Skocz do zawartości
Martinez

Ile powinien palić na gazie?

Rekomendowane odpowiedzi

Co to te "tikacze" :)

Daewoo Tico :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daewoo Tico :haha
wybacz ze nie wiem co to bo coś takiego nie wyprzedzało mnie jeszcze a po za ty ja jeżdżę normalnie w granicach 2500-3000 obr/min no chyba że mi się spieszy to więcej ale uważam że prędkość 120 km/h na nasze polskie drogi to i tak za szybko

P.S.

nie posiadam CB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie spalanie zależy jaka muzyka w radiu leci:bleble

a tak na poważnie to jeżdżąc po Krakowie to jest od 13l gazu w górę, ale na trasie udało mi się osiągnąć 8l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybacz ze nie wiem co to bo coś takiego nie wyprzedzało mnie jeszcze a po za ty ja jeżdżę normalnie w granicach 2500-3000 obr/min no chyba że mi się spieszy to więcej ale uważam że prędkość 120 km/h na nasze polskie drogi to i tak za szybko

P.S.

nie posiadam CB

Moja średnia przelotowa to 140 km/h i mam CB :D

No i uważaj jeszcze na "pikaczento" - wiesz co to jest? :D Bo czasem się trafiają w nich japońscy kamikadze, którzy widząc duuuuuużą górę, cisną do dechy aż im przód podrywa przy zjeżdżaniu z górki. Nieraz mogą wystraszyć, bo jak przy 140 km/h nagle z boku słyszysz , że przelatuje koło ciebie lewym pasem COŚ, co wydaje dźwięk ciągniętego po betonie siewnika zbożowego bez kół, to można się wystraszyć :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"pikaczento" - wiesz co to jest?

Wiem co to a co do V to każdy jeździ jak uważa jeden śmiga 200 a drugi 90 EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 9l w trasie po 13-15 w mieście. Jeżdżąc EKO 10-11l w cyklu mieszanym. Wykorzystując zakres mocy od 15 w góre :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mój na 100km pali 11/12 L (wiem za dużo ale instalację czeka wymiana za niedługo i nie chce już do niej dokładać

Sam będziesz wymieniał czy w warsztacie? Ja robiłem to sam, ograniczyłem się do wymiany reduktora i elektroniki. Reszta pozostała bez zmian. Później przez znajomego zrobiłem wpis do książki serwisowej instalacji "legalizując" zmiany. To tak na wszelki wypadek, by nikt się nie przyczepił do homologacji instalacji. Tak informacyjnie:)

 

Pewnie masz sekwencje i niekoniecznie tak będzie wyglądać wymianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam będziesz wymieniał czy w warsztacie? Ja robiłem to sam, ograniczyłem się do wymiany reduktora i elektroniki. Reszta pozostała bez zmian. Później przez znajomego zrobiłem wpis do książki serwisowej instalacji "legalizując" zmiany. To tak na wszelki wypadek, by nikt się nie przyczepił do homologacji instalacji. Tak informacyjnie:)

 

Pewnie masz sekwencje i niekoniecznie tak będzie wyglądać wymianka.

jak będę wymieniał to w warsztacie i całą instalkę nie mam sekwencji 2 generacja instalacji ETAGAS (szkoda) bo za rok wychodzi mi legalizacja butli więc nie opyla mi się samemu wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butlę można chyba zalegalizować. Gdzieś już o tym czytałem na forum. Ja miałem I generację, jakieś g... Lecho, wywaliłem i dałem KME i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa - Tropical Island pod berlinem - az do BP za granicą w Olszynie - predkosc przelotowa 120km/h - spalanie 11l/100km LPG (duzo?)

 

W drodze od Wroclawia do BP pod Olszyną spalil 13,5 (ale jechałem 140km/h - 150km/h)

 

Instalacja nowa BRC Sequent24

 

Da się to wyregulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się to wyregulować?
Pamiętaj że lpg powinno palić około 20% więcej niż PB,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik - pamietam - i dopoki jest to oplacalne to sie nie denerwuje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pamietam - i dopoki jest to oplacalne to sie nie denerwuje
Ale pamiętaj też że LandiRenzo dobrze wyregulowane pali około 10% więcej niż budżetowe BRC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec - a STAG 300% mniej - w ogole od niego przybywa LPG w zbiorniku i dlatego smierdzi i auta wybuchaja na stacjach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie benzyny trudno u mnie stwierdzić, ale pali różnie. Raz w trasie zszedłem do 5.9l - prędkości 70-100kmh, gazu spaliło w podobnej jeździe ok 8,2l.

 

Gdy szybko jadę i się spieszę do pracy, benzyny spalił mi kiedyś 12l/100 na odcinku 39km w jedną stronę. Prędkości 130-150, ale kręte drogi i korki z rana.

 

Gazu przy butowaniu na trasie pali ok 12l, a przy takich jak wyżej, ekstremalnej jeździe, ok 13, przykład: jazda z Wrocławia do Krakowa A4-ką, prędkości 160-200kmh, średnie spalanie 12,9l lpg - spieszyliśmy się na koncert CokeLive.

 

Ogólnie pali mi ok 10-10,5litra, czasami mniej, ale to prędkości do 120kmh. Tak naprawdę nie ważne czy jadę 80-90kmh na trasie, czy 110-120kmh i tak spali mi ok 10l, więc jadę szybciej :) niestety taka instalacja. Na początku palił mi 9,2l, a teraz litr więcej...dziwne.

 

Z innej strony, gaziarz, który mi instalował lpg, ma passata b5, ale bez turbo i też mu pali 10l lpg.

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności