Skocz do zawartości
adams

zaświeciłą się kontrolka zużycia klocków - ile na tym pojadę

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

dzisiaj zaświeciła mi się kontrolka od klocków. Nie mam czasu teraz tego wymienić - ile mnie więcej km moge tak zrobić?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile mnie więcej km moge tak zrobić?

 

Zależy jak będziesz hamował :rotfl: ale z 1000 można trzasnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

aż zaczną ocierać metalem o tarcze usłyszysz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Najlepiej wymienić w nadchodzacym tygodniu. Lepiej jednak wcześniej sprawdzić czy to napewno klocek i tarcza przetarły przewód czy przypadkiem nie zerwał siegdzieś ten kabelek i dynda przy kole.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nareszcie znalazłem chwilę czasu i zobaczyłem do tego...

 

jeden przewód dyndał, ale miał przetartą tylko osłonę

 

jaka jest minimalna grubość klocków? przy ilu milimetrach do końca klocków zapala się kontrolka informująca na desce? Bo nie wiem czy szukać dalej po przewodach czy już czas na klocki...

 

od momentu gdy zapaliła mi się kontrolka zrobiłem ponad 800km

 

dz i pozdro :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Najczęsciej jak spotykałem to drucik wchodził na głebokość 2-3mm Skoro jeden spadł to ma przerwę i dlatego świeci się kontrolka na desce rozdzielczej. Ja tam nie lubię tych przewodzików i u siebie zawsze je uchlastuje i jeżdżę bez drutów. Robię tylko tak aby nie drażniła mnie kontrolka na desce. W odpowiednim czasie sprawdzam klocki i to ja decyduję czy wymieniać czy nie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dz hha

 

czyli pora już na klocki... zewnętrzne mają z 2mm, wewnętrzne z 3-4mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś osamotniony adams :ok: i u mnie czeka wymiana; kontrolka świeci od paru dni i brzęczy przy każdorazowym odpalaniu silnika :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie to mnie denerwuje (ten dźwięk i info na fisie)

 

co zakładasz pobs? masz standardowe tarcze? bo ja tak... na tyle mam klocki ATE na przód jeszcze nie wiem co dam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki dziwny mykens :D

 

mianiowicie za każdym razem gdy zamykam klape silnika, to po odpaleniu kontrolka od hamulców {(!) czerwona na środku} mi sie świeci (nie ważne, czy zapaliłem od razu czy na drugi dzień). Zamryga, podźwięczy i znika :D . Macie może jakąś teorie co do tego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak taka czerwona i mryga (!) to od ręcznego - zaciągniętego,

Co do klocków adams to sam nie wiem, jak bym kasiorki nie zgubił, to bym sobie taroxy założył z tarczami i 6-cio tłoczkami :ok: , a teraz :zalamany: jeszce nie wiem na co postawić. Też będę wymieniał przód i tył. Mechanior mi mówił że co trzecią wymianę robi na tył, ale ja przód i tył wymienię i będę miał spokój na jakiś czas.... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tu pisze, ale nie ma chyb apotrzeby zakładanie nowego tematu

 

jak taka czerwona i mryga (!) to od ręcznego - zaciągniętego,

 

Od ręcznego to mam przy liczniku kilometrów (literka P). A po drugie dlaczego nie miga jak nie otworze maski ??

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc wygląda jak 15, ale jest na miejscu 19. Wiem jest troche ciężko, ale napisałem Ci na skype, jak bedziesz chciał to możemy pogadać. Napewno jest od hamulców, bo jak brakowało płynu to migała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez ostatnie dni padały dość obwite deszcze i właśnie wtedy dostałem informację od komputera na całym wyświetlaczu, że czas na klocki i tak po każdym przekręceniu zapłonu ,wiem że przednie bo kontrolowałem to i czekałem na komunikat (grubość 5~7mm) teraz kiedy jest parę dni sucho tej informacji nie ma, a nowe klocki mam w bagażniku.

pojeździć jeszcze czy wymieniać natychmiast ? :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
pojeździć jeszcze czy wymieniać natychmiast ? :wstyd:

 

Pierw sprawdz organoleptycznie stan klockow. Ja mam nowe klocki i tarcze i od czasu do czasu tez pokazuje sie kontrolka. Myslalem nad przesmarowaniem smarem miedzianym polaczenia klockow i jarzma.

 

Mozna rowniez VAG-iem wylaczyc alarmowanie o zuzytych klockach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam adams poszło z wymianą? czy jeszcze się męczysz :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjacekkx, zależy jak hamujesz ... jak jeźdźisz spokojnie to jeszcze z miejsiąc pojeździsz bez problemu, jak poszalejesz po mieście to można je w 2 dni dotrzeć żeby napewno nadawały się do wymiany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jjacekkx, zależy jak hamujesz ... jak jeźdźisz spokojnie to jeszcze z miejsiąc pojeździsz bez problemu, jak poszalejesz po mieście to można je w 2 dni dotrzeć żeby napewno nadawały się do wymiany :P

już wymienione :ok: stwierdziłem, że nie ma na co czekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wróciłem z uczelni i widzę że klocki ATE już doszły... teraz trzeba będzie znaleść chwilę na wymianę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności