Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie mam właśnie Conti TS 850, ogółem jeździ na nich się dobrze[szczególnie po śniegu], lekko uważać trzeba na lodzie bo tył potrafi pociągnąć, ale to przy dość dużych prędkościach więc nic dziwnego.

Wzniesienia pokonuje bez problemu, według mnie są ciche[inni uważają że nie] i trochę miękkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj mam Continental TS850. Pierwsze wrażenie - bardzo ciche w porównaniu do poprzednich Michelin A3. Zobaczymy jak będzie z przyczepnością na śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę śmigał na Continental ContiWinterContact.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Przymierzam się do zakupu zimówek 195/65/15 i myślę o Continental Winter TS850 kontra Goodyear UltraGrip8?

Warto dopłacać do Goodyear?

 

Mieszkam w IRL więc będą użytkowane głównie na deszczu, suchym, czasem śnieg lub trochę lodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w IRL

 

To bym sobie zimówki w ogóle odpuścił i jeździł na dobrych uniwersalnych. A tam w ogóle mają w sprzedaży zimówki czy trzeba sprowadzać ze Skandynawii :jasne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wielu z nas jeździ zimą na continentalach. To i ja napiszę że w poprzednim aucie miałem contiwintercontact ts 830 w rozmiarze 205/55/16 a i teraz do Passata mam continentale tyle że model nowszy ts 850 i serdecznie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To bym sobie zimówki w ogóle odpuścił i jeździł na dobrych uniwersalnych. A tam w ogóle mają w sprzedaży zimówki czy trzeba sprowadzać ze Skandynawii :jasne ?

 

Uniwersalnych nie ma tutaj pozatym nie wiem czy zauwazyles na jakim na codzien jezdze profilu. Jak posypie choc troche sniegiem to raczej slaby pomysl jest jezdzic. Ja generalnie kupuje opony w UK bo sa tansze.

 

Dzięki za pomoc @Astro - widzę, że te Continentale ciesza sie dobra opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko.

Przymierzam się do zakupu zimówek 195/65/15 i myślę o Continental Winter TS850 kontra Goodyear UltraGrip8?

Warto dopłacać do Goodyear?

 

Mieszkam w IRL więc będą użytkowane głównie na deszczu, suchym, czasem śnieg lub trochę lodu.

 

hej, dziwi mnie to że tam goodyear jest drozszy od conti. u nas jest raczej odwrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jezdze na Sava eskimo 3+ ale jaja panowie cała zime ub.roku przejezdzilem wulkanizator który zakladał mi te opony był chyba po imprezie ostro zakrapianej bo założył mi kierunkiem jazdy do tylu po przekroczeniu 120km/h passat dostawal takich wibracji ze masakra chamowalo sie jak na letnich zobaczymy w ta zimę jak bedzie mam nadzieje że OK:-)

 

 

Właśnie je zalożyłem i po prawidlowym montażu z kierunkiem jazdy do przodu i po wywazeniu wszystko jest wporządku nic nie bije nietrzesie autem nie buczy jest OK.

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wulkanizator który zakladał mi te opony był chyba po imprezie ostro zakrapianej bo założył mi kierunkiem jazdy do tylu

 

Wulkanizatorzy to w dużej części tępaki i niedbaluchy. Mi kiedyś jeden miszczu wyważył stalówki ciężarkami od alu :fajny Niektórzy mają na maksa poustawiane klucze pneumatyczne, żeby później nie musieć dociągać śrub kluczem dynamometrycznym. Jaki to ma wpływ na szpilki, felgi i gwint w tarczach / bębnach chyba nie muszę dodawać. Nie wspomnę już o tym, że zawsze, ale to zawsze po wszystkich wulkanizatorach trzeba regulować ciśnienie w oponach bo pompują na pałę - w każdym kole co innego - i nie są to bynajmniej różnice rzędu 0,1 atmosfery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gwint w tarczach
...w jakim aucie :)?

 

Co do opon to osobiście latam na Michelin ALPIN A4 to świetne opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez Obywatel Zobacz posta

gwint w tarczach

...w jakim aucie ?

W Renault na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo założył mi kierunkiem jazdy do tylu po przekroczeniu 120km/h passat dostawal takich wibracji ze masakra

 

Założyłem zimówki i od 140 km/h mam to samo a na letnich nie było.... aż jutro sprawdze z ciekawości...

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyłem zimówki i od 140 km/h mam to samo a na letnich nie było.... aż jutro sprawdze z ciekawości...

miałem to samo felgi niby proste, opony 195/65/15 słabe po 4 mm

Letnie micheliny primacy HP 225/45/17 do 220 km/h zero wibracji (opony nowe)

Hmm... sądzę, że zimówki mamy zrypane co nie?

 

Aaaa na zimówkach powyżej 180 przestawało dragać...

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sądzę, że zimówki mamy zrypane co nie?

 

Ja kupiłem nowe i mają przejechane z 500 km dopiero ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem nowe i mają przejechane z 500 km dopiero

To czym prędzej na stacje podjedź lub na wulkanizacje jeśli kupowałeś u nich.

Tak z ciekawości jakie to zimówki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z ciekawości jakie to zimówki ?

 

Yokochama w-drive a kupowałem w necie...niby 5 lat gwarancji tylko ciekawe na co ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yokochama w-drive a kupowałem w necie...niby 5 lat gwarancji tylko ciekawe na co ...

nie znam, chociaż zachwalaja w necie ;) Czyli co rekalmacja o ile się da pozostaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co rekalmacja o ile się da pozostaje ?

 

Zobacze jak są zamontowane i najwyżej napiszę do sprzedającego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec ja takowe uzytkowałem docelowo byly załozone do BMW e46 2.0 D i powiem ze bylem bardzo zadowolony nigdy beemka nie miala problemu wykaraskac sie z jakiejs zaspy mimo iz na tyl jest naped na suchej nawierzchni i przy predkosciach autostradowych w DE tez bardzo dobrze sie sprawowała jezdziłem na niej 3 sezony w BMW i jeden w Golfi 4 i nigdy mnie nie zawidła teraz juz sa sciochrane i nadaja sie tylko na dojechanie w lato ale nawet w lato i deszcze dobrze sie jezdzi nawet miałem wrazenie ze lepiej kalurze wodne brały juz takie troche poddarte jak letnie opony Pirelli P6000 wiec w mojej opini dobra opona polecam

 

Dzięki za opinię.

Zakupiony komplet za 660zł, produkcja - pierwszy kwartał 2013 roku, Made in France więc powinno być ok. Już założyłem i nic tylko czekać na zimę :).

 

W sprawie różnicy w produkcji tej samej opony to podobno (niestety) różnica pomiędzy produkcją takiego samego modelu oponki w fabryce we Francji czy w Niemczech, a np w Rosji jest znacząca. Ponoć zupełnie inna guma. Na pewno Yokohama produkowana w Japonii będzie inna jakościowo, niż ta tłuczona własnie w Rosji czy w Wielkiej Brytanii. Z tych dwóch krajów podobno opony są najgorsze. Nawet Dębica jest też robiona w Wielkiej Brytanii i słyszałem, że jest gorsza jakościowo od tej robionej w Polsce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności