Skocz do zawartości
Gość Bobik

Rozmiar opon do Passata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bobik

Witam wszystkich :596: Posiadam swojego passata od listopada ubiegłego roku, ale dopiero dzisiaj odkryłem tą stronkę. Ostatnio szukałem opon letnich i zauważyłem (bo wcześniej uwagi nie zwracałem na to) że w stosunku do tego co jest napisane w instrukcji obsługi i książce opony na których jeżdże nie odpowiadają tym zalecanym. U mnie zamontowane sa opony 185/65 R15, a takiej w instrukcji nie ma :628: . Przejmowac się tym i wymienić na zalecane? Nadmieniam, ze takie były w nim jak go kupowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w standardzie mam 185/65/14 i włąśnie cały czas się czaje na 15:) Troszkę wieksze kółka w passacie według mnie lepiej wygladają, więc na Twoim miejscu napewno bym zostawił ze 15. A własnie nie masz problemów na zakrętach?? Nie obcieraja koła o nadkola, bo jak ja chce zmienic na 15 to bym wstawił profil 55 a nie 65. Napisz czy jest OK. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

Oczywiście, że nie mam żadnych problemów na zakrętach, wszystko jest w porządku. Koła nie obcierają. Tacza napisałeś, że chcesz wstawić profil o współczynniku 55, widzisz ja się akurat zastanawaiłem czy nie wsadzić...195/60 :641: Ale chyba zostanę przy tym co jest. Pisząc ten post chciałem sprawdzić czy ktoś miał takie koła w standardzie, bo wg instrukcji holenderskiej jaką mam takiego rozmiaru nie ujęto.

"Pakafoto" dzięki za info, sprawdzę czy mam taką naklejkę :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

Tacza, widzisz u Ciebie sie zgadza. Moja instrukcja do autka z silnikiem 85kW podaje następujące rozmikary gum: 185/65 R14 86H, 195/60 R14 86H. Dlatego się zastanawiam skąd u mnie te 15" i czy to nie ma wpływu np na wskazania predkościomierza (większa srednica koła i stąd większa wartość "v") :628: . Ale może przesadzam :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaloz 205/50/15 od Vr-a tylko jaki masz rozstaw srub?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

Rozstaw śrub: 4x100/58. Mój to chyba też jest Variant, ale pewności nie mam :641: . Założył bym takie o jakich wspominałeś ale musze je dopiero kupić, a chciałem kupić na razie dwie (kasiora :660: ) bo z tyłu mam wielosezonówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój to chyba też jest Variant

wnioskując z fotki w podpisie ręcze głową, że jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

No to zaraz poprawię opisik :629: Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi się może offtopic. ale. Variant Kombi brzmi jak masło maślane. Te słowa znaczą to samo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik
:oops: To przez te Święta.....poprawię, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam. ciesze się że mogłem pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

To jeszcze napisz swoke sugestie odnośnie tych moich opon i bedzie git :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż. moje zdanie jest takie. jeśli nie zależy Ci na chirurgicznych wskazaniach zegarów, a opony są w dobrym stanie to bym to zostawił. przy okazji zmiany po prostu dałbym "przepisowy" rozmiar. i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 205/50R15. Mogą być również 195/55R15, 185/60R15, 185/65R14, 195/60R14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blur

Ja mam 14 i profil 60 niestety, poprzedni właśniciel miał 15" ale dając mi te autko wsadził jakies stare fele od golfa bo było mu ich szkoda, w biefie jest jeszcze wpis o tym że zainstalowano 15" więc niczym sie nie przejmuj i ciesz się większą felgą, w moim pasku wygląda to jak deskorolka, poluję na oryginalne fele w kapslem VW 15" były na allegro ale za drogo dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

Wg tej magicznej nalepki w bagażniku jako standartowe mam mieć 195/60 R14 H. Ale ponieważ ktoś sobie przełożył na 15-sti i dał tą 185/65 to przy takich zostanę, bo fajnie wyglądają :641: Tylko na licznik trzeba uważać :643: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blur

w sumie przy tym rozmiarku masz mniejsze spalanie ale i mniejsze przyśpieszenie, więszą prędkość przy tych samych obrotach, jak przy wymianie dasz profil 60 to będzie sie lepiej trzymał na zakrętach, a co do licznika to w większości prędkość i tak jest zawyżana to przyjmij sobie że teraz pokazuje dokładnie, pożycz od kogoś przenośny GPS to się dokładnie dowiesz ile jedziesz, albo lukaj dokładnie przed radarem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastus2

Witam, jestem nowy, ale bacznie obserwuje to, co dzieje sie na tym forum. I wlasnie nastal dla mnie problem kupna oponek, bo te ktore mam to juz do ... bani. Kupliem Paska z alu, na których są oponki 205/50/15. Moim zdaniem (i kobiety:)) są one jednak za szerokie (wieksze zuzycie paliwa, problemy w polskich koleinach,itp) i chcemy zmienić.

Czy w takim razie - jezeli dobrze zrozumialem z komentarzy - jak kupie 195/55/15 to bedzie OK i nie będzie problemów z tarciem? A co Wy na 195/60/15 ??

Bardzo proszę o odpowiedź bo cenię sobie rady doświadczonych w temacie, gdyż jestem zielony

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Jeżeli administrator jest zainteresowany zamieszczeniem w dziale "download" to posiadam programik który przelicza nam przy jakich oponach ile bedzie licznik oszukiwał oraz jakie opony będą najodpowiedniejsze w stosunku do orginalnych.

Program sie przydaje przy zakupie nowych opon oraz felg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności