Skocz do zawartości
Gość kz

Problemy z ogrzewaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kz

Witam,

VW Passat 2.0 115 KM benzyna klimatronic.

Mam problem z ogrzewaniem, klima działała bez zarzutu do czasu kiedy zmieniłem rozrząd ,w serwisie Opla, żeby było taniej ! Zamienniki : pasek, rolka napinająca, pompa wody razem około 350 zł plus robocizna 600 razem 950 (ASO WV chciało 1800 zł).

Po całej operacji przeprowadzonej przez specjalistów od Opla pojawił się problem z ogrzewaniem, nagrzewanie bardzo słabe, silnik nagrzany do 90 stopni, klima na HI, a z nawiewu ledwo letnie powietrze (a powinno prawie parzyć, prawda ?, bo już nie pamiętam).

Następna wizyta u Opla i diagnoza specjalistów – cytat : na pewno wadliwa pompa wody, bo to przecież jakiś zamiennik (DOLZ) szajs, trzeba wsadzić oryginał.

Kupiłem oryginał 200 zł bo oddałem stary oryginał, następna wymiana, następne 500 zł za robotę, czyli już razem 1650 i co ? - to samo !

Teraz jak to piszę auto jest u „specjalistów” Opla i pewnie piszą pracę doktorską jak to po wymianie rozrządu pada ogrzewanie.

Dodam jeszcze że na wyświetlaczy klimatronica zero błędów, czyli co ?

Zapowietrzona nagrzewnica !

To moja diagnoza, kompletnego laika.

I to im właśnie sugerowałem po pierwszych objawach, ale gdzie tam oni wiedzą lepiej.

 

Co sądzicie o tym przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irek113

Witam!

Jestem ciekaw zakończenia tej sprawy. Daj znać co wyszło!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kz

Zamulona nagrzewnica.

Jakoś to działało, gdy został spuszczony płyn przy wymianie pompy zatkały się przewody. Po przepłukaniu jest lepiej, ale będzie jeszcze jedno płukanko za pare dni.

Dalej to robię w serwisie Opla (konsultowali się z serwisen VW), płukanie było gratis,

to drugie mam nadzieje że też (może coś sie jeszcze zresztuje), narazie na temat kasy

jest cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś zadowolony z tego silnika? Jak spalanie?

Sorry, że nie na temat ale moja ciekawość jest silniejsza.

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

mialem taki silnik w golfie 3 bylem bardzo zadowolony jak by to powiedziec dlamnie byl bezawaryjny spalanie w miescie do 10l w trasie mniejwiecej 7 a osiagi dlamnie byly bardzo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dick45

Ale po co ci do ogrzewania klima u mnie teraz klima jest na eccon temperatura na 20 i cieplutko jest i nic nic nie odmulane od ośmiu lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

kurde ja mam taki problem ze jak dam na econ to paruja mi szyby wydaje mi sie ze tak nie powinno byc prosze o rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde ja mam taki problem ze jak dam na econ to paruja mi szyby wydaje mi sie ze tak nie powinno byc prosze o rade?

 

wymień filtr kabinowy/przeciwpyłkowy i umyj/odtłuść dobrze szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

ok dzieki tak wlasnie myslalem jurto bede to musial zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kz

Jak dla mnie tesn silnik jest OK.

Średnie spalanie u mnie 8 litrów.

Codzienna jazda do pracy 27 kilometrów, trochę po mieście,

przy szybkości na trasie 120-140.

 

Ale po co ci do ogrzewania klima u mnie teraz klima jest na eccon temperatura na 20 i cieplutko jest i nic nic nie odmulane od ośmiu lat

 

Jak po co ogrzewanie, system klimatyzacyjny bierze ciebło z nagrzewnicy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

witam ponownie wymienilem dzis filtr przeciwpylkowy umylem pozadnie szyby i nic na ECON dalej paruja szyby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również mam problem z ogrzewaniem, tylko troszeczke inny. Otóż ustawię sobie 18stopni to chlodno w aucie, ale już 19 jest gorąco. 20 i wyżej robi się sauna. Wziąłem taki termometr i zmierzyłem temperature powietrze przy nawiewach. przy 18stopnach było 22-24stopnie przy 19 30-31 a 20 i powyżej to doszło mi do 40 i nie dało się w aucie wytrzymać. Skanowałem komputer samochodu i z klimatyzacji wyszedł mi tylko błąd nr

1274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

37-10 - Faulty - Intermittent

 

co z nią może być nie tak?? pomóżcie proszee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo. 18 za zimno, 19 już za gorąco. Czyściłem silniczki od klapek w klimatroniku, ale słabo pomogło, i po jakimś czasie znowu wywala błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie wymienilem dzis filtr przeciwpylkowy umylem pozadnie szyby i nic na ECON dalej paruja szyby ?

 

Kolego sprawdź czy nie masz wody w kabinie/ sprawdz dywanik od kierowcy moze jest mokrybo masz wode w kabinie i potem paruje jak jezdzisz nagrzanym autem, a dmucha Ci na szybe na econie w ogóle cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego sprawdź czy nie masz wody w kabinie/ sprawdz dywanik od kierowcy moze jest mokrybo masz wode w kabinie i potem paruje jak jezdzisz nagrzanym autem, a dmucha Ci na szybe na econie w ogóle cos ?

 

 

kolego, ten post był napisany dokładnie 6 lat temu i 6dni :)

 

a jak włączę AUTO to będzie utrzymywało np 21stopni?? orientuje się ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepiej jezdzic na auto wtedy komputer sam pilnuje temp w aucie i steruje wszystkim zeby byla ustawiona temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez cos pokickane jest bo mam 19stopni jest chldno a dam 21 to uhuhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak najlepiej jezdzic na auto wtedy komputer sam pilnuje temp w aucie i steruje wszystkim zeby byla ustawiona temp.

 

ale czy jak nie działa manualne ustawianie temperatury to czy zadziała auto??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności