Skocz do zawartości
Jaszczur

Przy skręcie kierownicą cos trzeszczy???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam pytanko czy ktoś spotkał się z czymś takim a mianowicie przy skręcie kierownica czy to w lewą stronę czy prawa dochodzi mnie odgłos tak jak by "naciągania sprężyny" nie potrafię skojarzyć lepiej wam tego odgłosu ale na bank dochodzi on z kierownicy podczas skręcania.Wspomnę że kierownica przez to nie chodzi ciężej ani lżej.Spotkał sie ktoś z czymś takim bo powiem zaczyna mnie delikatnie mówiąc denerwować ten odgłos.Proszę o poradę co to za ustrojstwo!!! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo mam to samo - dołączam się do pytania! Tylko u mnie trza delikatnie ruszyć, by toto zaczęło się odzywać. Podejrzewam coś z kolumnami skrętnymi albo wahacz jakiś, ale tak do końca pewien nie jestem. I to dopiero dziś zauważyłem, jak manewrowałem i otwarte okienko miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mialem to samo i okazalo sie ze to gorne wachacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stala i stara bolaczka naszych passatow zawiecha , :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiem czy dobrze mnie nie zrozumieliście bo jeden kolega napisał że słyszał ten odgłos jak miał otwartą szybę przy manewrowaniu.U mnie ten dziwny dźwięk dochodzi tak jakby spod samej kierownicy tak jakby się coś tam wytarło.Kilku z was pisze że to wąchacze.Co tu wąchacze mają do rzeczy??????? :zdegustowany: Na mój gust to wyrobiła się jakaś część która jest odpowiedzialna za "kręcenie kierownicą" a nie żadne wąchacze.Podczas jazdy z zewnątrz nie dochodzą żadne niepokojące odgłosy stukania pukania itd tylko podczas skręcania i to nie zawsze słychać ten dźwięk dobiegający centralnie spod kierownicy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś poziom płynu od wspomagania kierownicy? Bo rzeczywiście u Ciebie to wygląda na kłopot z układem kierowniczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w innym aucie miałem taką dolegliwość, okazało się, że przekładnia slimakowa się sypie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkeca

Po pierwsze w passacie nie ma przekładni ślimakowej tylko listwowa.

A to skrzypienie to są wahacze, smar się wytopił lub wypłynął i sworznie pracują na sucho, jeżeli nie ma luzu to wystarczy nawiercić, wkręcić smarowniczkę, nasmarować i po wszystkim.

Jeżeli są luzy to wymienić wyrobiony element.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płynu w układzie kierowniczym to nie sprawdzałem dziś to zrobię a do kolegi chevy mam pytanko jak by sie sypała ta przekładnia ślimakowa to jakie sa koszty jej naprawy lub wymiany??? Wczoraj kolega słuchał u mnie tego dziwnego dźwięku i stwierdził że na pewno nie jest to wahacz itd odgłos dobiega centralnie spod kierownicy i ma charakter obcierania jakby jakiś przewód gdzieś obcierał lub jakieś łożysko było na wykończeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bruno_22

Panowie na moje to wahacze jak nic Miałem ten sam problem u mnie stukało i trzeszczało jak stara kanapa Teraz jestem po wymianie całego kompletu i cisza jak makiem zasiał. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość glonojad
odgłos dobiega centralnie spod kierownicy i ma charakter obcierania jakby jakiś przewód gdzieś obcierał lub jakieś łożysko było na wykończeniu

 

Nie wiem, czy chodzi o ten sam odgłos, ale przez chwile miałem podobny objaw, kiedy odebrałem samochód z warsztatu po wymianie rozrzadu, klockow, filtrow, plynow itp. Wyjezdzajac z warsztatu wyraznie slyszalem przy skrecaniu (kreceniu) kierownica, ze cos trze. Odglos byl podobny do tego jaki wydaja ciezkie metalowe drzwi zawieszone na wysluzonych zawiasach. Dzialo sie tak przy okreslonym polozeniu kierownicy.

Podstawa to plyny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arekk

Oczywiście zgadzam się, że może to być wina ślimaka jednak....

 

Miałem podobny objaw w golfie IV poprzednim moim aucie i...

 

1. stan płynu był za niski - dolanie płynu do przekładni mechanicznej - tutaj wspomagania kierownicy. Kilka kropel ( dosłownie pół korka ) zupełnie załatwiło sprawę.

 

 

2. Może założyłeś większe koła??? i trą Tobie o plastiki ( nadkola ) taki też przypadek znam.

 

Pozdro... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wire_Guy

Mam ten sam objaw. Skrzypienie dochodzi jakby z kolumny kierowniczej, a nie z zawieszenia ale być może, że wachacze dają takie objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w piątek dam znać co i jak bo jadę ustawiać geometrie nie wspomniałem wam wcześniej że jak jadę puszcze kierownice auto pomalutku ucieka na prawa stronę.Wiem od kolegi który jest mechanikiem że powodów ściągania może być tysiące.Może to tez jest związane z tym odgłosem kierownicy.Dam znać w piątek co i jak.Pozdrawiam.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dać znać i daje już po problemie.Pisałem w dalszym ciągu posta że auto mi troszkę ściąga byłem u mechanika sprawdził zbieżność wszystko ok było ale niestety moje zimówki "to już ich ostatnia zima" są w kiepskim stanie jedna troszkę w gorszym stanie niż reszta mechanik pozamieniał je z lewej na prawa itd i po problemie auto przestało ściągać a co do dziwnych odgłosów spod kierownicy nie sa to żadne wachacze itd jak jeden w kolegów sugerował tylko jakaś tam guma obciera i mówił żeby sie nie przejmować.Dźwięk troszkę denerwujący zobaczymy jak długo wytrzymam.Pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

U mnie w pasku przy kręceniu kierownicą również słychać dziwne odgłosy, tak jak by coś obcierało, nie wiem co może być tego przyczyną. Wachacze są raczej ok. a odgłos wydobywa się spod koła kierownicy, słychać chrobotanie albo obcieranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez zaczelo trzeszczec - to zawiecha na bank - posadzilem zone za kiera i zaczalem macac :) - teraz roztopy - woda piach sol.. i gdzies trzeszczy - a ze z tej strony lekko mi stukalo przed zima to wlasnie obstawiam ktorys wahacz. wspomaganie wykluczam - plynu dolalem - mialem minimum - jak obracam na wylaczonym silniku to samo.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo - na postoju lub gdy ruszam i kręcę kierownicą to słychać dźwięk przypominający ocieranie jakiejś gumy o kolumnę kierowniczą. Co ciekawe nie występuje to zawsze - częściej jak jest wilgotno. Uważam, że to jakaś guma. Na zewnątrz nic nie słychać. Oddaje wkrótce auto na przegląd więc poproszę ich o sprawdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problemik trzeszczy na kole kierownicy, sprawdziłem wahacze itd i nic postanowiłem więc wtrysnąć trochę wazeliny pomiędzy kołem kierowniczym a plastikiem łączącym, okazało się że nie trzeszczy. teraz zastanawiam się czy tak może być czy lepiej ściągnąć koło i zobaczyć co się tam dzieje>

 

Dodam że u mnie trzszczało tylko przy skręcie w lewo

vw.jpg

Edytowane przez Marcin-VW-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobasek73

Witam

Mam podobne objawy, tylko moze nie trzeszczenie a chrobotanie, i to nie zawsze, tylko w wilgotną pogodę i przy wiekszym skręcie w lewo.

Jak byłem u mechanika, to zaczął ogladac jakies łozysko na alternatorze ?!?!?!?!!?

mam teraz przeglad za tydzeń to ma się tym zajac przy okazji, dam znac co stwierdził

 

Łożysko było zmieniane w serwisie w Holandii w lutym 2008, jest wpis w książke serwisowa, wiec mechanik wstępnie to odpuścił,

Ale tak jak wspomniałem wczesniej dam znac co było po przeglądzie.

Dzięki za przypomnienie o wyszukiwarce, ale tych postów jest tak duzo, ze połowa ucieka:):) poprawie sie

Edytowane przez bobasek73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności