Skocz do zawartości
Gość stanley-ss

samoczynne włączanie sie radia beta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stanley-ss

Mam problem z radiem beta w moim pasacie rocznik 2001

Od penego czasu radio mimo iz wylaczam go na guziku po okolo 1,30 minuty samoczynnie sie wlancza. Takze po zamknieciu samochodu gra sobie w najlepsze

Za podpowiedzi co sie dzieje czy ewidentnie sie zepsulo z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprosciej to je wyjac i podlaczyc tylko do zasilania z akku lub zasilacza i zobaczyc. mozesz miec jakies lewe prady na kablu od zaplonu - stacyjki dlatego sie wlazca, albo stacyjka nie odbija ci dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przeglądam forum już od trzech godzin i nie znalazłem odpowiedzi na informacje które mnie interesują. Otóż tak jak w poście włącza mi się radyjko samoczynnike. przychodzę do auta rano a tu "beta" gra sobie w najlepsze.

Przełożyłem kabelki zasilające i teraz gdy wyłączę stacyjkę jest ok to znaczy nie włącza się ale po włączeniu zasilania muszę wpisać na nowo kod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na gniazdo. Przy blokadzie gniazda (tym wystającym dzyndzelku, który naciskasz by wyjąć gniazdo masz pin 2. Na końcu na dole masz brązowy kabel pin 8. Na dole masz parzyste piny 2 - 4 - 6 - 8.

Na górze nieparzyste. To tak obrazowo opisałem gniazdo. Wystarczy namierzyć masę (kabel brązowy i tam jest pin 8. Obok niego na dole pin 6 a nad nim pin 7.)

Czyli gniazdo wygląda z pinami tak:

 

1 3 5 7

2 4 6 8

 

Gdzie 8 to masa.

 

I teraz:

 

1 - Gala

2 - Mute (do telefonu)

3 - K Bus (nie interesuje cię to bo to do diagnostyki - tego nie ruszasz)

4 - 12 V po zapłonie

5 - stały + do podtrzymania pamięci

6 - + z podświetlenia (za ściemniaczem)

7 - 12 V stały plus

8 - masa

 

Cichy81 sprawdź, czy nie masz jakichś dziwnych napięć na pin 4 - czyli wepnij tam jakąś żarówkę czy diodę z rezystorem i zobacz, czy po odłączeniu prąd się tam nie pojawia. A raczej pojawia - to już będzie wina stacyjki.

 

By podtrzymać pamięć podaj z powrotem stały plus (za akumulatorem) na pin 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź jak tylko znajdę chwilkę czasu to postaram się zająć tą kwestią. Chwilowo włożyłem radio sony ale to nie to co ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności