , więc trzeba się pobawić z całą wiązką i posprawdzać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok dzięki za pomoc . Będę działał w tygodniu z okablowaniem w drzwiach , bo właśnie jak otwieram drzwi kierowcy to tylko one się nie świecą przy otwartych , a reszta drzwi po otwarciu świeci . Lampkę sprawdzałem to w drzwiach mam dobrą , więc trzeba się pobawić z całą wiązką i posprawdzać .

 

Czyli dokładnie identyczna sytuacja jak u mnie. Też nie świeciła lampka pod drzwiami u kierowcy. I u mnie dwa przewody mialy przerwę: zielono czarny do lusterek i bodajże czerwono czarny do lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem u mnie nie ma fabrycznie podgrzewanych luter po kodach wyposażenia nie ma szukałem na naklejce w miejscu koła zapasowego .sprawdzałem ilośc kali przy wkładach są trzy czy jest na forum instrukcja jak samemu zamontować ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie szybkie pytanie. Czy wie ktoś jaka powinna być temp wkładek w lusterka?

Dlaczego pytam? Wymieniłem wkład lusterka po stronie pasażera bo nie grzał po wymianie mówię trzeba przetestować.

Odpalam autko i przekręcam gałkę na grzanie...czekam 5 sek lusterko kierowcy zimne, czekam kolejne 5 sek lusterko kierowcy nadal zimne, myślę sobie sprawdzę jak to nowe pasażera, podchodzę dotykam i się oparzyłem!! Wkładka była cholernie gorąca i nie to że ciepła ale nie dało się jej dotykać, w tym czasie lusterko kierowcy dopiero robiło się letnie.

 

I tu pytanie czy to normalne że tak szybko nagrzało się do takiej temperatury? Czy gdybym jeździł z włączonym grzaniem non stop mogę coś zepsuć? Oczywiście już zamówiłem nowe lusterko do kierowcy żeby nie czekać w nieskończoność aż się nagrzeje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterko ma być ciepłe, aby wilgoć z niego odparowała, a że schodzi wolniej cóż...

Maty zamontowane fabrycznie grzeją szybciej, bo pokrywają całą powierzchnie lusterka niż zamiennik dostępny w internecie, to raz.

Druga sprawa maty fabryczne są przyklejane na czystą tylną powierzchnię lustra, także wiadomym jest to, że usuwając starą matę zostawiamy pozostałości kleju.

 

Normalne jest to że się szybciej nagrzało, bo to mniejsze powierzchniowo lusterko z fabryczną matą :)

Jeżdżąc z włączonym grzaniem cały czas, maty lusterek szybciej ulegną przepaleniu.

Są dwa typy ludzi, co jeżdżą non stop i co wyłączają podgrzewanie po nagrzaniu. Osobiście ja należę do tych drugich.

Sam u siebie wymieniałem maty nie tak dawno, trudne nie jest i na pewno wychodzi taniej jak kupno lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamienniki BLIC i nie ma opcji żebym się oparzył o lustro.

Nie musi być jakaś zabójcza temperatura żeby odmroźić i odparować.

Jak Ci tak mocno grzeje to przy większym mrozie może wkład pęknąć od dużej różnicy temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lusterko ma być ciepłe, aby wilgoć z niego odparowała, a że schodzi wolniej cóż...

Maty zamontowane fabrycznie grzeją szybciej, bo pokrywają całą powierzchnie lusterka niż zamiennik dostępny w internecie, to raz.

Druga sprawa maty fabryczne są przyklejane na czystą tylną powierzchnię lustra, także wiadomym jest to, że usuwając starą matę zostawiamy pozostałości kleju.

Źle mnie zrozumiałeś to fabryczne grzeje wolniej a zamiennik szybciej :)

 

Ja mam zamienniki BLIC i nie ma opcji żebym się oparzył o lustro.

Nie musi być jakaś zabójcza temperatura żeby odmroźić i odparować.

Jak Ci tak mocno grzeje to przy większym mrozie może wkład pęknąć od dużej różnicy temp.

No właśnie o to mi chodziło, ja kupiłem zamienniki na allegro fajnie że szybko się odparowują ale fakt problem może być jak zamarzną :/

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności