Skocz do zawartości
Pasek_B4

Nagrzewnica

Rekomendowane odpowiedzi

No tak,...to teraz kolej na mnie. :przestraszony:

Parę dni temu dmuchałem sobie ciepełkiem na szybę a tu coś pacnęło głucho w nawiewie i zaczęło dmuchać tylko na kabinę.Zamkniecie nawiewów na kabinę powoduje,że powietrze wyciska się przez wszystkie szczeliny i tylko resztki idą na szybę.Cięgła przy pokrętłach chodzą normalnie,czyli coś w głębokościach.

Jak przeczytałem i obejrzałem ten opis na forum Golfa,to włos się jeży,ale chyba nie będzie to takie trudne.

A tak przy okazji pytanko.Jak włączam ciepłe powietrze najpierw pojawia się zapaszek jakby gorącego żelazka czy prasowanego płótna a potem ciepło.Filtra kabinowego nie mam.Za to klima jest.Czy to pieczarki mi się zalęgły?

 

Jest to możliwe, jak kupiłem swojego paska to też tak było ale w sklepie ktoś poradził mi jakiś płyn do klimy, a właściwie do czyszczenia kanałów w sprayu żeby psiknąć od strony kokpitu i po tym się poprawiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to nie jest główna przyczyna.... szukaj gdzieś indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam studiowałem cały temat z pominięciem stron które problem był inny i nic.

A więc od niedawna posiadam Passat'a B4 1996 bnz + lpg 1.8 90KM bez klimy .

Mój problem polega na tym że jak dam max ciepło to leci letnie powietrze, na postoju jak dam gazu 1400 obrotów leci ciepłe powietrze nawet bardzo ale te ciepło sięga tylko do rąk jak są na kierownicy.W trasie jak już jadę to gdy dostaje wyższych obrotów leci średnio ciepłe a gdy stoję w korku to jest tragedia leci letnie.Już nawet nie mówię jak dam obroty wentylatora na 2 to totalnie zimne leci.

 

Płyn chłodniczy mam ( koncentrat 60% i 40% wody )

Pompa wodna wymieniona 1,5mieś temu jak go kupiłem ( chyba że jest źle założona bo robił mi to znajomy który jest mechanikiem ale nigdy wcześniej nie wymieniał pompy w vw )

nagrzewnica wymieniona bo tamta była zapchana

Termostat dochodzi do 90 normalnie gra ( tak zegar pokazuje )

Przepraszam jeśli nie trafiłem z tematem tu gdzie trzeba ale to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość

wentylatory działają klapa regulująca też trochę na szyby się zacina ale nie w tym rzecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcio1044
tematem tu gdzie trzeba ale to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość

wentylatory działają klapa regulująca też trochę na szyby się zacina ale nie w tym rzecz

 

Mój pierwszy post może bedę pomocny miałem to samo passat 1993 1.9TD ale objawy takie same przyczyną były nieszczelne łapki w nagrzewnicy jak ją wymontowałem to zobaczyłem ze łapki które zamykają dopływ powietrza, dają powietrze na nagrzewnice oraz 2 które regulują dopływ na nogi i twarz są całe metalowe a dotego mają dziury po dokładnym przyjrzeniu zorjentowałem się ze na tych blachach powina byc gąbka ktura uszczelnia zamknięcie i ustawia jak ma płynąć powietrze wiec gąbka klej tasma pobklejałem je założyłem zajeło to mi dwa dni :/ efekt w samochodzie gorąco :] wystarczyło ze uszczelniłem tą łapke która kieruje strumień zimnego powietrza na nagrzewnice i problem zniknoł jest troche zabawy z tym no bo trzeba wyjąć nagrzewnice ale warto koszt zerowy a efekt jest!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie nagrzewnicy miałem to samo i nie otwierało mi strumienia na szybę bo linka sterujący w tym pokrętle coś omykła czy coś takiego więc niestety to nie jest to... Ale dzięki Ci że zainteresowałeś się problemem.

 

 

Dziś odpowietrzałem układ i nie jest zapowietrzony poza tym dolna kicha od chłodnicy nagrzewa się prawie tak samo szybko jak druga a tak nie powinno być raczej termostat może być coś nie tak bo po przejechaniu 2,5 km nawet nie drgnie a w Hondzie mojego znajomego 1km i temp wskakuje ( przynajmniej trochę )

Dodam jeszcze że przewody z nagrzewnicy są chłodne i teraz to totalnie nie wiem co jest wraz z kolegą mechanikiem obstawiam albo termostat ( ale to przewody zimne by nie były chyba do nagrzewnicy ) albo uszczelka pod głowicą ( ale tu kolor dymu jest bez zmienia tylko że płyn chłodniczy w zbiorniczku mi się pieni )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panwie a jest możliwość dostać się do tej klapki bez rozbierana i ściągania całej konsoli bo jak ja wymieniałem nagrzewnice u siebie to musiałem ściągać wszystko, może jest jakiś na to patent bo na mrozie też mi trochę zimno w samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że chyba trzeba ściągać bo ściągając kratkę nawiewową nie da rady się tam dostać raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panwie a jest możliwość dostać się do tej klapki bez rozbierana i ściągania całej konsoli bo jak ja wymieniałem nagrzewnice u siebie to musiałem ściągać wszystko, może jest jakiś na to patent bo na mrozie też mi trochę zimno w samochodzie
Mi się wydaje że chyba trzeba ściągać bo ściągając kratkę nawiewową nie da rady się tam dostać raczej

Do dwóch klapek jest możliwość dostać się bez rozbierania całości.

Info w tym temacie: (posty nr coś ok 60-70)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38825

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego przypadku to został rozwiązany może się komuś przyda :

Przy wymianie pompy wodnej znajomy założył mi źle pasek i dawała za małe ciśnienie do układu ciepła woda nie dochodziła do nagrzewnicy , teraz wymieniłem termostat i po przejechaniu 1km wolnym tempem ze względu na dziurawą drogę leci gorące powietrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z nagrzewnicą w moim pasku. Otóż nie mogę przełączyć nawiewu na szybę.Zdjąłem panel sterujący nawiewem i linka która odpowiada za zmianę na nawiew na szybę nie chce się cofnąć.Próbowałem ją wepchnąć ale wygina się a nie chce się cofnąć. Podpowiedzcie co można z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z nagrzewnicą w moim pasku. Otóż nie mogę przełączyć nawiewu na szybę.Zdjąłem panel sterujący nawiewem i linka która odpowiada za zmianę na nawiew na szybę nie chce się cofnąć.Próbowałem ją wepchnąć ale wygina się a nie chce się cofnąć. Podpowiedzcie co można z tym zrobić.

trzeba iść po lince i zobaczyć dokąd zmierza i czy przyblokowała się klapka czy linka do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie... mam to samo i Siebie w B3 nie działa mi na nogi... nie chce tego rozbierać teraz wszystko zimne... ale może być jeszcze zimniej ... a tu nie ma tego ogrzewanka...

Podpinam sie pod temat... czekam na jakieś informacje dodatkowe.

pozdro 4all :vw:

 

 

 

Jest to bardzo proste podważasz delikatnie zaślepkę od pokręteł znajdziesz tam śróbki 4 szt. dwie powyżej dwie poniżej pokręteł (wszystkie plastkiki wyjmuj bardzo delikatnie bo jak złamiesz ten plastkik od rozpraszania swiatła to bedzie lipa z podswietleniem)

nastepnie trzeba również delikatnie wyjać środkowe kratki nawiewu za nimi ukrywają się kolejne 2 szt. wtedy możesz zdjąc panel i dojrzeć czy linki ci nie spadły u mnie przyczyną była linka od środkowego pokrętła trzeba ją było tylko założyć z powrotem i grzeje aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to bardzo proste

Sadzę że koksik997 przez cztery lata zdążył sie o tym przekonać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności