Skocz do zawartości
herbu

Tylna wycieraczka

Rekomendowane odpowiedzi

mam tez problem ze się obraca. jednak ja jestem świeżo po wymianie rurki i dyszy.

w poprzednim stała w miejscu i tak powinno byc.

teraz juz wiem, po przeczytaniu tematu którego wcześniej nie odnalazłem, ze to wycięcie w dyszy i ten kawałek plastiku wewnątrz rurki sa poto by ja zablokować. niestety dysza nie chciała mi wejść nawet na duży wcisk w rurkę i uznałem ze te kliny to sa jakieś nie dorobki z wtryskarki i je usunelem:/ ot acyl powód obracania sie dyszy w moim przypadku.

no cóż trza kupić nowa i przeinstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprysk idzie razem z wycieraczka i wydaje mi sie ze tak ma byc. Wymienialem u brata w polo 97 caly mechanizm sprysku w tylnej szybie bo ktos urwal dysze i tam tez sie obraca. Dysza z wezykiem kupiona w ASO wszystko wyczyszczone i po zlozeniu sprysk idzie za wycieraczka.

Nie wiem ale wydaje mi sie ze moze byly jakies dwa modele rozwiazan spryskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w golfie IV ze z poczatku przez poł roku stało i pozniej zaczeło latac ale mi to nie przeszkadzało wazne ze na szybe leciało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 2 różnych wersji. Dysza powinna "sikać" na środek szyby - stać nieruchomo. Jeśli się obraca wraz z ramieniem wycieraczki to jest nieprawidłowo - co nie znaczy, że jeśli komuś nie przeszkadza to nie może tak zostać - "Wolnoć Tomku w swoim domku".

No chyba że pękła rurka i woda leje się także do środka mechanizmu wycieraczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dla tego już zamówiłem sobie drugi zestawik dyszki i rurki. bo obawiam sie ze skoro dysza sie obraca to może byc tam nieszczelność i ciec do środka. a co ciekawe po zainstalowaniu tej obrotowej dyszy zauważyłem w kieszonce zamka klapy płyn, ale nie bylem pewien czy sie pochlapało przy montażu itp czy właśnie cos pociekło.

ale teraz juz jestem prawie pewien ze cieknie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smakuje kotlecik??:bleble....a u mnie nadal sie obraca,ale juz celowo,po pewnych trwalych modyfikacjach:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak odgrzany schabowy :kciuki Ja zostawiam u siebie obracajacy sie spryskiwacz. Uwazam ze tak lepiej jest wykorzystywany plyn. Nic nie cieknie wewnatrz klapy wiec jest git :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotlecik pyszny:) posmakuje go chociaż wirtualnie bo realnie już raczej nie powinienem:/

a swoja drogą czy pod tym ala prostokątem plastikowym na szybie macie uszczelkę? czy choćby kit jakiś? bo u mnie sucho bylo przy demontażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się obraca :) Ale mam inny problem coś jest chyba z dyszą bo nie idzie jej dobrze ustawić leje albo na sam dół szyby albo na 2 metry nad auto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spit

u mnie długi czas pryskało do góry, dopiero po jakimś czasie spryskiwacz zaczął się kręcić razem z wycieraczką, potem pojawiło się terkotanie, a dzisiaj wycieraczka zdechła, chociaż spryskiwacz działa. Trzeba będzie tam zajrzeć niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności