Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

205x55x16 do passata b6

 

wybór pomiędzy

 

nokian wr a3

nokian wr d3

i jeszcze namiawiją na Vredestein Snowtrac 3 205/55R16 91H

Edytowane przez korexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popytaj kolegow z forum maja i taki i taki model ja mam wr g2 i tez sobie chwale jak mi sie zuzyja to kupie nastepce wr a3 mi sie wydaje ze lepszy na snieg bedzie bierznik kierunkowy czyli wr d3 taki jak byl testowany w prasie i adac bo a3 to jest taki asymetryczny takie jest moje zdanie a nie jestem fachowcem w branzy oponiarskiej

 

---------- Dodano o 13:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:09 ----------

 

http://www.auto.cz/asymetricky-dezen-64393

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokian WRD3 to nowszy bieżnik, niż WRA3. Ja mam te drugie opony i bardzo je sobie chwalę, ale czytałem też test tych WRD3 i wypadły lepiej, niż Michelin, Good-Year. Równo z nimi były np. Dunlop 4D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dzis zakupilem Dunlop SP Winter Sport 4D. Mial ktos moze jak sie sparwowaly? Cena atrakcyjna bo zaledwie 199 zeta sztuka a DOT 4312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popytaj kolegow z forum maja i taki i taki model
No właśnie pytam, nie chce zakładać nowego wątku. Zastanawiam się jeszcze nad dunlopem Wintersport 4d. Zna ktoś tą firme?: http://allegro.pl/dunlop-4d-205-55r16-4szt-2012-wysylka-gratis-i2850264547.html może Cronos jako warszawiak coś wniesie w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że sam polowałem na tą oponkę Dunlop SP Winter Sport 4D , ale jak ja chciałem kupić była w dużo wyższej cenie . W testach też jest w czołówce .

Po przemyśleniach i przeczytaniu wielu testów zdecydowałem sie na zakup Nokian WRD3 , i powiem że oponka wymiata . Jest cicha na suchej nawierzchni (choć nie tak jak letnie michelin ) , na śniegu radzi sobie super ( na poprzednim komplecie Fulda kristal montenegro już pod górkę do garażu miałem problem ) a tu nawet system ESP nie daje znaku . Woda i błoto pośniegowe świetnie trzymają . Z czystym sumieniem mogę polecić tą oponkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i teraz się zastanawiam dunlop Winter Sport 4d czy czy nokian wr d3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto motor i sport. Nr 258, 11.2012

 

1. Nokian WR D3

2. Continental Winter Contact TS850

3. Semperit Speed Grip 2

4. Dunlop SP Wintersport 4D

5. Goodyear Ultragrip 8

6. Toyo Snowprox S953

7. Michelin Alpin 4

8. Fulda Kristal Control HP

9. Pirelli Snow Control Winter 210 III

10. Vredestein Snowtrack 3

11. Hankook Icept RS

12. Bridgestone Blizzak LM32

13. Nankang NK Snow SV-2

 

606a4b829f8b4a16.jpg

tu trochę większy format jpg ; http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=606a4b829f8b4a16

Edytowane przez p10tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Nokian WR D3

2. Continental Winter Contact TS850

3. Semperit Speed Grip 2

4. Dunlop SP Wintersport 4D

5. Goodyear Ultragrip 8

6. Toyo Snowprox S953

7. Michelin Alpin 4

8. Fulda Kristal Control HP

9. Pirelli Snow Control Winter 210 III

10. Vredestein Snowtrack 3

11. Hankook Icept RS

12. Bridgestone Blizzak LM32

13. Nankang NK Snow SV-2

 

A ADAC co innego, i bądź tu madry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ADAC wiadomo ....muszą swoje towary promować , kurcze miałem gdzieś JESZCZE skany testów z ADAC , OAMTC ,ANVB czy TUV , i nie mogę znaleźć . Na pewno co byś nie kupił będziesz zadowolony , kolega w avensisie ma dunlopy i też jest zadowolony . Ja bym brał to co będzie tańsze . Też miałem ten dylemat przed zakupem , parę wieczorków zarwanych i przeczytanych testów , i na tej podstawie kupiłem WRD3.

 

 

dorzucam testy .

opony-do-aut-klasy-sredniej-i-kompaktow.jpg

w linkach większy rozmiar .

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d6fb8d9f39ecc267.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bd66f2d6fb909eaa.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bce2a6f43545dfc2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6bf3213e25bfb81d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/27e848ab291bfa21.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c1403b6d96ccefb5.html

205-55-R16-H.jpg

606a4b829f8b4a16.jpg

2011-test-opon-zimowych.jpg

Edytowane przez p10tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym brał to co będzie tańsze . Też miałem ten dylemat przed zakupem , parę wieczorków zarwanych i przeczytanych testów , i na tej podstawie kupiłem WRD3.
No chyba tak, chociaż różnica 150 pln to nie taki dramat, tylko czy jest sens. Zobaczę jak wygląda data produkcji tych dunlopów i podejmę decyzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to juz jest z tymi testami mi sie wydaje ze wr d3 i a3 razem weszly na rynek

 

---------- Dodano o 00:07 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:55 ----------

 

wazne ze opona nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja panowie oceniacie CONTINENTALA TS850 ?

 

Ja mam je i oceniam na dobre, ale nie tak rewelacyjne jak to w testach wychodzi, chociaż nie było jeszcze górki na którą bym nie wyjechał - są w moich okolicach naprawdę strome, to jednak często widzę po dodaniu gazu działający ASR .

 

chyba że ja taki agresywny zimą jestem :D - w sumie doświadczenia nie za wiele bo 3 lata prawko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodYear Vector 4 Seasons. Spokojnie dają radę jako zimówki - a warunki w ostatnich dniach mam prawdziwie zimowe. Szczerze polecam wszystkim zmęczonym wizytami u wulkanizatorów 2 razy w roku :D Dzisiejsze opony uniwersalne to zupełnie inna bajka niż D-124, które w warunkach zimowych radziły sobie raczej średnio.

 

Pozwoliłem sobie dopisać post do tego tematu bo - bądź co bądź - opony te dedykowane są również do jazdy w warunkach zimowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micky
Ja panowie oceniacie CONTINENTALA TS850 ?

 

Ja mam je i oceniam na dobre, ale nie tak rewelacyjne jak to w testach wychodzi, chociaż nie było jeszcze górki na którą bym nie wyjechał - są w moich okolicach naprawdę strome, to jednak często widzę po dodaniu gazu działający ASR .

 

chyba że ja taki agresywny zimą jestem :D - w sumie doświadczenia nie za wiele bo 3 lata prawko.

 

Twoja opinia nie jest odosobniona. Wiele podobnych do Twojej miałem okazję przeczytać. Jeśli nie kupiłeś jeszcze opon to polecam Ci ContiVikingContact 5.

 

Na ten sezon szarpnąłem się i kupiłem komplet opon zimowych Continental ContiVikingContact 5 w rozmiarze 205/55/R16.

Są to opony sprzedawane wyłącznie na Skandynawię. Bardzo trudno kupić je tu w Polsce, ale dla chcącego nic trudnego.

Opony wykonane są z jakiejś innej, bardziej miekkiej mieszanki, nie mają bieżnika kierunkowego a asymetryczny no i mają odrobine wyższy klocek od europejskich odmian zimówek.

Jak wrażenia? Te opony po prostu są niesamowite! Przyczepność jest naprawdę dużo większa zwłaszcza na śniegu. Na lodzie też sobie radzą dzielnie. Nie ma żadnego problemu, żeby ruszyć na nich z miejsca. Auto prowadzi się tam gdzie mu rozkazuję kierownicą. Poślizgi są bez problemu wyczuwalne i kontrolowalne.

W deszczu i głębokich kałużach nie zauważyłem aquaplanningu. Z błotem pośniegowym również świetnie sobie radzą.

Hamowanie. Hamowanie uważam, że jest akurat takie samo jak na europejskich zimówkach. Tutaj raczej mnie nie zaskoczyły, choć uważam, że hamuje się na nich bardzo poprawnie. Na lodzie wiadomo, przyczepności szukać próżno, ale jest ok. Na pewno co jest zauważalne to wyraźnie lekko się przyspiesza na nich. Czy to na śniegu, błocie pośniegowym, lodzie auto przyśpiesza dużo żwawiej. Naprawde te opony mnie zaszokowały. A jezdziłem już na wielu zimowych markowych gumach, także tych z segmentu premium, ale to co wyczyniają te nordyckie continentale to jest jakaś magia! Co mnie znowu pozytywnie zaskoczyło to ich hałas. Nie słychać w ogóle, że to są zimówki. Gdy kupowałem je byłem uspokajany, że są ciche, ale nie zbyt w to wierzyłem w końcu mają wyższy bieżnik prawie 10 mm. A tu znowu pełne zaskoczenie. A zdarzyło mi się rozbujać je do 190km/h i nic. Jak na letnich.

Podobno auto na tych oponach zaczyna pływać ze względu na konstrukcję opony zimowej i mieszanki z jakiej jest wykonana. Być może właśnie lekko pływa na nich auto, ale naprawdę trzeba się nad tym dobrze skupić.

Moja ocena jest czysto subiektywna. Nie mam zamiaru też nikogo nakłaniać do tych opon. Ale ja po tym miłym doświadczeniu z oponami nordyckimi nie zamierzam nigdy więcej kupować europejskich odmian opon zimowych. Różnica jest jak dzień do nocy. Poważnie! Gdyby ktoś nie wierzył to mam fakturę zakupu i kontakt do osoby u której można zakupić te oponki.

Pozdrawiam

micky

Edytowane przez micky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby ktoś nie wierzył to mam fakturę zakupu i kontakt do osoby u której można zakupić te oponki.

Pozdrawiam

micky

 

Ja poproszę.

 

Już kupiłem te Continentale TS850, może nie są najgorsze i jakoś negatywne, ale spodziewałem się czegoś lepszego, chociaż jak na tą chwilę nie miałem problemów z wyjazdem na strome górki, martwi mnie tylko częste włączanie się asr jadąc pod górkę i nie tylko, bo jak depnę to również ASR reaguje - 115KM to raczej nie powinno aż tak mocno zrywać opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nokian tez robi opony tylko na skandynawie np hakapelitan 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję przetestować swoje Nokiany WRD3 w warunkach prawdziwej zimy i powiem tylko, że te opony po prostu miażdżą wszystkie inne na jakich miałem okazję jeździć :) polecam je wszystkim niezdecydowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności