Skocz do zawartości
GCK01

antena radiowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Passomaniaków. Zauważyłem że w wielu samochodach- równiez w moim (zarówno sadanach jai i kombi) antena dachowa jest popękana prawie że dziurawa na tym dolnym szerszym odcinku. czy to jest wada fabryczna czy moze coś innego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o antenę? czy o uszczelkę pod stopką anteny która dotyka blachy dachu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

A ja zauwazylem, ze w niektorych przypadkach jest prawie ulamana w srodku...

Jest to zapewne spowodowane tym, ze antena podczas jazdy pracuje, odgina sie pod wplywem naporu wiatru... No i wkoncu jak kazdy element musi sie troche zuzyc...

No u mnie tego nie widac, bo poki co mam nieoryginalna antene, ktora sie nie odgina i szumi podczas jazdy :mur:

 

Ale jesli chodzi o popekanie anteny u podstawy-nie dramatyzuj kolego, nie wplywa to na jakos odbioru stacji radiowych i na pewno nie jest w kazdym Passacie...

 

EDIT//

Mialem na mysli podstawe bata antenowego, czyli ten koniec z gwintem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bat wymieniałem bo miałem złamany - 30zł na allegro za taką samą antenkę jak orginał, zbiera dobrze (po czyszczeniu styków w antenie) :ok: zobacz mój temat ->http://www.forum.vw-passat.pl/topics55/jaka-antena-vt1771.htm

 

jak Ci popękała ta gumka (uszczelka) w podstawie anteny to zadzwoń do ASO i zapytaj czy mają coś takiego, albo uszczelnij to ładnie silikonem :ok: jeśli nie masz tam żadnego uszczelnienia to podczas deszczu może lać Ci się woda do auta przez otwór antenowy :przestraszony: zobacz temat ->http://www.forum.vw-passat.pl/topics55/jaka-srednica-otworu-anteny-dachowej-na-3bg-vt16876.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawę anteny mam ok. chodziło mi własnie o bat anteny. (brakło mi słowa do okreslenia o co mi chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guma z wiekiem traci swoje właściwości i pęka, dodatkowo działa na nią: temperatura, słońce, woda... ta guma pracuje podczas jazdy... nowa antena to koszt około 30zł (w ASO znacznie więcej) i po problemie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
nowa antena to koszt około 30zł (w ASO znacznie więcej)

w ASO VW w Poznaniu 135 zlotych kosztuje bat antenowy... Natomiast cala antena (razem z podstawka) do wersji z navi kosztuje 800 zlotych :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek
temperatura, słońce, woda...:ok:

tobie tez brakowalo slowa...to sa srodki atmosferyczne :hurra:

sorrki nie zgrywam sie ale tak jakos....

wybacz :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
tobie tez brakowalo slowa...to sa srodki atmosferyczne

ja bym to nazwal raczej "warunki atmosferyczne" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

za chwile zmieni sie temat od czego psuje sie antena i jak to sie nazywa:P

 

wszystko jest napisane o antenie w linkach podanych przezadams, -a wszystko jest napisane...a ogolnie mowiac do tamtych postow to nie widzialem na passkach innych anten jak krotkich wlasnie z taka spiralka na dole...standartowe...i faktycznie czesto sie psuja:P

jesli samochod ma nawi to w podstawie pod antena ma takie kolko o ile sie nie myle...

ps.widzialem inne anteny:P CB heh...

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
jesli samochod ma nawi to w podstawie pod antena ma takie kolko o ile sie nie myle...

No nie mylisz sie :cwaniak: Jest ono nieco wieksze od pudelka zapalek, z podpisem Navi lub GPS... Nie pamietam juz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartuzi

Ja mam pytanie w sprawie anteny. Do czego służy drugi kabel doprowadzony do podstawy antenki? Zdemontowałem i rozebrałem antenę FM na części pierwsze (przeróbka na stałkę CB). W środku podstawy anteny są dwa scalaki, do jednego idzie jeden kabel (poprowaczony prawym bokiem auta), a do drugiej idzie drugi taki sam kabel (poprowadzony lewym bokiem auta) i oba są takie same? :583:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem sam bacik do anteny fm

dałem 17 złotych ;) w sklepie automoto jest identyczna jak w aso ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja antena strasznie szumi podczas jazdy przy większych prędkościach. Jak wykręcę bat od razu cichutko. Wymieniłem bat na drugi nowy i też szum. Może trzeba kupić oryginał bo ten zmieniony to z marketu. Miał ktoś podobne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja antena strasznie szumi podczas jazdy przy większych prędkościach. Jak wykręcę bat od razu cichutko. Wymieniłem bat na drugi nowy i też szum. Może trzeba kupić oryginał bo ten zmieniony to z marketu. Miał ktoś podobne objawy?

Raportuj zły post

Zaznacz tekst, który chcesz zacytować i naciśnij ten przycisk. Cytat zostanie umieszczony w oknie szybkiej odpowiedzi.

 

Witam czy ten bat jest z oplotem? miałem ten sam przypadek bez oplotu szumiało jak by drzwi były nie domknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ten bat jest z oplotem? miałem ten sam przypadek bez oplotu szumiało jak by drzwi były nie domknięte.

bat z oplotem, drugi kupiony tez z oplotem. Chyba trzeba spróbować bez.

Między batem a podstawą jest mała przerwa. Myślałem że to szumi ta przerwa ale po zaklejeniu taśmą też szum.

A nie wiecie jak się sprawuje krótsza antena np. 20 - 30 cm bo znalazłem taką gładką bez oplotu i zastanawiam się czy kupować - czy nie będzie za słabo ściągać fal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności