Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec ma na zimę Fuldę Kristall Montero 2- w naszej okolicy gdzie nie ma czarnych dróg sprawdzają się. Ja teraz do Golfa będę szukał czegoś z opon budżetowych, pewnie padnie na Barumy, w Clio miałem Polaris 2 i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko do kolegów czy użytkuje z was ktoś zimówke Sava Eskimo S3 bardzo dużo pozytywnych ocen ma ta opona i jest bardzo fajna cenowo może ktoś podzieli się eksploatacją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dayton DW 510, Opony sprawują się rewelacyjnie, jeszcze nigdy mnie nie zaskoczyły.

 

---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:34 ----------

 

1.Passat B5 3BG

2.Dayton DW 510

3.195/65/15

4.Stalowa

5 Zakupione nowe

6 Przede wszystkim dobra przyczepność na śniegu, dają rade w trudnych warunkach

7.Dla mnie nie ma

8.Wasza opinia na temat opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanko do kolegów czy użytkuje z was ktoś zimówke Sava Eskimo S3 bardzo dużo pozytywnych ocen ma ta opona i jest bardzo fajna cenowo może ktoś podzieli się eksploatacją .

 

Jeździłem na tych oponach w trzech autach i szczerze mogę polecić, świetne opony na 30.000km później ścierają się lamelki i już tak nie trzyma.

W tej półce cenowej jest bezkonkurencyjna!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku kupiłem Passata, więc opon zimowych do niego jeszcze nie posiadam, ale pewnie będą to np.:

 

- Good Year Ultra Grip 7

- Dunlop Winter Sport M3

- Ewentualnie jakaś Fulda :P

 

Chyba, że macie jakieś godne polecenia opony z gatunku tych powyższych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a użytkuje ktoś może naszą polską dębice frigo 2 ? bo chciałbym takie zakupić bo cena bardzo przystępna się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym roku kupiłem Passata, więc opon zimowych do niego jeszcze nie posiadam, ale pewnie będą to np.:

 

- Good Year Ultra Grip 7

- Dunlop Winter Sport M3

- Ewentualnie jakaś Fulda

 

Chyba, że macie jakieś godne polecenia opony z gatunku tych powyższych?

 

 

.....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam Good Year Ultra Grip 7 i jestem z nich zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzi ug 8 i m4 dunlopa nowosci i jeszcze pare czekamy na testy adac okolo 23 wrzesnia

 

---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:53 ----------

 

a fulda to jest hp nowosci nokiana sa

 

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 19:55 ----------

 

http://www.motoricus.pl/view/page/id/7198/title/Nowo%C5%9Bci+na+sezon+zimowy+2011%2F2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vredestein Quatrac 2 - rewelacja na zimę, Passek posuwa jak ratrak, zderzakiem spychałem śnieg do wysokości maski i szedł jak "50 Лет Победы" :D

Jedyną ich wadą jest tendencja do poślizgu na mokrym asfalcie, co zostało poprawione w Quatrac 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a użytkuje ktoś może naszą polską dębice frigo 2 ? bo chciałbym takie zakupić bo cena bardzo przystępna się wydaje

 

Użytkuje.

W b3 sie sprawdzaja ( 185/65/14).

Na śniegu lepszych mi nie trzeba, lód to wiadomo ze żadna opona bez kolców nie da rady. Na czarnym i śliskim mogło by być lepiej ale za te pieniądze nie ma co wybrzydzać. Co do głośności to ja nie zauważyłem drastycznego wzrostu głośności względem letnich.

Ja polecam i przy nich zostanę jak narazie ... choć do mocniejszego auta to trzeba się chyba bardziej zastanowić.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 195/65/r15 na zimę Continental ContiWinterContact TS 830 I jestem zadowolony w pracy mam parking co się go nie ośnieża w zimie, po wiekszych opadach każdy miał problem z wyjazdem ale ani razu się nie zakopałem. Na drodze dobrze się trzymają.

 

U rodziców w B6 205/55R16 są Good Year Ultra Grip 7 i powiem ze nawet chyba lepsze niż moje.. Ale duża nie jeździłem. Wszystkie koła z są nowe to mogę powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.B5 3BG 2,5 V6

2. Gislaved Euro Frost 3 Silica

3.205/55/16

4.alufelgi

5 kupione jako nowe w 10/2009

6.świetnie trzyma się drogi czy jest śnieg czy tylko mokro, nawet na lodzie wystarczy lekkie zabrudzenie by łapało przyczepność

7. wad nie zauważyłem

8. Czuć lekkie "pływanie" w temperaturach +7 ale to już znak że trzeba je zmienić na letnie, poza tym mój silnik jest "troszkę" ciężki więc nie ma co się dziwić :/

Edytowane przez socjolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.B6 Passat CC 1.8 TSI

2.Continental ContiWinterContact TS 830 93H

3.215/55R16

4.Alufelgi

5.Nowa

6.pozytywy: 1 sezon zobaczymy:)

7.negatywy: 1 sezon zobaczymy:)

8.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone Blizzak LM32. --- poproszę o opinie o tych oponkach.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na niskie przebiegi i średnio miejski cykl dębica 2 frigo starczy.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników miał do czynienie i okazję przetestować oponki zimowe: Vredestein Snowtrac 3 - R15 / R16

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zakupiłem Uniroyal MS plus 66 205/55 R16 91H (co prawda od dwóch tygodni znajomy znajomego nie może mi ich dostarczyć) ale kasę już wpłaciłem :) a do zimy jeszcze daleko więc myslę że się wyrobię z dostawą.

 

Brałem pod uwagę jeszcze Continental Conti Winter Sport TS 830 i Dunlop WinterSport 3D.

 

Po zapoznaniu się z testami ADAC wybór padł właśnie na Uniroyalki (córka Continentala).

 

W głównych kategoriach dla opony zimowej , czyli zachowanie na mokrej , na suchej i śniegu Uniroyal w zależności od kategorii (i rozmiaru testowanej opony) dorównuje a czasami jest lepszy od dwóch w/w opon (przegrywa za to w komforcie , zużyciu i oszczędności paliwa , ale akurat te kryteria są dla mnie najmniej ważne)

 

Mam nadzieję, że Uniroyali (mają też dobre opinie w necie) będą się spisywać nieźle, biorąc pod uwagę ich parametry a i rożnica w cenie też przemawia na ich korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ms+, na pewno się nie zawiedziesz. Kupiłem je zeszłej zimy i byłem z nich mega zadowolony. Nie straszny im Grząski śnieg, ani mokra nawierzchnia. Nie zużywają się wcale tak szybko: od października do marca (jakieś 15-20tys) spadł mi może jakiś mm z bieżnika. Na podstawie własnych doświadczenia jak najbardziej polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności