Skocz do zawartości
Gość vwmaniac

centralny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vwmaniac

witam otóż iż moje auto ma juz swoje lata i zamki w nim są już dość mocno wyrobione w bagazniku juz nawet klucza do konca nie wloze :mur: i moje pytanie wiaze sie z tym czy np takli zamek będzie dobrym rozwiązaniem http://motoallegro.pl/item241626577_centralny_zamek_4drzwi_2piloty_kierunkowskazy_.html Dodam iż posiadam zwykly zamek centralny na klucz i chcę wywalić zamki i wlozyc wkladki metalowe i otwierac dzwi z pilota proszę mi doradzić czy taki zamek będzie otwieral szystkie dzwi łącznie z klapą :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwmaniac

tak ale tam widzę 4 silowniki a do klapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam zwykly zamek centralny na klucz

no to chyba wystarczy ci tylko sterownik na pilota do twego centrala, niepotrzebny ci zesaw z siłownikami, siłowniki już masz oryginalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwmaniac

a z kąd można takie coś nabyć? bo na allegro jest tego trochę ale nie wiem ktory bedzie pasował??????? :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a naprzykład stąd: http://www.allegro.pl/item242023994_sterownik_c_zamka_scyzoryk_f_komfort_kierunki.html

możesz też kupić taki sterownik z alarmem, niewiele droższy (zobacz inne aukcje sprzedającego albo innych sprzedających wpisując "sterownik" w kateg. Allegro › Motoryzacja › Części samochodowe › Układ elektryczny, zapłon

bo jak dobrze zrozumiałem centralny zamek oryginalny w aucie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwmaniac

tak i chcę wywalić zamki i otwierac dzwi pilotem. czy będzie jakiś wiekszy problem przy montazu? P.S fajowy ten scyzoryk :D da się w niego wlozyc swoj stary grot z klucza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się, w kpl dostajesz 2 szt scyzoryków-surówek, idziesz do "dorabialni kluczy" ;) i dorobiony montujesz w scyzoryku

problemu z montażem być nie powinno jeśli nie masz dwóch lewych rąk :)

od sprzedającego musisz wziąć schemat do twego auta konkretnie, poza tym na forum jest dużo postów o montażu takich sterowników włącznie z opisanymi gdzieś kolorami kabelków który od czego, poszukaj przed montażem, zawsze ta większa wiedza nie zaszkodzi

u tego gościa kupowałem dwa takie sterowniki, jeden zakładałem w golfie III (tu instalacja bliźniacza niemal jak w pasku, problemów nie było, nie wiem jak z opcją komfortu bo tej akurat teściowi nie podłączałem ) a drugi w passacie B5 (podłaczałem wszystko czyli central, diodę, kierunki, syrenkę sygn i komfort, chodzi wszystko jak należy ale instalacja jest już zupełnie inna, inna polaryzacja sterowania)

u siebie mam też scyzoryk ale bez komfortu (tzn komfort dołożyłem niedawno, też zakupiony u ww gościa) bo dwa lata temu nie byo za dużego wyboru scyzoryków w zasadzie to tylko jeden gość sprzedawał ściągane z niemiec, chodzi bezzarzutu do dziś, muszę dodać ze scyzoryka jednak nie używam bo niezbyt sztywna i solidna to konstrukcja (bez porównania z scyzorykami oryginalnymi vw czy mercedesa), dlatego wybrałem użytkowanie w stacyjce oryginalnego kluczyka vw a pilot-scyzoryk jest jako brelok (wygląda niekiepsko, wielu myśli że to oryginał :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie na małe OT, a mianowicie czy spotkał się ktoś z czymś takim jak zaślepka zamka do passata B3/B4 :?: Byłem dzisiaj w serwisie VW i powiedzieli że mają tylko do B5 i B6 :-( Bo zakładanie pilota i alarmu nie ma sensu jeżeli nie zaślepi się tych zamków które da się otworzyć każdym lepszym śrubokrętem ślusarskim :kwasny: No i jakby ktoś jeszcze wiedział jak rozebrać te bębenki zamków byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź.

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakładanie pilota i alarmu nie ma sensu jeżeli nie zaślepi się tych zamków

no ja sie nie zgodzę z kolegą, ja zakładałem pilota do centrala (bez alarmu zresztą) nie w celu ochrony ale w celu wygody, nie bardzo lubie np. nocą jeździć po drzwiach kluczykiem i kląć gdzie jest ta ch...na dziurka :) albo wychodzę na parking, jedno "pik" i już wiem gdzie żona auto postawiła, zresztą nie oszukujmy się te nasze "brabusy" już nie są takim cennym łupem dla złodziei

naprawdę jest wielu ludzi zakładających sterowniki dla wygody i podniesienia komfortu użytkowania i dla nich to ma sens :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwmaniac

zresztą nie oszukujmy się te nasze "brabusy" już nie są takim cennym łupem dla złodziei :ok:

 

I takie kradzieże się zdarzaja :dobani: Czy ktoś spotkal się z zaślepkami zamków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, jak również oczywiste jest że otwarcie zamka śrubokrętem jest tak samo proste jak drutem czy blaszką włożoną pomiędzy szybę a uszczelkę (nie żebym się tym zajmował :rotfl: ale zdarzało mi się trzy razy odzyskiwać zatrzaśnięte kluczyki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mojego byś tak nie otworzył z uwagi na ryglowanie zamków więc jak mam klameczki tylne na przednich drzwiach i podciągasz przy uszczelce to pompka sama wciąga rygle ale to zależy od wypasu paska więc nie każdy ma tę opcję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że bez problemu można założyć klamki z tyłu do przodu tak :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwmaniac

do przednich zamkow stosuje sie chyba jakies zaslepki ale niestety nie widzialem owych moze ktoś ma jakies fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz standardowy zamek to jest to pneumatyczny zamek, do niego potrzebna sprawna pompka (okolo 100zl, jest umiejscowiona w bagazniku), do tego trzeba patrzec czy sterownik obsluguje taki typ zamka, bo jak chcesz zalozyc elektryczny to trzeba wszystkie silowniki pozmieniac (a to sporo roboty i moze byc trudne w klapce od wlewu, ja mam alarma STIG ze scyzorykiem i podpiete pod standardowy centralny i dziala ok, jesli chodzi o klamki to z tego co wyczytalem na forum to te tylnie dobrze jest zalozyc na przod i nie miec bebenkow (sam sie nad tym zastanawiam), mam tez kluczyk od b5 starszego i faktycznie ten scyzoryk STIG ma badziewiaste mocowanie grotu od b3 bo macha sie na boki, ale uzywam juz pol roku i nic zlego sie nie dzieje (nie wypada chociaz bym chetnie skleil czyms ale nie wiem czym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności