Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś zakupiłem opony zimowe Lassa Snoways ERA 91T. Czy możecie mi powiedzieć, czy dokonałem dobrego zakupu czy wyrzuciłem pieniądze w błoto??

Prosze o opinie i odpowiedź

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś zakupiłem opony zimowe Lassa Snoways ERA 91T

pierwszy raz słyszę że taka firma istnieje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zakupiłeś to lepiej nie pytaj o opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będę z tobą dyskutował. Skoro uważasz że opona z indeksem T, H czy V jest wykonana z tej samej mieszanki gumy....To gratuluje. Skąd tylko tak różne ceny przy tych samych rozmiarach...

 

Zwykle mało wygodnym jest ferowanie jedynie słusznych wyroków. Bo tak się składa, że indeks prędkości nie ma nic do składu mieszanki. A różnice w cenie dla różnych indeksów prędkości spowodowane są różnicami konstrukcyjnymi opony. Ta sama opona wykonana z różnymi indeksami prędkości posiada dokładnie ten sam rodzaj mieszanki, a główne różnice to np. gęstościej tkany kord, mocniejszy wypełniacz w stopce opony itp. Polecam lektury, choćby internetowe ... np. google

 

---------- Post added at 18:12 ---------- Previous post was at 17:14 ----------

 

Zwykle mało wygodnym jest ferowanie jedynie słusznych wyroków.

Trochę głupio jest cytować samego siebie, ale to zdanie dotyczy również mnie - do czego pokornie się przyznaję. Moja poprzednia wypowiedź w sposób niezamierzony, jest również nieprecyzyjna i nie całkiem prawdziwa. To raczej ze względu na rodzaj opon jakie tu omawiamy (czyli dość popularne) zinspirowało mnie to do sądu o tym, że nie ma różnicy w składzie mieszanki przy różnaych ideksach prędkości. I właściwie jest to prawda, poza indeksami bardzo wysokimi, gdzie ze względu na możliwą wysoką temperaturę modyfikuje się minimalnie skład mieszanki. Ale nie jest to główny czynnik cenotwórczy. Ta cena wciąż wynika z istotnych różnic konstrukcyjnych opony.

Aby przybliżyć wszystkim tą tematykę w sposób popularny, polecam choćby taką lekturę artykuł. Może rozwieje to wąpliwości na temat stosowania i doboru odpowiednich indeksów prędkości do naszych aut.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam sie nad oponami zimowymi jakie wybrać

Dunlop SP Winter Sport 3D 195/65R15 91 T

Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65R15 91 T

czy Continental ContiWinterContact TS830 195/65R15 91 T

które z tych opon możecie polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dunlop SP Winter Sport 3D 195/65R15 91 T

 

Polecam, przejeździłem już na nich jeden sezon i nie miałem żadnych problemów.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam zastanawiam sie nad oponami zimowymi jakie wybrać

Dunlop SP Winter Sport 3D 195/65R15 91 T

Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65R15 91 T

czy Continental ContiWinterContact TS830 195/65R15 91 T

które z tych opon możecie polecić

 

Stoję przed takim samym wyborem... Dorzuciłbym jeszcze do tego zestawienia NOKIAN WR G2 195/65R15 91T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam zastanawiam sie nad oponami zimowymi jakie wybrać

Dunlop SP Winter Sport 3D 195/65R15 91 T

Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65R15 91 T

czy Continental ContiWinterContact TS830 195/65R15 91 T

które z tych opon możecie polecić

Wszystkie z tych modeli wydają się być bardzo dobre (patrz ADAC). Wybór powinien być dokanany w oparciu o to co głównie preferujesz lub, a może przede wszystkim, po jakich drogach głównie się poruszasz. Co do Nokianów, to przynajmniej teoretycznie, są gorszą oponą od wspomnianej trójki.

Osobiście jeżdżę na Ultra Gripach 7 (starszy model, bo teraz jest 7+) już od trzech sezonów. Teraz będzie czwarty (pewnie ostatni) i złego słowa na nie nie mogę powiedzieć. Pewnie zdecyduję się za rok na ich następcę, ale czas pokaże, bo co roku pojawiają się jakieś zmiany, a i technologia idzie do przodu.

Edytowane przez kecav
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem sie na te:

Continental ContiWinterContact TS830 195/65R15 91 T

po 192zł za sztukę z przesyłką wyszło 809 za komplet.Mam nadzieję,że te trzy sezony posłużą,a i udało mi sie trafić świeżutkie oponki,bo z czerwca 2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja również zamówiłem Conti 225 zł szt z montażem podobno wg testów są najlepsze na śnieg i lód ja nie mieszkam w mieście i drogi są odśnieżone ale oblodzone więc to zdecydowało o moim wyborze .niestety też są bardzo miękkie i mają szybsze zużycie niż konkurencja ale cóż coś za coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Ja mam dunlop sp winter sport m3 dobre ale strasznie głośne ,miałem dwie vredenstein w zeszłym roku strasznie szybko się ścierały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam zastanawiam sie nad oponami zimowymi jakie wybrać

Dunlop SP Winter Sport 3D 195/65R15 91 T

Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65R15 91 T

czy Continental ContiWinterContact TS830 195/65R15 91 T

które z tych opon możecie polecić

 

Witam, ja mam UG 7+, tylko że 205 R16. Moje odczucia są mieszane, jakby nie ESP to nie wiem jakbym jeździł. Przód tył trochę się ślizgają, trzymanie na boki trochę lepiej. Drugi raz nie kupię. No i płaciłem za nie po 400 ;/

PS: Mowa oczywiście o jeździe na śniegu i błocie pośniegowym

Edytowane przez ernidok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I padło na Goodyear Ultra Grip 7+ jutro oponki będą u mnie zobaczymy jak się będzie na tym jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mam UG 7+, tylko że 205 R16. Moje odczucia są mieszane, jakby nie ESP to nie wiem jakbym jeździł. Przód tył trochę się ślizgają, trzymanie na boki trochę lepiej. Drugi raz nie kupię. No i płaciłem za nie po 400 ;/

PS: Mowa oczywiście o jeździe na śniegu i błocie pośniegowym

 

2 miejsce w teście ADAC i aż tak źle? Masz jakieś porównanie do innych opon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam moje pytanie. Co sądzicie o tych oponach?

No cóż, widać nie ma takich użytkowników, którzy mają te gumy w tym rozmiarze. Niestety aktualny test ADAC ujął tą oponę, ale jedynie w rozmiarze 185/65/15. Zobacz wyniki tu Test. Niestety, ale nie da się "przenieść" wyników z tego rozmiaru na inne rozmiary. Mogło by się okazać zupełnie co innego tzn. może byłaby super, a może zupełnie nieprzydatna. Z pewnością taka marka jak Fulda, nie wykonała opony beznadziejnej, więc należy podejrzewać, że jest conajmniej przyzwojta. No, ale... tu już musisz zdecydować sam. Jej cena może raczej wg. mnie sugerować, że jest przeciętna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Co myślicie o oponach Krisalp HP2

 

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:27 ----------

 

A co sądzicie o oponach Kleber krisalp hp2 195/65/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Passat B5 3BG

2.Michelin Alpin A4

3.195/65/15

4.Felga stalowa

5 zakupiona jako nowa

6.

7.

8.Póki co trudno mi się wypowiedzieć na temat tych opon ponieważ zima

jeszcze przed nami, na suchym asfalcie nie są głośniejsze od letnich

Barum Brawuris i Firehawk Firestone 205/60/15, cena w NORAUTO 249

zł. sztuka plus wyważanie itp. jak spadnie śnieg napiszę jak te gumy się

sprawują w warunkach bojowych.

 

1.Audi 80 B4

2.BFGoodrich WinterG

3.185/65/15

4.Felga stalowa

5 zakupiona jako nowa

6.Odporna na ścieranie, w ciągu 4 sezonów użytkowania zrobiłem niewiele

bo coś koło 20 kkm (zimą jeżdżę bardzo mało) i na tym dystansie

opony mają po 7 mm bieżnika, radzi sobie całkiem przyzwoicie w

kopnym śniegu, błoto pośniegowe tu już trzeba uważać, na mokrej

nawierzchni radzą sobie dobrze, a na lodzie to tylko opony z kolcami

dają radę

7.Nie zauważyłem jakichś szczególnych wad

8.Z opon tych jestem zadowolony, są cały czas użytkowane w zimie,

cena przy zakupie w 2006 roku także była przyzwoita bo coś koło 200

zł. za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o oponach Kleber krisalp hp2 195/65/15

 

Polecam, podjazd na wysokie wzniesienie (kostka zasypana śniegiem, błoto) nie była dla tych opon żadnym wyzwaniem,

styczeń 2010, las, Passat do wysokości lamp pcha śnieg, idzie jak przecinak :)

 

Opony w dobrej cenie i są naprawdę OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 miejsce w teście ADAC i aż tak źle? Masz jakieś porównanie do innych opon?

Na passacie nie mam porównania do innych opon, ale mam na innych samochodach do innych opon. Może kwestia szerokości opony. U mnie kwestia jest przy ruszaniu, podczas hamowania często się abs odzywa. Przez wysoki śnieg generalnie idzie bez oporów. Może tak po prostu ma być. Ale uczucia "jak przyklejony" nie odczuwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam wielką prośbę. Zamierzam na dniach zakupić zimówki do swojego passata i nie wiem co wybrać. Na codzień jeżdżę na Firestone 205/55R16. Mogę przeznaczyć 300zł na oponę i zastanawiałem się nad:

1.Nokian WR G2 205/55R16

2.Fulda KRISTALL MONTENERO 3 205/55R16

3.Kleber KRISALP HP 205/55R16

4.Dębica Figo 2 205/55R16 (ale to chyba w ostateczności)

Bardzo proszę o pomoc w wyborze lub wskazanie czegoś lepszego ale w tej cenie. Dodam że pierwszy raz chcę kupić zimówki i nie chcę wydać pieniążków na marne pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności