Skocz do zawartości
Gość marewel

Modul komfortu o nr. 1J0 959 799 H

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marewel

Od nie dawna posiadam paska i niestety nie posiada zdalnie sterowanego centralnego zamka.Wiec czy to modulu o tym numerze 1J0 959 799 H da sie go dolaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie można - wiem że 1J0 959 799 J ma zdalne sterowanie. trzeba by dopasować jakis kluczyk i spróbować uruchomić komunikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Tylko na jaka czestotliwosc dokupic kluczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

W dorabialni zaspiewali mi za dorobienie kluczyka i zgranie z modulem 500zl :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest jeszcze tak źle - w ASO to byś za taką kwotę nawet wody nie dostał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

A z tym modulem 1J0 959 799 J kluczyk komunikuje sie na jakiej czestotliwosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z tym modulem 1J0 959 799 J kluczyk komunikuje sie na jakiej czestotliwosci?

 

433 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

cześć.

Co do twojego modułu to nie wiem czy opcja z pilotem jest, sam mam 1J0 959 799 J i dziś właśnie wgrałem immo więc już cały kluczyk scyzoryk działa (pilot, grot, transponder immo) :hurra:

 

Ale nie stety u mnie nie ma ani grupy 003,ani 007(error).

wydaje mi sie że zależy którą wersje vaga używasz.

 

co do programowania modułu to zerknij tu i tu

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

U mnie jest tylko grupa 004,ale nic nie da sie zmienic w niej.Uzywam vag-com_409.1 i 303.1 , na obydwu ten sam efekt.Widczocznie 1J0 959 799 H nie ma opcji sterowania z pilota.Ogolnie jest jakis biedny,lecialem pokolei i tylko grupe 004 mozna odczytac,ale nie da sie nic zmienic.

Tak czy inaczej czeka mnie dorobienie kluczyka i zaprogramowanie imo.Uzywales tego opisu do zaprogramowania IMO?

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/key-matching-4digit.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze zadzwoni do jakiegoś ASO, podaj im nr VIN, zapytaj jaki masz moduł komfortu przy okazji spytaj o nr (będziesz wiedział czy mówią prawdę) a na koniec pytaj czy jest możliwość sterowania pilotem i jakim, z jaką częstotliwością.

Ja tak zrobiłem po części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Do rzeczy zakupilem modul 1JO 959 799 J na allegro cena 100zl.

Zamontowalem go bez wyciagania siedzenia.Co dziwne posiadal jedna kostke mniej.Prawdo podobne dodatkowa kostka jest od sterowania swiatlami moze sygnalem dzwiekowm.Kluczyk zakupilem od forumowicza api13.Podlaczylem wszystko,zaprogramowalem pilota i dziala,czasem sie przycina moze wina bateri.Przy programowaniu pilota Vgiem,w module uslyszalem male "cyk"jakby wlaczyl sie jakis przekaznik,od tego momentu pilot dziala :hurra:

 

Zostalo mi jeszcze dorobienie grota i zaprogramowanie imo.Teraz pytanie czy da sie przeprogramowac imo,gdy wczesniej dzialal z inym autem?

 

7c2527556094d4e1.jpg

2729a7f05dfeebda.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transponder crypto 48 lub jak kto woli ID 48 funkcjonują jeszcze inne nazwy Mega Mos 48. Ponoć się da zakodowanego transpondera przekodować, ponoć. Mi akurat udało się kupić na Allegro czysty za 21 zł z przesyłką.

Ale po co się męczyć, zapytaj tutaj

kodowanie jest dosyć drogie zważywszy że jest to 10 min. czystej roboty. Chyba że masz HEX'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Nie mam hexa,bede probowal zwyklymn VAGiem,narazie nie mam jeszcze grota.Podpowiedz jeszcze jak dobrac sie do transpondera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wgrania immo potrzebujesz jeszcze PIN, bez niego nic nie zrobisz nawet HEX'em.

Co do wymiany transpondera to zrób tak zdjęcia z dołu. Ja próbowałem rozłożyć kluczyk zdejmując znaczek VW i odkręcając śrubkę, ale to chyba jest sklejone i się nie dało, musiałem wiercić. No i kupić znaczek za 15 zł :( który nie przykleił się dobrze i nie wygląda to oryginalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, zanim rozwalisz stare immo, sprawdź może to co jest jest takie samo i da się zakodować. Np. na pasażu Tesco jest "mini majster" czy jakoś tak, za free sprawdzi jaki masz transponder w oryginalnym kluczyku i jaki w tym który chcesz dorobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Mam kod imo,a kluczyk jest z tego samego roku co moje auto,wiec sam transponder,jezeli sie da to powinien sie przekodowac.

 

Edit.Niestety kod od imo nie pasowal,za zczytanie kodu zaplacilem 80zl.Kluczyk dalo sie przekodowac bo prawdopodobnie jest na Crypto 48 ktory jest zmiennokodowalny.

 

Podsumowanie kosztow:

-modulkomfortu 100zl

 

-kluczyk 65

-grot+frezowanie 50

-zczytanie kodu immo 80

-programowanie pilota i immo we wlasnym zakresie 0

 

Pilot w kluczyku-bezcenne :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kornik6

na jakiej częstotliwości komunikuje się moduł komfortu 1J0 959 799S, poszukuję do niego pilota do CZ proszę o info na gg lub maila, tnx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1J0 959 799 A czy w tym module mozna zaprogramowac domykanie szyb ???????

 

 

 

naprawde nikt nie ogarnia tego ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności