Skocz do zawartości
Gość Rogu

Stacyjka w Passacie B5

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem kostkę i wszystko chodzi :) stara była pęknięta, tylko mam jeszcze pytanko bo nie świeci mi tylna lewa ( od kierowcy ) lampa ta żarówka co jest ze stopem razem i stop świeci, ja właśnie myślałem że to też będzie od tej kostki ale nie, dodam że jak miałem zdjęty ten panel z przełącznikiem świateł to jak bawiłem się nim po wymianie kostki żeby sprawdzić czy wszystko gra to raz sie zaświeciła a raz nie, coś musi nie łączyć, także co mam sprawdzić i naprawić żeby to się zaświeciło :) ? Ja z elektryki strasznym znawcą nie jestem więc prosił bym prosto, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję się dowiedzieć do czego idzie plus po stacyjce (pin 86s) oprócz modułu komfortu i radia? Bo muszę ciągnąc nowy kabel i nie wiem gdzie jeszcze.

 

PS: Może wie ktoś jak znaleźć zwarcie które pojawia się po podłączeniu modułu komfortu na kostce 1j0963623 pin3 ( jest to właśnie ten plus po stacyjce) u mnie się on stopił i chce go wymienić bez rozbierania połowy auta, oraz znaleźć to zwarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem

Po przekręceniu stacyjki miga mi kontrolka od ręcznego i piszczy nie które kontroli świecą tak jakby na pół gwizdka a kontrolka od abs wogóle się nie zapala silnik kręci lecz nie odpala... Gdy pierwszy raz tak się stało to chwilę przed było wszytko ok odpaliłem i zgasł... później już takie cyrki. cofnę kluczyk zapalę jeszcze raz stacyjkę to tylko kontolka od poduszek się uaktualnia... co to za problem ? Kostka ? czy co? Dziękuję z góry za info pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy na tym forum i wiem ze twoj post jest z 2010 roku ale mam pytanie moze pamietasz co bylo ze stacyjka w passacie? ja mam passata 1.6 z 1997 r w automacie i ten sam problem sie pojawial. zegary sie zazyly i nie mozna czasami bylo odpalic. dzis nie palila sie kontrolka abs i baterii. przez co nie moglem wogole odpalic auta krecil tylko rozrusznik i byl dzwiek piii piii piii prosze o jakies wskazowki- z gory dzieki. przepraszam za pisownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. I ja potrzebuję pomocy. Muszę się podłączyć pod + po stacyjce ale taki który zanika dopiero po wyjęciu kluczyka a nie po wyłączeniu zapłonu. Jeśli ktoś wie pod który kabelek się podłączyć to byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś mi pomoże

w moim b5 w pozycji 1 (zwolnienie blokady) stacyjki powinno włączyć się radio, a po wyjęciu kluczyka radio powinno się wyłączyć a oświetlenie kabiny zapalić, jednak tak się nie dzieje, czy ta kostka stacyjki może być również za to odpowiedzialna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. I ja potrzebuję pomocy. Muszę się podłączyć pod + po stacyjce ale taki który zanika dopiero po wyjęciu kluczyka a nie po wyłączeniu zapłonu. Jeśli ktoś wie pod który kabelek się podłączyć to byłbym wdzięczny za odpowiedź.

 

Musisz się podpiąć pod plus po stacyjce a nie po zaplonie. Nie pamiętam który to ale do znalezienia na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ta kostka stacyjki może być również za to odpowiedzialna?

 

Tak :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tylko problem w tym że nie mogę znaleźć tego kabelka na którym jest plus po stacyjce. Ale skoro musi być to będę szukał jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kabelek możesz znaleźć w kostce zasilającej od radia nie pamiętam który ale na pewno jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

Mam następujący problem z Paszczurem. Ciężko wchodzi i wychodzi mi kluczyk ze stacyjki i przy odpalaniu nie odbija kluczyk z powrotem, muszę sam cofać kluczyk. Czy jest możliwość samemu to naprawić czy stacyjka do wymiany się tylko nadaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupic wkład stacyjki :fajny

 

Kostka stacyjki B5.JPG

 

Jak masz zmysł majsterkowania to sam wymienisz. Jak nie - lepiej się tego nie podejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o wkładkę ze zdjęcia to nie będzie problemu z wymianą, bo bawiłem się już w wymianę jak miałem benzynę, ale tam tylko kluczyk nie odbijał a teraz dodatkowo ciężko wchodzi w stacyjkę i wychodzi. Wymiana kostki rozwiąże wszystkie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak ciężko wchodzi, to może na poczatek czymś przesmarować... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :D

Mam Passata 1.9 130 km AVF

Problem polega na tym że że czasami na zegarach wszystko gaśnie wraz z podświetleniem zegarów i świeci kontrolka ESP

Silnik nie gaśnie, pracuje równo! Aku rok temu wymieniony, dziś podjechałem pod firmę i już podjeżdżałem i naraz wszystko zgasło plus climatronik, godzina się wyzerowała i przejechane kilometry też! Choćby ktoś odłączył akumulator :(

Jutro podłączę przez vaga i zobaczę jakie błędy będą ! Chyba że to kostka w stacyjce.

Miał ktoś taki problem?

Pozdrawiam kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie błędy wyskoczyły!

4 Faults Found:

18043 - Powertrain Data Bus: Missing Message from A/C Controller

P1635 - 35-10 - - - Intermittent

18058 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster

P1650 - 35-10 - - - Intermittent

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-10 - - - Intermittent

18263 - Powertrain Data Bus: Software Version Monitoring

P1855 - 35-10 - - - Intermittent

Readiness: 0 0 X X X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności