Skocz do zawartości
Gość SlawekW8

[B5] Tarcze hamulcowe W8

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SlawekW8

czy ktos moze mi pomoc w kwestii tarcz hamulcowych przod do W8. czy istnieje jakis zamiennik? w serwisie krzycza 3900 tarcze+klocki przod :(

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprosciej sciagnac tarcze zmierzyc i do sklepu szukac odpowiednika, mozliwe ze jakies audi mialo seryjnie takie tarcze montowane. a jakiej firmy masz zaciski hamulcowe??

pozdr mandzynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W intercarsie tarcza od 93 pln do 260 :D a klocki od 90 pln....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w serwisie krzycza 3900 tarcze+klocki przod

 

:rotfl:

 

ale coś w tym może być. Sklep/katalog intercarsu się myli, bo tam sugerują tarcze 288mm - a takiej na pewno nie masz ;). W W8 jest albo 312 albo 338... (niestety, nie miałem okazji nigdy dotknąć). Zamienniki znajdziesz bez problemu...

 

Poszukaj w wyszukiwarce "hamulce", to znajdziesz kilka tematów na temat hamulców.

 

Jeśli auto jest zwykłym dupowozem, to zadowolisz się zestawem zimmermann + klocki ferrodo DS performance. Jeśli Twój portfel się z Tobą nie lubi, to zainwestuj w komplet tarox-a (wyjdzie połowa tego, co proponuje ASO, a na pewno lepszego zestawu do cywilnego auta nie znajdziesz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
W intercarsie tarcza od 93 pln do 260 :D a klocki od 90 pln....

 

Wy jesteście kozaki ;)

 

Ja mam te częsci po hurcie ale nigdzie nie widzę takich cen, kuczlaw :)

 

U mnie system pokazuje takie ceny:

 

Tarcze przód

312mm x TH:25mm x THmin: 23mm Wys. 46,4mm

 

ATE: 220zł sztuka

ATE RS: 1980zł sztuka (326mm)

Ferodo: 440zł sztuka

Delphi: 384zł sztuka

TRW Lucas: 180zł sztuka

 

 

Klocki przód zupełnie inne niż do 2,5 TDI

194,3mm x 73,4mm x 20,8mm

 

ATE: 500zł kpl

Bosch: 210zł kpl

Textar: 290zł kpl

TRW Lucas: 205zł kpl

 

 

Generalnie najlepiej zmierzyć średnicę tarczy bo stosowali tarcze o wielkości 312mm, 321mm i 334mm a tył to najczęsciej 269mm a rzadziej 245mm

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wy jesteście kozaki

 

Tak na szybko wybrałem kombiaka W8 i nawet nie zaglądałem w rozmiary tylko patrzyłem na ceny :D Też mnie to trochę zdziwiło bo coś za tanio .....

 

 

 

No ale, to nie

3900 tarcze+klocki przod

 

Moje POLO tyle nie warte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

No jak się ma takiego wynalazka jak W8 to jest potem nieco zgryzu z doborem części i nawet na tak banalnych sprawach jak dobór tarcz i klocków można się nieźle wypi...... tfuu wyłożyć ;)

W takich przypadkach jak podasz w IC odpowiednie indeksy a potem coś będzie nie poasować to kupa kłopotów bo oni takie rzadkosci ściągają pod klienta. Pamiętasz jak to było z Jagiem ostatnio. Pisałem Ci, że aż z Fatherlandu ściągali te Kayaby ;)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, katalog IC tez może się mylić i nie uwzglądnić wszystkiego. Ja przejechałem się na tulejach stabilizatora....

 

Pamiętasz jak to było z Jagiem ostatnio. Pisałem Ci, że aż z Fatherlandu ściągali te Kayaby

 

:ok: Te wynalazki są faktycznie czasmi :dobani: A Jaguarek jeszcze nie zrobiony, nie ma czasu :)

 

Tak się zastanawiam powoli czy pakowac się w wynalazka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekW8

tarcze sa kierunkowe o srednicy 334x32 z klockami nie ma problemu jako zamiennik ale tarcze.... W Inter Cars i Inter team oni nie wiedza... w katalogach wogole nie maja takich tarcz i nie potrafia mi pomoc :( w innych sklepach jak slysza, ze jest to model W8 nie wiedza o czym ja mowie a jak juz powiem, ze to ten z 4.0 litrowym silnikiem to passat ma taki silnik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

3B7 615 301 B - Tarcza lewa VW Passat W8 rozmiar tarczy 334mm x TH:32mm

3B7 615 302 B - Tarcza prawa VW Passat W8 rozmiar tarczy 334mm x TH:32mm

 

Koszty orginałow to: 2730zł za 2 sztuki

 

3B7 698 151 - Klocki hamulcowe VW Passat W8

 

Koszty orginałów to: 600zł za komplet

 

Zamienników niestety nie widzę. Przegladnąłem wszystkie rodzaje tarcz w VW, Audi, Porsche prawie kazdy model i nic. Jedynie identyczny rozmiar posiadają auta Lamborghini ale ceny brak i dostepności również.

 

HHA

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3B7 615 301 B - Tarcza lewa VW Passat W8 rozmiar tarczy 334mm x TH:32mm

3B7 615 302 B - Tarcza prawa VW Passat W8 rozmiar tarczy 334mm x TH:32mm

 

Koszty orginałow to: 2730zł za 2 sztuki

 

:padam:

 

a nie taniej będzie kupić sobie jakiś dedykowany do AUDI/VAGa zestaw WILWOODa/Brembo 8-tłoczkowy albo dorwać jakieś używane porsche? :D:rotfl: Jak już wydawać kasę, to mieć powód, a nie pakować w seryjnę, drogie tylko z tego powodu, że mało popularne ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
tarcze sa kierunkowe o srednicy 334x32 z klockami nie ma problemu jako zamiennik ale tarcze.... W Inter Cars i Inter team oni nie wiedza... w katalogach wogole nie maja takich tarcz i nie potrafia mi pomoc :( w innych sklepach jak slysza, ze jest to model W8 nie wiedza o czym ja mowie a jak juz powiem, ze to ten z 4.0 litrowym silnikiem to passat ma taki silnik....
tu sa jakies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciekW8

SławekW8 znalazłes coś? Pytam, bo i mnie to czeka...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekW8

niestety nigdzie nie mozna dostac takich tarcz z klockami nie ma problemu zamienniki wystepuja. Probuje jeszcze bezposrednio z niemiec w przyszlym tygodniu bede wiedzial ile tam kosztuje moze bedzie taniej... ? Dzis jeszcze odezwal mi sie przegub napedowy :( ciekawe ile ten bedzie kosztowal. moze ktos wie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ciezko zajezdzic przegub w 4x4 :przestraszony:

chyba ze sie porwie oslone gumowa i piasek zrobi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś czy tarcze w W8 (3B7 615 301B/302B) to są tarcze pływające ?

 

Pierwszy raz się spotkałem z taką konstrukcją oddzielenia tarczy hamującej, przeważnie w przypadku pływających zawsze były to różnej formy nity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie jażma zastosować i wtedy pewnie felga min 16 - chyba sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po nr oe ; 3B7 698 151- klocki sa dostepne z TRW 250 zł kpl

Długość [mm]: 194,5

Grubość [mm]: 20,5

Wysokość [mm]: 73,5

Edytowane przez mol8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej przerobić to na zaciski z C6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności