Skocz do zawartości
Gość Kamil Włodi

dziwny odgłos w bagażniku tak jakby się coś załączało...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil Włodi

Witam

 

dziwny odgłos w bagażniku tak jakby się coś załączało... myślę że to wycieraczka tylnia, bo mi się czpień zapiekł i nie chodzi, ale z drugiej strony przekaźnik się nie załącza do wycieraczki więc jak może to być wycieraczka, hmm już sam nie wiem...;)

 

te załączanie jest jakoś tak co 30sekund i tak ciągle po dopaleniu silnika....

 

i czuć jak alternator lekko przysiada.... co to może być...<<<???

 

prosze o pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na pompę paliwa ale cosik za długo :) A jak zachowuje się centralny zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil Włodi

centralka chyba oki, zresztą jest ona pneumatyczna to chyba ta pompka nie bierze tak duż prądu żeby przysiadał alternator

 

a pompka paliwa chyba też odpada bo silnik cyka jak lala

 

Słucham dalej... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje podejrzenia padają na wycieraczkę to poprostu ją odłącz ze styków. Napewno jest do nich dojście. Jeżeli to nie pomoże wtedy sprawdź centralny zamek, postępując podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te załączanie jest jakoś tak co 30sekund i tak ciągle po dopaleniu silnika....

 

po przekręceniu kluczyka w pozycje "zapłon" i przytrzymaniu go tak chwilę nie masz tego efektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil Włodi

vwitam

 

sprawa rozwiązana odłączyłem silnik wycieraczki z kostki już nic nie tyka, ale dziwi mnie jedno czego on ciągle się załączał, choć wycieraczką się nie bawiłem

 

pozdrawiam dzięki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz możesz spokojnie przeanalizować problem: silnik wycieraczki się załączał (zapieczony trzpień = duży pobór prądu). Tak jak piszesz pobór prądu występuje cyklicznie (tzn napewno masz włączoną wycieraczkę przy przełączniku kierownicy, albo przekaźnik załączający czasówkę ma zwarcie i pracuje przez cały czas).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności