Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy i koleżanki jeśli są.

 

mam duży problem i prosiłbym o pomoc.

 

kupiłem: VW CC 2009 rocznik 2.0 TSI, niestety nie mam pojęcia jakie powinien miec optymalne opony na zimę.

znalazłem na forum tabelke z oponami z niej wynikało, że 235/45/R17, dzowniłem dziś rano do VW na infolinię, podano mi dwa rozmiary zalecane przez producenta:

 

235/45/17 oraz 205/50/17.

 

w zimówkach chodzi mi o praktyczność i wygodę nie o wygląd.

wychodziłoby, na to, że 205 lepsze bo węże, ale biorąc pod uwagę stosunek 205 do 50, to te 205 będą odrobinę niższe niż 235/45, co może stwarzać problem jeśli trzeba będzie jechać po jakimś śniegu.

 

Czy osoby zorientowane, moglyby mi pomóc? nie byłoby tego problemu w jakimkolwiek osobowym, w audi mam i 17 i 16 koła, jednak z CC mam problem, z doborem opon na zimę, tymbardziej, że autko jest dość niskie.

w tej chwili letnie to 235/45/17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepszym zamiennikiem na zimę dla letnich 235/45R17 jest 215/50R17.

Tu można sprawdzić rozmiar zamienników opon (polecam metodę 2), a tutaj są przykładowe opony w tym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego.

w zwykłej osobówce, nie było y problemu, tutaj zgłupiałem, bo autko nisko stoi, nie chce, żeby nic ocierało itp, a jednak wolałbym coś węższego niż 235.

 

jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie poczytam, wczoraj przeczytałem wątek calutki i chyba własnie dwóćh właścicieli CC pisało, że będzie miało/ma 215/50/17.

 

dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Jest nawet zimowa alufelga do cc, 6,5x17 z 215/50/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no widzisz, aja dzwoniłem do VW pytałem o CC z 2009, to nie wspomnieli nic o 215, tylko o 205...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Muszę zaopatrzyć się w opony na zimę. Mogę przeznaczyć ok 1000zł. Co polecacie? Zastanawiam się między Michelin Alpin A4, a Continental ContiWinterContact TS830? Które z tych, czy może coś całkowicie innego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że będzie miało/ma 215/50/17.

 

Ja mam 235/45/17 :) pierwsza zima na takim rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wcześniej jakie miałeś, pamiętam Twoje posty z tego tematu bo nawet dziś znowu cały przejrzałem, ale nie pamiętam jaki rozmiar.

 

ja chce coś węższego niż 235, dlatego kombinuje i chyba zdecyduję się na 215/50/17 - na standardowych felgach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Muszę zaopatrzyć się w opony na zimę. Mogę przeznaczyć ok 1000zł. Co polecacie? Zastanawiam się między Michelin Alpin A4, a Continental ContiWinterContact TS830? Które z tych, czy może coś całkowicie innego.

 

Pozdrawiam

 

Sam mam tyle do przeznaczenia, i zdecydowałem się na Continental ContiWinterContact TS850. W testach wypadła bardzo dobrze, nawet pod względem zużycia bieżnika więc myślę że ta opona będzie mi pasować.

 

Tu masz testy trochę innych rozmiarów jak do naszych ale to chyba wielkiej różnicy niema:

http://beta.oponeo.pl/artykul/test-opon-zimowych-adac-2012-2013-w-rozmiarze-205-55-r16-h

 

 

 

PS: znacie może dobry polecany sklep z oponami w okolicy KRAKÓW-OLKUSZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wcześniej jakie miałeś, pamiętam Twoje posty z tego tematu bo nawet dziś znowu cały przejrzałem, ale nie pamiętam jaki rozmiar.

 

Wcześniej miałem b5 i 15 felgi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się między Michelin Alpin A4, a Continental ContiWinterContact TS830? Które z tych, czy może coś całkowicie innego.

Ja teraz zastanawiam się pomiędzy Dunlop SP Winter Sport 4D a Continental ContiWinterContact TS850. Conti TS830 już jest wycofywana z produkcji, a poza tym cena jest podobna wiec brałbym oponę nowszą. Ceno różnica 25zł miedzy jedna a druga na korzyść Conti i tak się waham...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione zeszłej zimy jako nowe 4szt.

Dunlop SP Winter Sport 3D

205/55/16

indeks prędkości T do 190 km/h.

Opony są bardzo ciche, wystarczająco komfortowe.

Z plusów to bardzo dobre prowadzenie na deszczu i na suchej nawierzchni. Naprawdę można jeździć pewnie i dynamicznie.

Minus taki że rozmiar 205 to do wagi passata B5 trochę dużo i auto z oponą 195 rusza w śniegu lepiej.

Niestety sprawdziłem to na własnej skórze i nie dam się przekonać że szersza opona będzie lepsza w śniegu. Owszem, jestem zadowolony bo na codzień głębokiego śniegu jest bardzo mało i jeździ się bardzo pewnie, ale prawdą niestety jest że w ekstremalnych warunkach wygra auto z węższym kołem. Co nie znaczy że te radzą sobie źle, ale węższe ruszają w śniegu wyraźnie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam moim B4 na Yokohama W.drive 903 i jestem bardzo zadowolony. Miałem kupione za 210 za sztukę. Niestety przez niedostatek $ tylko na przód, dzisiaj kupiłem za tą samą cenę kolejne dwie już na zimę. Mój dojazd do pracy 25km z czego 10 drogi wiejskie w czym 5km ekstremalne warunki zimowe. Powiem może tak, ani razi mnie nie zawiodły no poza zasypaną drogą na 1m na odcinku 120m z czego samochód by przeszedł bez problemu prawdopodobnie ale zawinił tutaj podstawowy czynnik czyli kierownik który za późno włączył wycieraczki na maks i mi szybę zawaliło i ściągnęło troszkę na bok i był Halt i łopata w rękę. oponki bardzo dobrze trzymają się drogi w każdym rodzaju śniegu jak i błota które ładnie odprowadzają z bieżnika. Cieszę się że nie kupiłem tak jak teściu Dębicy bo on tej trasy co ja nie dał rady przejechać:) Po jednym sezonie zimowym praktycznie nie widać zużycia. Robię średnio 2tys km miesięcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dębice frigo 2, i jestem zadowolony ładnie trzymają na śniegu na lodzie to wiadaomo jak dobry lodzik to żadna opona nie pomoże. Mają tylko wadę są cieżko wyważalne, ja wyważałem z 4 razy i miałem bicie lekkie w okolicach 90km/h, przewaliłem na tył i jest ok;p Pozatym taniocha;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem asymetryczne Continental ContiWinterContact TS810 kupione i wyprodukowane w Niemczech. Są dużo razy lepsze niż te na alledrogo TS850 z Czech, Rumunii, Hiszpanii czy Portugalii.

 

Kolega wolał kupić nowszy model z Hiszpanii, więc będzie idealna okazja by mu udowodnić, że pochodzenie opony i to, że jest asymetryczna, a nie symestryczna na naszych drogach ma znaczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam poniższe i nie narzekam a wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolony

 

Goodyear Eagle UG GW3 91h 195/65/15.

 

letnie mam

 

Dunlop SP Sport Fastresponse ale coś za szybko się ścierają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimówki mam 3 letnie Dębicy przy kupnie właściciel dorzucił ale na następny sezon muszę kupić nówki letnie tylko nie wiem jakiego producenta ! Chłopaki proszę o podpowiedzi!!!???

:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności