Skocz do zawartości
kubotek

[B5] Rozmieszczenie i opis bezpieczników i przekaźników

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanko. Jak sprawdzic ten przełącznik Jakimś przyżądem czy tylko tak wizulanie/

On poprostu podaje napięcie na halogeny-wyjście +.Także tam nic się nie stanie.Możesz tylko sprawdzić czy włącza/wyłącza halogeny.Do sprawdzenia-okablowanie halogenów,kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On poprostu podaje napięcie na halogeny-wyjście +.Także tam nic się nie stanie.Możesz tylko sprawdzić czy włącza/wyłącza halogeny.Do sprawdzenia-okablowanie halogenów,kostki.

Zdemontowałem ten przełączik ( wygląda OK ) Kostka i przewody przy nim tez bez oznak jakiegoś zwarcia. Sprawdziłem tez bezbiecznik jest Ok więc jutro sprawdze halogeny ich kostki oraz przewody. Jak nic nie znajde to pojade do elektromechanika i tyle.

Oczywiście jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie , bede wdzięczny

Pozdrawiam wszystkich którzy star:mlaskali sie pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie co może być powodem palenia tego bezpiecznika 14 -- 10 -- Sterownik urządzeń elektrycznych zwiększających komfort: regulacja

lusterka, podnoszenie szyb, centralna blokada drzwi czy można jakoś samemu do tego dojść z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie co może być powodem palenia tego bezpiecznika 14 -- 10 -- Sterownik urządzeń elektrycznych zwiększających komfort: regulacja

lusterka, podnoszenie szyb, centralna blokada drzwi czy można jakoś samemu do tego dojść z góry dziękuję.

Regulacja lusterka raczej odpada,podnoszenie szyb-możliwe.Podobnie jak centralny zamek.Na początek podepnij VAG i sprawdź,może coś pokaże.Jak stan dywaników pod fotelem kierowcy?Możliwe jest,że moduł komfortu jest zawilgocony a także jest zwarcie w a instalacji dochodzącej do modułu.On właśnie jest odpowiedzialny za te wszystkie funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomozcie kupilem Passata b5.1.9tdi 3b sedan 98r.Ogladalem wszystko ale nie zwrocilem uwagi ze brak jest oswietlenia wnetrza i klapa sie nie otwiera centralnym zamkim{pilotem},tylko musze ja otworzyc od wewnatrz.Chcialem sprawdzic bezpieczniki ale nie wiem ktory odpowiada za oswietlenie wnetrza no i moze ktos podpowie co z ta klapą.Dziekuje z gory

Edytowane przez ShArK5856
Poprawa wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pomozcie kupilem Passata b5.1.9tdi 3b sedan 98r.Ogladalem wszystko ale nie zwrocilem uwagi ze brak jest oswietlenia wnetrza i klapa sie nie otwiera centralnym zamkim{pilotem},tylko musze ja otworzyc od wewnatrz.Chcialem sprawdzic bezpieczniki ale nie wiem ktory odpowiada za oswietlenie wnetrza no i moze ktos podpowie co z ta klapą.Dziekuje z gory

 

TU MASZ dokładny opis przekaźników i bezpieczników.Od oświetlenia to te od komfortu.Jak okaże się ze są dobre to podepnij kompa VAG i sprawdź jakie błędy wywali-domniemam że się pojawią.Warto by było sprawdzić moduł komfortu który masz pod fotelem kierowcu-w przedniej części pod wykładziną.Sprawdź także instalacje wokoło.Nie może być ani grama wilgoci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziekuje Patryk jak cos na to poradze to napiszę co było.A swoją drogą to jeszcze nigdy nie robilem w elektryce samochodowej,moze dam rade.

 

Fajna bryka.!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Patryk jak cos na to poradze to napiszę co było.A swoją drogą to jeszcze nigdy nie robilem w elektryce samochodowej,moze dam rade.

Dasz radę ;) Nic wielkiego,każdy ma swój pierwszy raz :hyhy

Fajna bryka.!!!

 

Dzięks :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszamilan88

Witam jestem nowy, kilka dni temu kupiłem paska B5 110km kombi w dieslu, mam takie pytanie, czy podgrzewane spryskiwacze są w każdym Passacie B5 (3B)? Bo nie mam bezpiecznika na miejscu nr 1, i nie wiem czy wkładać...

Drugie pytanie. W niektórych miejscach np. 14 i 22 mam mocniejsze bezpieczniki (o 5A), czy jest potrzeba zamieniać je na mniejsze?

Nie mam też bezpiecznika w pozycji nr 28 (pompa paliwa)... powinien być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowy, kilka dni temu kupiłem paska B5 110km kombi w dieslu, mam takie pytanie, czy podgrzewane spryskiwacze są w każdym Passacie B5 (3B)? Bo nie mam bezpiecznika na miejscu nr 1, i nie wiem czy wkładać...

Drugie pytanie. W niektórych miejscach np. 14 i 22 mam mocniejsze bezpieczniki (o 5A), czy jest potrzeba zamieniać je na mniejsze?

Nie mam też bezpiecznika w pozycji nr 28 (pompa paliwa)... powinien być?

 

Nie wszystkie miejsca bezpiecznikowe są zajęte-to po pierwsze.Wystarczy że sie przypatrzysz do środka i zobaczysz że niema tam w ogóle blaszek.Po drugie-nie wszystkie Passaty miały podgrzewane spryski-nawet w 3BG tak jest.Można to sprawdzić-jeżeli idą kabelki do spryskiwaczy to są podgrzewane.Skoro w miejscu oznaczonym nr 28 nie masz to nie musisz mieć.I wreszcie finalnie-zamień te bezpieczniki na takie jak powinny być w oryginale.Nigdy nie stosuje się mocniejszych!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam dalej problem z tym przekaźnikiem nie do końca wiem z czego to przekaźnik ale tyrka jak dodaje gaz na biegach od 1 do 3 czy może ktoś pomóc dodam tylko tyle że przekaźnik wymieniony na nowy i dalej to samo link do zdjęcia http://img820.imageshack.us/i/imag0107k.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam dalej problem z tym przekaźnikiem nie do końca wiem z czego to przekaźnik ale tyrka jak dodaje gaz na biegach od 1 do 3 czy może ktoś pomóc dodam tylko tyle że przekaźnik wymieniony na nowy i dalej to samo link do zdjęcia http://img820.imageshack.us/i/imag0107k.jpg/
wg rozpiski to 8-- Od V 2002: przekaźnik ABS i ESP :hmm a wyciąg go i zobacz co się stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągałem podłączyłem też vag i nic nie wykrywa a rocznik auta 1998 jeździłem bez przekaźnika jakieś 15min i nic sie nie działo ktoś kiedyś podpowiadał że to może być przekaźnik dogrzewania świec żarowych ale nie wiem jaki to ma wpływ

Edytowane przez hazy100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem jeszcze ze przekaźnik nie tyrka przy zimnym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś jakiś pomysł ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ma ktoś jakiś pomysł ???
to może być przekaźnik świec żarowych układu chłodzenia o ile twój taki posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jest to przekaźnik 60A a jak to działa bo nie mam pojęcia nic na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sprawdziłem do tego przekaźnika dochodzą 2 grube kable czerwono-niebieski i czerwono-czarny może teraz ktoś dojdzie proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj sprawdziłem do tego przekaźnika dochodzą 2 grube kable czerwono-niebieski i czerwono-czarny może teraz ktoś dojdzie proszę o pomoc

 

Zawsze dochodzę :-D

 

Apropos przekaźnika-213'stka steruje wiatrakiem klimy-masz takową? ;)

Jeżeli si to sprawdź przekaźnik (podmień) lub sprawdź sam wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności