Skocz do zawartości
Martinez

Zużycie gazu oraz łożyska....

Rekomendowane odpowiedzi

HEJA !!! :vw:

 

Mam dwa pytanka odnośnie mojego Paska - 1,8 (90KM) silnik ABS

 

Chciałbym zapytać ile gazu powinien palić taki pasek w mieściwe a ile na trasie? W mojej instalacji gazowej jest zaworek ręczny którym sam ustawiam dawkę gazu.... Gdy ustawię sobie na oszędniejsze zużycie to pali o.k 12 l/100km w mieście ale za to na wyższych biegach brakuje mu tego gazu przy wysokich obrotach z kolei gdy ustawię mu tyle że nie brakuje mocy to wtedy pożera mi koło 14 w mieście i 10 na trasie. Wiem że ten silnik nie powinien palić mniej. Czy to wina zużytych membran czy jakiś inny czort jest temu winien. Zapłon ustawiałem niedawno i wynosi ok. 6st. czyli tyle ile mieć powinien, świece sprawne, kopułaka aparatu niedawno wymieniana. Filtr gazu również.

 

A drugie pyatnko dotyczty łozysk w przednich kołach. Otóż zauważyłem że na zakrętach zaczynają huczeć podczas gdy przy jeździe na wprost to nie występuje. Czy to oznacza że czas wymienić łożyska czy raczej wyregulować luz...

 

Co o tym wszystkim myślicie???

 

Z góry wielkie dzięki!!! :padam:

 

Niech moc będzie z wami i waszymi Paskami :ok:

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.2) łożyska kół przednich (dwurzędowe) się wymienia, nie ma możliwości regulacji, z tym że akurat najszybciej zużywają się łożyska kół tylnych i to one powodują przeważnie huczenie na zakrętach, przysłuchaj się dobrze bo podejrzewam że to tył (a hałas w aucie ma to do siebie że często ładnie się rozchodzi dając złudzenie innego miejsca jego powstawania), we wszystkich autach gdzie miałem łożyska przednie do wymiany objawiało się to stałym hukiem, po prostej i na zakrętach, niedawno zaś w pasku zmieniałem łożyska prawego tylnego koła i tu hałas był na zakręcie (nie pamiętam którym, prawym czy lewym) mocniejszy i delikatniutki na prostej, podniosłem tył auta zakręciłem lewym kołem, zakręciłem prawym kołem i już miałem przyczynę

z przodu jeszcze mogą hałasować przeguby, ale to raczej "terkortanie" na max skręconych kołach a nie huczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HEJA !!! :vw:

 

Mam dwa pytanka odnośnie mojego Paska - 1,8 (90KM) silnik ABS

 

Chciałbym zapytać ile gazu powinien palić taki pasek w mieściwe a ile na trasie? W mojej instalacji gazowej jest zaworek ręczny którym sam ustawiam dawkę gazu.... Gdy ustawię sobie na oszędniejsze zużycie to pali o.k 12 l/100km w mieście ale za to na wyższych biegach brakuje mu tego gazu przy wysokich obrotach z kolei gdy ustawię mu tyle że nie brakuje mocy to wtedy pożera mi koło 14 w mieście i 10 na trasie. Wiem że ten silnik nie powinien palić mniej. Czy to wina zużytych membran czy jakiś inny czort jest temu winien. Zapłon ustawiałem niedawno i wynosi ok. 6st. czyli tyle ile mieć powinien, świece sprawne, kopułaka aparatu niedawno wymieniana. Filtr gazu również.

 

A drugie pyatnko dotyczty łozysk w przednich kołach. Otóż zauważyłem że na zakrętach zaczynają huczeć podczas gdy przy jeździe na wprost to nie występuje. Czy to oznacza że czas wymienić łożyska czy raczej wyregulować luz...

 

Co o tym wszystkim myślicie???

 

Z góry wielkie dzięki!!! :padam:

 

Niech moc będzie z wami i waszymi Paskami :ok:

 

:vw:

 

 

Witam. Jesli chodzi o zużycie gazu, to Passat 1,8 powinien spalać ok. 8 l / 100 km na trasie i ok. 11 l na 100km po mieście. Takie spalanie, o jakim piszesz, jest trochę za duże. Udaj się zatem do dobrego gazownika na regulację.

Odnośnie łożysk przednich, to ich się nie reguluje - nie ma nawet takiej możliwości (są to łożyska kulkowe, 2-rzędowe). Sprawdź na stojącym na podłożu samochodzie, mocno szarpiąc za koła przednie, czy łożyska nie maja luzów. Jeśli wyczujesz na kole luz, to sprawdź jeszcze raz przy naciśniętym pedale hamulca - gdy luz zniknie, to był luz łożyska; jeśli występuje nadal - to nie łożysko, tylko luz na czymś innym. Jeśli łożysko przednie ma luz, to należy je wymienić. Ale tak, jak napisał Edde na zakrętach hałasują częściej łożyska tylne niż przednie. Przednie łożysko będzie raczej huczeć zarówno na prostej, jak i na zakrecie, z tym, że to huczenie przy miejszej prędkości jest bardziej podobne do chrobotania - miałem kiedyś taki objaw w VW Jetta. Życzę powodzenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jam_jam!

Mój pasiak z silnikiem RP i na automacie pali na trasie od 10-12l/100, można zejść do 8,5 litra, ale uwierz mi - nie chciałbyś za mną jechać :mur:

W mieście około 12 też łyknie i raczej nie ma co się przejmować bo niestety trochę mały silnik i musi spalić żeby jechać. Kombinowałem z regulacjami ale nie było sensu - albo był za słaby, albo kaszlał i dałem spokój. Cudów nie ma :vw:

 

Co do łożysk zrób tak jak koledzy wcześniej doradzali - podnieś auto i sprawdź po kolei koła bo dźwięk przenosi się tak, że ciężko wykryć źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem....

 

Dzięki wielkie za odpowiedzi.... :vw:

Mam już jasną sytuację...

 

 

A jakie są objawy zużytych membran w parowniku??

 

Dzięki wielkie i pozdro dla wszystkich :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jesli chodzi o zużycie gazu, to Passat 1,8 powinien spalać ok. 8 l / 100 km na trasie i ok. 11 l na 100km po mieście

 

Mam takie samo spalanie - w cyklu mieszanym wychodzi coś koło 9.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności