Skocz do zawartości
siniakTDI

Dlaczego mam słabiutki nawiew powietrza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kacpersz

Witam,

 

Mam problem z wentylatorem nadmuchu w moim passacie. Chcę sprawdzić czy to nie wina szczotek, ale nie wiem gdzie znajduje się silniczek wentylatora nadmuchu. Czy ktoś mógłby mi pomóc w jego lokalizacji? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć schowek.

 

Dmuchawa to 10 na obrazku.

 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podepnę się pod temat..

Klima mi chodzi słabo ale raczej wymaga nabicia.. CHodzi mi o nawiew.. jest dość słaby.. filtr kabinowy OK. Jak dam na 4bieg dmuchawe (manualna regulacja) to z kratek nawiewu leci tak sobie.. a porównywałem u kogoś to jest huragan .. jak zmieniam "biegi" dmuchawy to wyraźnie słychać jak wiatrak zwiększa prędkość ale efektu prawie nie widać.. co to może być? przytkane przewody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dam na 4bieg dmuchawe (manualna regulacja) to z kratek nawiewu leci tak sobie.. a porównywałem u kogoś to jest huragan .. jak zmieniam "biegi" dmuchawy to wyraźnie słychać jak wiatrak zwiększa prędkość ale efektu prawie nie widać.. co to może być? przytkane przewody ?
Uruchom wentylacje bez założonego filtra. Jeśli będzie znaczna poprawa, wymień go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uruchom wentylacje bez założonego filtra. Jeśli będzie znaczna poprawa, wymień go.

 

Napisałem, że filtr kabinowy jest OK = nowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałem, że filtr kabinowy jest OK = nowy..
Napisałeś, ze jest OK. Nie napisałeś- nowy.

A skąd ja mam wiedzieć, jakimi kryteriami posługuje się piszący, oceniając filtr zamontowany w aucie ?

Mimo wszystko zrób tak, jak napisałem....

Będziesz mógł przy okazji przyjrzeć się prędkości obrotów i jej zmianom, wiatraka dmuchawy.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.. ale na słuch wydaje się że jest dobrze, bo na 4biegu wiatrak zamiata nieźle tylko z kratek leci tak słabawo a nie tak jak powinno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy działa ci dobrze siłownik V68, jest za schowkiem. Błędów nie ma klimatroniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź czy działa ci dobrze siłownik V68, jest za schowkiem.
Siłownik V68 służy do regulacji temperatury.

Dałoby się odczuć(zwłaszcza teraz, latem) jego wadliwą pracę. Po za tym, nie ma wielkiego wpływu na ilość wydobywającego się z kratek powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem , że mam manualne sterowanie klimy i nawiewu .. więc siłownik odpada..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

Chodziło mi o v154, tak czy inaczej jest on za schowkiem.

Klimę masz manualną, ale obieg zamykasz elektrycznie, więc zapewne tą klapkę masz elektryczną. Ja bym to sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahaa.. to nie wiedziałem :)

ale jak wcisne guzik od zamykania obiegu to słysze ze ta klapka sie rusza bo jęczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że jęczy nie znaczy , że się rusza :) zapytaj się kobiety :)

 

a tka na poważnie sprawdzić dla pewności nie zaszkodzi .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Sprawdze jak będzie troche cieplej i bede mial czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie ja mam taki mianowicie problem, gdy mam wylaczony climatronic czuje jak wydobywa sie z nawiewow powietrze zimne lub cieple zalezy jaka temperatura byla ustawiona przed wylaczeniem klimatronica,co moze byc przyczyna tego?dodam iz nie mam zadnych bledow w klimatronicu,z gory dzieki za wszelkie porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę,by sprężarka klimy pracowała bez climatronika,a że klapy są ustawione w pozycji ostatnio używanej,to raczej normalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dla mnie dziwne bo jak klimatronic wylaczony to nie powinny praktycznie nic wiac z nawiewu a tu czuc jak wieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dzis pojawil sie kolejny problem mianowicie mialem blad 4f7 wymienilem silniczek v68,zrobilem diagnoze bledow nie bylo,i dzis po postoju 1,5 dnia nie moglem odpalic samochodu tak jakby aku bylo slabe co moze byc przyczyna tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się aż tak na tym, ale może climatronic sie nie wyłacza i obciąża układ przez co aku sie rozładowuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez niewiem wlasnie ale ciagle mnie nurtuje dlaczego czuc nadmuch nawet przy wylaczonym climatroniku,on jest lekki tzn nie wieje az tak mocno tylko ze jest to denerwujace bo jak ustawione jest cieple powietrze to po jakims czasie jazdy robi sie goraco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności