Skocz do zawartości
Gość fako

1.8 20V SE (ADR Anglik) 3 pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fako

witam.

Mam trzy pytania odnośnie mojego auta.

 

1. Na forum doczytałem się że do mojego modelu producent zaleca świece 3-elektrodowe NKG a ja mam zamontowane Champion 701 EON I jedno elektrodowe. Właśnie zabieram się za wymianę tych świec i nie wiem które mam założyć.

 

2. Dotychczas lany miałem olej Castrol Edge Sport 0W-40, czy to dobry olej do mojego silnika 150 kkm ?. Zaznaczam że nie bierze oleju.

 

3. Poprzedni właściciel zarzeka się że wymieniał pasek rozrządu przy 124 kkm, jak można sprawdzić czy pasek rozrządu był rzeczywiście wymieniony ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Świece NGK BKUR6ET-10

Ad.2. Możesz pozostać przy tym oleju, skoro silnik nie bierze.

Ad.3. Lepiej wymienić, co prawda wiara podobno czyni cuda ale nie w motoryzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w jakim stanie jest passek... obudowe jest dziecinnie prosto zdjąć ... jesli napisy producenta wygladaja w miare świeżo ... to był zmieniany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

Mam trzy pytania odnośnie mojego auta.

 

1. Na forum doczytałem się że do mojego modelu producent zaleca świece 3-elektrodowe NKG a ja mam zamontowane Champion 701 EON I jedno elektrodowe. Właśnie zabieram się za wymianę tych świec i nie wiem które mam założyć.

 

2. Dotychczas lany miałem olej Castrol Edge Sport 0W-40, czy to dobry olej do mojego silnika 150 kkm ?. Zaznaczam że nie bierze oleju.

 

3. Poprzedni właściciel zarzeka się że wymieniał pasek rozrządu przy 124 kkm, jak można sprawdzić czy pasek rozrządu był rzeczywiście wymieniony ?.

świece jak kolega wasil1 pisał powinieneś mieć 3 elektrodowe NGK BKUR6ET-10 V-line 24

co do oleju to jeśli nie bierze to jak najbardziej niech zostanie takiej lepkości jak masz, a jesli chodzi o rozrząd to wiesz sprawdzić się dokładnie nie da bo są cwaniaki co wymieniają tylko pasek za 50 zł i mówią że był cały wymieniony dal pewności zawsze po zakupie auta powinienieś wymienić.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności