Skocz do zawartości
Gość Mariux

Sterowanie radiem z kierownicy nie dziala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariux

Witam,

 

Padlo mi sterowanie radiem z kierownicy, ktore jak dotad dzialalo bez problemow.

Z drugiej strony tempomat dziala.

Czy ktos wie co moglo sie stac i gdzie ew. szukac usterki.

 

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v

Padlo mi sterowanie radiem z kierownicy, ktore jak dotad dzialalo bez problemow.

Z drugiej strony tempomat dziala.

Czy ktos wie co moglo sie stac i gdzie ew. szukac usterki.

 

Sprobuje Ci pomoc ale nie za darmo :hyhy: . Prawdopodobnie (bo nigdy na oczy tego nie widzialem) przyciski sa polaczone taka sama tasma jak w manetce tempomatu. Mozliwe ze w niej lezy problem.

 

Proponuje odlaczyc masowa kleme z akumulatora, sciagnac poduszke (link jak to zrobic). I sprawdzic czy sa jakies nieprawidlowosci w polaczeniach. Przydatny bedzie ten schemat. Na drugiej stronie schematu masz blok E221 ktory znajduje sie w kierownicy. Mysle ze problem bedzie gdzies na polaczeniu "tastfeld links" i "tastfeld rechts".

 

Teraz moja zaplata:). W tym bloku (E221) w podblokach "tastfeld links" i "tastfeld rechts" sa przyciski "vol." inne "vol.", "tel.", "mode", "trojkat w gore" itd. Pod przyciskami sa rezystory jesli to bedzie mozliwe ja bym poprosil o wartosci tych rezystorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariux

:zalamany: Dzieki za szybka odpowiedz

Chyba jednak podjade do elektryka, bo wole sam w tym nie dlubac.

Wartosci rezystorow podam jak zdejmie poduszke.

 

Dzieki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariux

Jak na razie pomoc elektryka nie bedzie potrzebna,

po 3 dniach sterowanie w kierownicy zaczelo dzialac :D

mam nadzieje ze na dlugo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przyciski po lewej stronie sterujące tempomatem mają oddzielną kostę od przycisków sterujących radiem? W moim przypadku jedne i drugie są podświetlane lecz te od tempomatu nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojęcia co się stało ale u mnie też przestało działać sterowanie z kierownicy, wszystko było OK do momentu kiedy podłączyłem auto do kompa przez VAG od tego momentu du..a nie działa. Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło stać, może jest jakiś inny sposób rozwiązanie problemu nie koniecznie po przez rozbieranie kierownicy :confused: :confused: :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3BG sterowanie radiem jest po szynie CAN, sygnały od przycisków nie idą bynajmniej prosto do radia.

 

Rozbieranie kierownicy jest bez sensu, skoro przestało działać po podłączeniu o VAGa to tam trzeba szukać przyczyny.

Edytowane przez bc_lESZCZ
uzupełnienie postu i poprawa literówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem tylko gdzie ?????? W programach jakie posiadam nie mogę tego zlokalizować, może ktoś zna jakiś program który mi pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu mam taką usterkę że nie wyświetla mi stacji na FIS i nie działa sterowanie radiem z kierownicy. Czy możliwe że padł tuner tmc? Czy może radio siada? Wszystko jest fabryczne. Inne informacje FIS wyświetla.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt .2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpięta zielona kostka z radia...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostki wszystkie wpiete. Nieraz było tak że raz wszystko działało później znowu chwilę nie, a teraz to już wogole nie reaguje na sterowanie i na fisie nie wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIS leci przez TMC jeśli jest ale multifunkcja już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze albo wiazka uszkodzona albo mfd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa... Aczkolwiek skoro padło na raz to uszkodzenie wiązki można wykluczyć, no chyba, że myszy przegryzły przewody przy kostce;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności