Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Wierze Ci Marek. Przy czym to nie kwestia Twojego szczescia, a raczej Twojego stylu jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poradźcie - na co zwrócić uwagę przy testowaniu VCDS Passeratti B7 TDI przed zakupem. Sprawdzenie wtrysków, jakie parametry dają, błędy jakie wystapiły, itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności jaki masz VCDS to kanały są różnie opisane i ciężko dokładnie wskazać numer. Generalnie musisz zrobić ogólny scan czy niema błędów, sprawdzić korekty na wtryskach i zapełnienie DPF . Poczytaj na naszym forum o wtryskach i DPF to będziesz wiedział ile ma być prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, myślałem, że na coś więcej zwrócić uwagę. Wtryski już mam ogarnięte. Przebieg rozumiem ciężko sprawdzalny ze względu na EDC-17. A zapis w skrzyni biegów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DSG to w którymś kanale jest do odczytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zależności jaki masz VCDS to kanały są różnie opisane i ciężko dokładnie wskazać numer. Generalnie musisz zrobić ogólny scan czy niema błędów, sprawdzić korekty na wtryskach i zapełnienie DPF . Poczytaj na naszym forum o wtryskach i DPF to będziesz wiedział ile ma być prawidłowo.

 

Kolega będzie jeżdził po całej Polsce i sprawdzał zapełnienie dpf to niech od razu idzie do salonu po nowe auto bo nigdy nie kupi w każdym aucie używanym zawsze coś jest i, niech nikt nie pisze że jest inaczej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze , tylko lepiej sprawdzić wszystko co się da niż płakać że się kupiło kota w worku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobrze , tylko lepiej sprawdzić wszystko co się da niż płakać że się kupiło kota w worku

 

TO z tego wynika jak będzie dpf zapełniony więcej niż w połowie to ktoś auta nie kupi czy dwumase będzie słychać minimalnie też nie kupi . Ja kupiłem swego w Niemczech z mieszkania i nie miałem komputera i żadnych gadżetów i chodzi bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moim nie ma :D

 

Chyba że kupiłeś w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i spróbuj sprzedać każdy potencjalny kupiec i tak ci nie będzie wierzył że wszystko jest ok.Sprzedawałem nie jedno auto (nie jestem handlarzem) I , wciskają ci kit chociaż ty wiesz że wszystko jest tip top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uciesze się jak sprzedam choć nie jest to łatwe.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jak sprzedajesz to Ty masz wciskać kit a nie Tobie ;)... a jak przyjdzie czas sprzedać to i tak będę w plecy masę tysięcy, więc laska na to , każdy z własnym samochodem cieszy się dwa razy, raz jak kupi i drugi jak sprzeda ;), a dla niedowiarków to jest teczka z aso z fakturami, jak ktoś będzie zainteresowany dobrym autem to da dobre pieniądze a dziad niech kupuje od niemca/ turka co płakał jak sprzedawał ;)

 

to na forum jest większa połowa dziadów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TO z tego wynika jak będzie dpf zapełniony więcej niż w połowie to ktoś auta nie kupi czy dwumase będzie słychać minimalnie też nie kupi . Ja kupiłem swego w Niemczech z mieszkania i nie miałem komputera i żadnych gadżetów i chodzi bardzo dobrze

Kupi nie kupi ale masz świadomość co jest do roboty i zawsze jest co urwać z ceny czyż nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że tak mój miał jak kupiłem 156000 z książką teraz mam 166000 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ksiazkami nie do konca jest tak. Ja nie dostalem ksiazki z autem. Ale nie jest problemem zebym pojechal do aso w DE i poprosil o wystawienie duplikatu razem ze wszystkimi wpisami. I myslicie ze wyciagna czysta ksiazke drukowana w 2010 czy moze z 2016?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde auto idzie przecież sprawdzić, historie w aso nie ważne czy jest z Niemiec, Francji czy Holandii byle było serwisowane w aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak swojego sprawdzałem to dostałem całą historię z Francji jak i z Polski. Była tam każda naprawa, każda wizyta była wyszczególniona nawet jak to była jakaś pierdoła, napisane co było robione, to że auto zastępcze właściciel brał na czas naprawy nawet pisali. Tak że jak widzisz da się, warunkiem jest to że auto musi ASO odwiedzać. Może tamto twojego znajomego nie było serwisowane w serwisie i dlatego brak historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gość od początku nie serwisowal nawet jak miał gwarancję to jeździł do swojego mechanika.

Za to auta firmowe zawsze są serwisowane, nie ma bata. I to nawet z wymianą żarówki jadą na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ASO nie mialo autoryzacji do sprawdzania. Albo nie chcieli.

 

Ja do tej pory sprawdziłem kilka aut (dla siebie i dla znajomych) w ostatnich dwóch latach i bez żadnego problemu dostałem informacje. I to nie miało znaczenia czy auto jeszcze bylo zarejestrowane w Niemczech, czy było juz w PL sprowadzone z DE czy tez od poczatku salon PL. Ale faktem jest ze nie dostalem wydruku (bo nawet o to nie prosilem bo wiedzialem ze bardzo niechetnie to robia zeby czasem cos nie wyszlo ze sprawdzaja auto bez wlasciciela) a tylko informacje slowna kiedy ostatnia wizyta przy jakim przebiegu oraz czy cos powazniejszego poza serwisem oleju i przegladem okresowym bylo robione.

 

I informacje o ksiazce dostalem od PL ASO. Powiedzieli mi ze oni (PL ASO) nie wystawia mi duplikatu ksiazki ale jak pojade do salonu gdzie auto zostalo sprzedane to mi wystawia duplikat i na podstawie wpisow w bazie uzupelnia ksiazke i sie podpisza pod tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wszystkie auta z Niemiec są po flotach bzdura ,moim jeżdził normalny Niemiec z którym pojechałem do serwisu z książką serwisową i wcale mu to nie przeszkadzało .A czy w Polsce wszystkie auta są serwisowane chyba te co są na gwarancji lub na firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam laicko - czy stłuczki (kilka ) w historii serwisowej auta, je dyskwalifikuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności