Skocz do zawartości
Gość pawlooo

Dlaczego to auto tyle pali? (passat 2.0T tiptronic)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawlooo

Według producenta auto powinno palić w mieście 12,4l/100km, a poaz miastem 6,6l/100km, a u mnie spalanie jest wmieście 15l/100km, a poza miastem 10l/100km, średnio 12,5l/100km. Czy to jest normalne? Jeżdże raczej dynamicznie, ale w granicach rozsądku (przy ostrj jeździe potrafi spalić średnio 20l/100km).Może ma ktoś taki silnik w swoim autku, proszę o opinie.

Nie spodziewałem się że to auto będzie oszczędne, ale czy z moim autem jest wszystko w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO na tak wysokie spalanie w tym przypadku ma wpływ tylko... Twój styl jazdy :610: spróbuj pojeździć naprawdę spokojnie, zobaczy czy wtedy coś się zmieni. BTW: podajesz spalanie komputera czy realne? komputer może troszkę oszukiwać. jeśli masz jednak wątpliwości co do zawyżonego spalania, powinieneś udać sie do serwisu - w końcu auto na gwarancji.

 

jednak jak dla mnie 2.0T 200KM + automat to spalanie w mieście 15l/100km przy dynamicznej jeździe jest.... normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawlooo,

mój Pasek z 2001 pali mniej. CHodź się zamienimy...Jakoś przeżyję te 20 l/100km :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz.p

1 ..Nowy passat to kawał żelastwa które trzeba ruszyc z miejsca

2 ..Spalanie podawane przez producenta dotyczy stylu jazdy 85 letniej staruszki.

3 ..Konie lubią jeść

 

:620:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO wszystko w porzadku.

Samochod ciezszy, wieksza pojemnosc, automat. Te liczby, ktore podales z powodzeniem moge osiagnac w swoim 1.8T. Mysle jednak, ze preferujesz dosyc dynamiczna jazde. Daj samochod kobiecie i zobaczysz, ze zejdzie do 11l/100 km w miescie ;)

Jest takie powiedzenie: turbo zyje - turbo pije :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
turbo zyje - turbo pije

To zupełnie jak ja :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlooo

dzięki za informacje, widze że spalanie mam raczej w normie, faktycznie może nie jeżdże spokojnie, ale nie mogę się powstrzymać :619: , tylko po co producent podaje takie małe spalanie, jest praktycznie nie do osiągnięcia, nawet przy delikatnej jeździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby podawal realne spalanie to by go zaraz partia zielonych pozarla na sniadanie, a tak podaje spalanie, ktore jest do osiagniecia wrecz w warunkach laboratoryjnych i wszyscy sa zadowoleni.

Taka mala obluda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eelbe

ale masz silnik bęzynowy 2.0 turdo czy to T donosi sie do TDI? Ja mam 2.0 TDI z automatem DSG i w mieście pali niecałe 10 a na trasie 6,5- 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, kolega ma 2.0T FSI - czyli benzyniaka :)

ale to co mówisz o spalaniu w TDI to ciekawe - chodziły opinie, że ten diesel potrafi już wychlać nawet 11 - 12 litrów w mieście :) widać znowu gadanie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
że ten diesel potrafi już wychlać nawet 11 - 12 litrów w mieście :) widać znowu gadanie ;-)

 

 

niewiem czy gadanie - nowym TDI jezdzilem tylko na jezdzie probnej - ale moj kolega mial Varinta TDI 130 PS i chlal mu kolo 8-10 litrow po wawce. Ale mial naprawde ciezka noge i slad sadzy zostawial na asfalcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eelbe

Mi na trasie ostatnio paliło 6 i ciut a w miescie 8, a jezdze dosc gwałtownie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

A ja mam 1.8T ale 170KM tiptronic i mam nast wyniki

tylko po mieście 15-16l/100 (krótkie odcinki 8-15km)

mieszany 12

trasa 9.0-9.5 (w większości na tempomacie)

Także myślę, że Twoje spalanie jest O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prospect

Ja posiadam nowego passata varianta 2.0TDI i jest on w stanie spalic nawet 12litrow ropy!

Co do spalania 2.0TFSI spokojnie moze tyle wciagac.ja mialem modzonego leona 1.8T i palil mi srednio 16.A jak sie butowalo 20 :) A tu masz autko ktore jest duzszo ciezsze wieksza pojemnosc no i ten nieszczesny automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to ja mam TDI i tiptronic (1.9 motorek) i mi średnio pali ok 7-8 ale go nie oszczędzam. Jak jeżdżę tylko po mieście (oczywiście jak mi zechce uprzednio łaskawie odpalić) to nawet i z 9 łyknie. Na trasie schodzi do 6. No, ale kolego, klima i inne bajery aż krzyczą o paliwo! A Tiptronic to już wogóle paliwożerca. Ale za to jaka to wygoda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

char, moj B4 '95 1.9 TDi 90 kucyków z włączonym klimatronikiem pali po miescie w okolicy 7 litrow. Na trasie potrafie zejsć poniżej 5 litrów 4,6 :641: to wynik minimalny.

Moim zdaniem dużo zależy od stylu jazdy, jak ktoś dużo depcze po pedałach, to sie na spalaniu odbija.

Golfikiem 1,6 td spalalem 5,3 litra na seteczke w trybie mieszanym (to był piękny silniczek, łoiłem ile wlazło i nigdy powyżej 6 litrów nie spalił)

życzę lekkich kapci na pedale :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

mialem kiedys Golfa3 1,8 w automacie. Mial dobry termostat i wszystko sprawdzalem kilka razy a i tak w miescie 20l/100km nie bylo problemem. Najmniej mi palila Carisma 1,9DID, trasa 5,5l przy dobrej jezdzie.

Mam (na odstresowanie) jescze AstreGSI2,0-16v ktora jak na swoje parametry to jest ekonomiczna.

Najwiecej jezdze PassatemKombi 1,9tdi 130 km tiptronic'iem. Pali w miescie do 10l/100 na trasie do 7, zeby zejsc ponizej 6 trzeba sie pilnowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierek

Umnie w cyklu mieszanym ok. 10l, na trasie 9l w mieście 11l. Rożnice małe, bo jeżdżę dynamicznie poza miastem.

Z użytkowania poprzedniego Passata B5 1,8T i jeszcze wczesniejszego B5 1,8 wynioslem raczej wniosek że turbo poprawia ekonomikę w standartowych zakresach mocy. Turbo spalało do 2l mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cienki

Koledzy po tym co poczytałem to widzę że mit małego spalania w autach VW powoli odchodzi do lamusa i rzeczywiście staje sie mitem ... :620:

Obecnie mam Golfa TDI 90 KM `01 (turbina jest już ze zmienna geometrią łopatek) kombi i wierzcie albo nie chociaż bardzo rzadko nim jeżdżę (ujeżdża go żona ) ale spalanie nie wychodzi w nim więcej jak 6.5 na 100 km po mieście ...

Wcześniej miałem służbowego Passata TDI 110 KM z `99 Kombi i powiem wam uczciwie że powyżej 7.2 to mi nie wyszło (pomimo tego że auto służbowe i paliwko też ... ale nie było katowania ) ...

Wcześniej otworzyłem wątek z Passatem TDI 170 KM więc jak go odbiorę (a to niestety będzie najwcześniej sierpień ) i trochę nim pojeżdżę to dam wam cynk jak wyjdzie spalanie w tym potworku , później niestety oddam go w ręce mojej "części warczącej" czyt. "żony" i spalanie dojdzie pewnie do wartości poadawanych przez was :619: "bardzo ciężka noga" ... :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darko88

mam tdi 130 km automat i średno mi pali wg wskazań komputera 8,4 l/100 km a jeżdże pół na pół miasto/trasa, co prawda cały szas z klimą ale wydaje mi się i to tak dużo a nogi ciężkiej nie mam aż tak bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności